Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grande punto 2007 - Błąd p0089 1.3 multijet

17 Sty 2018 18:22 2061 12
  • Poziom 9  
    Witam w puncie wyskakuje taki błąd i check się włącza. Wymienione czujniki na szynie oraz regulator. Filtr paliwa nowy i nic. Czego szukać?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Wtryski na przelew.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę i dam znać.

Dodano po 38 [minuty]:

Nie ma wgl prawie różnic co więc dalej?

Dodano po 42 [minuty]:

Dodam że bład wyskakuje pod obciążeniem tzn, na postoju normalnie się wkręca i chodzi, wyjedzie się na droge i wali błęda od razu prawie. A opis błędu to wydajność regulatora ciśnienia 1.
  • Poziom 25  
    Popatrz do zbiornika paliwa , może zapchane sito ?
  • Poziom 13  
    Wtryskiwacze najprawdopodobniej nie trzymają ciśnienia. Podczas przyspieszania, spada ciśnienie na listwie, co informuje ECU i mamy błąd.
  • Poziom 9  
    Da się jakoś to potwierdzić w domu czy tylko wtryski na maszynę? Ciśnienie na szynie jest ok 300 barów na wolnych obrotach. Nie za dużo?
  • Poziom 13  
    Zrób test przelewowy wtryskiwaczy. Na pewno coś powie, dużo czasu nie zajmuje.
    Obstawiam, że wtryskiwacz lub dwa nie trzymają ciśnienia.
  • Poziom 9  
    Pisałem wcześniej zrobiłem i nie ma prawie w ogóle różnic między wtryskiwaczami

Dodano po 7 [godziny] 6 [minuty]:

Wyciągnąłem dziś pompke z baku była trochę zasyfiona wyczyściłem i brak reakcji dalej to samo. Ale gdy miałem ją wyciągniętą podpiąłem ją na krótko i gdy jest napełniona to normalnie pompuje a gdy wypompuje to nie nadąża się wlewać paliwo do niej tak powinno być? wiem że z powrotu paliwo tam się też wlewa . A propo przelewów to jest jakaś wartość ile mniej więcej powinno się przelać? Gdzieś czytałem że 150 ml w ciagu 4 min na biegu jałowym na wszystkie cylindry.
  • Poziom 25  
    Zajrzyj jeszcze raz do filtra paliwa.... proszę ..
  • Poziom 9  
    Filtr jest ok.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się ze wtryski do wymiany. W teście przelewowym w ciągu 30 s zdarzył nalać 20ml na wtrysk wiec diagnoza jest chyba prosta?
  • Poziom 9  
    Zamykam temat. Wina wtryskiwaczy.