Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco 35C11 - Wariują wskazania na zegarach.

17 Sty 2018 20:57 507 1
  • Poziom 22  
    Witam. Użytkuje Iveco Daily 35c11 2002r 2.8TD . Od pewnego czasu zaczęła świecić się kontrolka ciśnienia oleju, zegarek działa tylko w momencie kiedy jest auto odpalone, po wyłączeniu zapłonu zegarek zatrzymuje i dalej idzie po włączeniu zapłonu. Od dwóch dni mam jeszcze nową przypadłość - po uruchomieniu silnika wszystkie wskazówki skaczą opadając i ustawiają się na swoje miejsce. Po wyłączeniu silnika wskazówki zostają na swoim miejscu na jakim były w ostatnim czasie gdy był uruchomiony silnik. Tak samo dzieje się ze wszystkimi wskazówkami (olej, temperatura, obroty i prędkość).

Są to bardzo irytujące objawy.
    Co do czujnika oleju. Gdzie jest umieszczony, jak go sprawdzić. Poziom oleju jest prawidłowy.
    Samochód ma jeszcze delikatny problem z rozruchem, rozrusznik trochę ciężej kręci (nowy akumulator 110Ah)
  • Poziom 22  
    Czujnik ciśnienia oleju jest na odejściu z silnika do turbiny. Podłączając do niego kontrolkę - nie zmienia się sygnalizacja kontrolka. Kontrolka cały czas świeci tak samo dzieje się w momencie gdzy przewód nie jest nigdzie podpięty. Podłączenie przewodu do klemy "+" powoduje zgaszenie kontrolki czyli wiązka jest sprawna. Czy to są objawy uszkodzonego czujnika?

Gdzie w tym modelu znajduje się gniazdo diagnostyczne?
    jedyne gniazdo jakie znalazłem jest 38 pinowe pod maską. Niestety w nim brakuje wyprowadzonego pinu P1. Jeśli to jest to gniazdo to jak się podpiąć.
    Urządzenie diagnostyczne WOW! - Chodzi mi o sprawdzenie silnika, poduszek i ABS. Mam możliwość podpięcia się przewodami ze złącza OBD z interfejsu takim przejściem "OBD2 Pin Out BOX"