Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LSV 61/1 wyłącznik różnicowy w trakcie cyklu

stanisław tabasz 17 Sty 2018 23:37 351 6
  • #1 17 Sty 2018 23:37
    stanisław tabasz
    Poziom 10  

Zmywarka Ariston LSV 61/1 wyłącznik różnicowy w trakcie cyklu
    Rzadko używana zmywarka Ariston LSV 61/1 w trakcie cyklu wysadza wyłącznik różnicowy. Podejrzewam, że dzieje się to przy włączaniu ogrzewania wody. Z postów elektrody.PL wnioskuję, że może to być zwarcie lub nieszczelność na grzałce elektrycznej. Jak to sprawdzić?

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2018 08:15
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

stanisław tabasz napisał:
    Jak to sprawdzić ?

Miernikiem na upływność do "masy"albo wymienić grzałkę w ciemno.

1
  • #3 18 Sty 2018 19:34
    stanisław tabasz
    Poziom 10  

Dzięki, tylko jak się zabrać do wymiany? Na Youtube jest trochę, ale wymieniają całe zespoły grzejne i w innych typach zmywarek. Chyba tego nie potrafię.

0
  • #4 20 Sty 2018 19:03
    Robo-technical
    Poziom 23  

stanisław tabasz napisał:
    Chyba tego nie potrafię.
    To lepiej zaproś pana serwisanta. Wymiana owej grzałki to nie to samo co wymiana zamka w zmywarce czy linek od zawiasu i przy kiepskim montażu skutki mogą być nieciekawe.

0
  • #5 10 Lut 2018 19:11
    stanisław tabasz
    Poziom 10  

Przeniosłem się na wątek: zmywarka LSV 61/1 zatrzymuje się . Wymiana grzałki. Dokładnie, cytuję: Zmywarka Ariston LSV61/1 nie kończy cyklu zmywania. Zaczyna od nowa (kod grzałki 66598).

Mam zmywarkę tej firmy i ostatnio programator zaczął zatrzymywać się w jednym miejscu, przestawiałem o jeden skok i szedł dalej. Teraz zmywarka zamiast zakończyć cykl zmywania zaczyna od nowa, po prostu się nie wyłącza tylko uruchamia kolejne mycie. Moje pytanie, czy to może być wina programatora? Wymontowałem go i na pierwszy rzut oka jest OK. i nie wygląda na to by był wyłamany któryś ząbek na bębnie programatora. Jak można go sprawdzić? Poza kodem kreskowym na silniczku jest napis: Copreci Merloni 160010265 czy to model programatora?

Chyba już znalazłem... Grzałka wypalona do tego stopnia, że widać nagar na zewnętrznej stroni i wygnitą dziurę.
    PS.
    Gdzie można nabyć grzałkę 2kW do takiej zmywarki?

0
  • #7 12 Lut 2018 20:43
    stanisław tabasz
    Poziom 10  

Tak myślałem, ale ale muszę się upewnić. Najpierw wymontuje przy lepszej pogodzie i sprawdzę. Już raz pospieszyłem się i musiałem zwracać drogą część do North.pl. Firma jest wyrozumiała i przyjęła zwrot. Polecam , super obsługa, przystępne ceny, doradztwo i szybka dostawa. Kupuję u nich części do naprawianego własnoręcznie AGD. Pozdrawiam

0