Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG WD80120D - Przewód czujnika temperatury.

miszaa88 17 Sty 2018 20:37 279 4
  • #1 17 Sty 2018 20:37
    miszaa88
    Poziom 15  

Witam.
    Jakiś czas temu zepsuła mi się pralka, a że w zwyczaju mam samodzielne naprawianie różnego rodzaju usterek zabrałem się do naprawy. Miałem błąd DE, na forum znalazłem, że może to być przekaźnik od otwierania drzwiczek, tak też i było, wyjąłem sterownik, ścieżka byłą oderwana z powodu przepięcia zapewne, więc ją dolutowałem. Wszystko byłoby być może ok, ale sterownik był zalany żywicą i podczas wyjmowania trochę ten sterownik uszkodziłem.

Połączyłem więc ścieżki które przerwałem, w tym wymieniłem jeden z rezystorów 15K/1%. Jednak fabrycznie był to rezystor 1%, ja wstałem 5% bo taki akurat miałem. Teraz sterownik pokazuje mi błąd PE, czyli chyba czujnik ciśnienia wody. Chciałbym się dowiedzieć, który z przewodów na sterowniku odpowiada za czujnik ciśnienia, aby zdiagnozować usterkę lub ewentualnie znaleźć ten czujnik i po przewodzie dojść do sterownika, jednak nie mam pojęcia gdzie ten czujnik się znajduje.

Na razie nie chcę wymieniać tego rezystora, bo nie jestem pewien czy należy on do obwodu ciśnienia wody. Może ktoś dziwnym trafem dysponuje zdjęciami sterownika? Również mogłyby mi się przydać przy naprawie.

0 4
  • #2 17 Sty 2018 21:00
    Pawpraw
    Poziom 10  

Czujnik temp. powinien być w grzałce. Co do pozostałych problemów to najlepiej będzie gdy wstawisz jakieś zdjęcia modułu.

0
  • #3 18 Sty 2018 00:31
    miszaa88
    Poziom 15  

Zdjęcia wstawię jak tylko będę mógł je zrobić. Chodzi o czujnik ciśnienia a nie temperatury.

0
  • #4 18 Sty 2018 01:17
    Pawpraw
    Poziom 10  

To chodzi o hydrostat dostęp do niego po odkręceniu blatu dochodzą do niego co najmniej 3 przewody oraz wężyk z bębna.

0