Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco 35C11 - Wariują wskazania na zegarach.

KStanek 17 Jan 2018 20:57 720 1
    KStanek
    Level 22  
    Witam. Użytkuje Iveco Daily 35c11 2002r 2.8TD . Od pewnego czasu zaczęła świecić się kontrolka ciśnienia oleju, zegarek działa tylko w momencie kiedy jest auto odpalone, po wyłączeniu zapłonu zegarek zatrzymuje i dalej idzie po włączeniu zapłonu. Od dwóch dni mam jeszcze nową przypadłość - po uruchomieniu silnika wszystkie wskazówki skaczą opadając i ustawiają się na swoje miejsce. Po wyłączeniu silnika wskazówki zostają na swoim miejscu na jakim były w ostatnim czasie gdy był uruchomiony silnik. Tak samo dzieje się ze wszystkimi wskazówkami (olej, temperatura, obroty i prędkość).

Są to bardzo irytujące objawy.
    Co do czujnika oleju. Gdzie jest umieszczony, jak go sprawdzić. Poziom oleju jest prawidłowy.
    Samochód ma jeszcze delikatny problem z rozruchem, rozrusznik trochę ciężej kręci (nowy akumulator 110Ah)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    KStanek
    Level 22  
    Czujnik ciśnienia oleju jest na odejściu z silnika do turbiny. Podłączając do niego kontrolkę - nie zmienia się sygnalizacja kontrolka. Kontrolka cały czas świeci tak samo dzieje się w momencie gdzy przewód nie jest nigdzie podpięty. Podłączenie przewodu do klemy "+" powoduje zgaszenie kontrolki czyli wiązka jest sprawna. Czy to są objawy uszkodzonego czujnika?

Gdzie w tym modelu znajduje się gniazdo diagnostyczne?
    jedyne gniazdo jakie znalazłem jest 38 pinowe pod maską. Niestety w nim brakuje wyprowadzonego pinu P1. Jeśli to jest to gniazdo to jak się podpiąć.
    Urządzenie diagnostyczne WOW! - Chodzi mi o sprawdzenie silnika, poduszek i ABS. Mam możliwość podpięcia się przewodami ze złącza OBD z interfejsu takim przejściem "OBD2 Pin Out BOX"