Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wychładzanie lampy w projektorze Epson EB-X02

Ac97 17 Jan 2018 18:01 1626 7
lampy.pl
 • #1
  Ac97
  Level 2  
  Witam
  Niedawno zakupiłem używany projektor Epson EB-X02 który rzekomo przy zakupie posiada nową lampę problem polega na tym ,że projektor od dnia zakupu nie chłodzi lampy po wyłączeniu. Używany jest w trybie ECO a lampa w chwili obecnej ma przepracowane 73 godziny. Czy możliwe jest to ,że projektor dopiero po przepracowaniu iluś tam godzin dopiero zaczyna chłodzić lampę po wygaśnięciu? Widoczne są już nadtopienia plastikowej obudowy lampy.
  Czy jest możliwe wymuszenie studzenia lampy po wygaśnięciu? W chwili obecnej po naciśnięciu wyłączenia wszystko gaśnie i cisza, efekt taki sam jak po wyjęciu wtyczki zasilania.
 • lampy.pl
 • #2
  Ricoh_220

  Level 37  
  Nie wiem jak ten ale wszystkie które spotkałem po wyłączeniu jeszcze chłodziły lampę.
  Jednak nie do końca wiem o co chodzi z tym szybkim wyłączaniem poniżej cytat z instrukcji :

  "Po ustawieniu funkcja bezpośredniego włączania/wyłączania pozwala na
  uruchomienie projektora przy użyciu przełącznika naściennego. Jeżeli używany
  jest jako projektor przenośny, funkcja szybkiego wyłączania oznacza brak
  oczekiwania na ostygnięcie, co umożliwia szybkie spakowanie projektora."
 • lampy.pl
 • #3
  Ac97
  Level 2  
  Być może ten projektor jest w jakimś trybie mobilnym, czyli do szybkiego spakowania i przeniesienia. Czy ktoś wie jak zmienić taki tryb na stacjonarny (ewentualnie) jeśli jest taka opcja? Zaznaczam, że nie mam pilota, choć nie sądzę jakoby pozwalał na więcej poza lenistwem ;)
 • Helpful post
  #4
  sowa_46
  Level 24  
  Nie wszystkie modele projektorów uruchamiają chłodzenie po wyłączeniu, dziwne to ale prawdziwe.
 • Helpful post
  #5
  BelethBeny
  Level 11  
  W projektorach ViewSonic wprowadzono "udoskonalenie" (chyba zużywania) projektora, po niezależnie jak długiej pracy projektor nie wychładza lampy. Polecam sprawdzić w opcjach czy nie ma włączonej opcji szybkiego wyłączenia, bardzo szybko można sobie lampę uszkodzić.
 • #6
  cyryl85
  Level 16  
  Teraz tak dużo producentów tworzy oprogramowanie, lampa często nie jest chłodzona po pracy, zostawia się ją do samodzielnego powolnego wystygnięcia, łatwo sprawdzić czy tak jest, jeżeli zaraz po wyłączeniu projektora włączymy go ponownie, wtedy powinien włączyć się program studzenia lampy, wentylatory powinny szybko pracować w celu wystudzenia lampy i umożliwieniu jej rozpalenia.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  sowa_46
  Level 24  
  "I nie uruchamiaj projektora natychmiast po wyłączeniu, takie częste ponowne uruchamianie może skrócić żywotność lampy."

  Lampa nie odpali kiedy jest gorąca, jeżeli włączy projektor zaraz po wyłączeniu, to projektor sam wystartuje się kiedy lampa ostygnie.