Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować pilot do Challenger ST 800 PC

17 Jan 2018 22:25 3090 3
  • Level 2  
    Witam .
    Mam podobny problem z alarmem Challenger ST 800 PC ver.5 lub jak znalazłem w ubogiej instrukcji przy papierach z serwisu Challenger PC ver.5.
    Przeszukałem już wszystkie tematy związane z alarmami challenger i niestety nic nie działa.
    Problem jest taki, że nie wiem jak zaprogramować pilot. Instrukcja do Challenger ST 800 PC nie działa w tym przypadku (żadna inna którą znalazłem również nie). Możliwe ze jest to wina pilota (od poprzedniego właściciela otrzymałem tylko 1 w fatalnym stanie i nie mam pewności czy działa). Centralkę można wprowadzić w tryb serwisowy za pomocą PIN KODu ( sposób jak w Challenger ST 800 P 5.4 tzn. po wprowadzeniu ostatniej cyfry nie puszczamy przycisku i czekamy na 1sek. dzwiek syreny i zapalenie diody) wiec myślę, że jest sprawna.
    Dodam jeszcze ze pilot jest na scalaku HCS200 , ma 4 przyciski i zadnej diody LED.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Moderated By CameR:

Wydzielono z archiwalnego wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11568683#11568683
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 12  
    Żeby zaprogramować pilota musisz mieć:
    - sprawnego / działającego pilota,
    - znać pin kod do alarmu,
    - działająca syrenę,
    - działający buzer,
    - mieć działającą centralę alarmową.
    (to nie jest żart - musisz sprawdzić czy ww. elementy działają).

Z tym pilotem czasem jest problem. Proponuję zakup pilota (lub dwóch) SILVER ( na portalach aukcyjnych są dostępne).
    Możesz kupić też pilota ST800P KONIECZNIE Z PRZEZROCZYSTĄ OBUDOWĄ diody led (świeci na czerwono). Występują też piloty z obudową diody led w kolorze czerwonym - ale tego pilota nie zaprogramujesz.
    Wiem, pilot SILVER ma trzy przyciski, po prostu nie będzie ci działać zamykanie centralnego zamka bez uzbrojenia alarmu.

Do tego alarmu instrukcja programowania pilota / odisa:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2467174.html#11767041
    Wszystko robisz jak napisane przy zamkniętych drzwiach, masce...
    Jak masz włączona funkcję immo / antynapad / tryb serwisowy, to go trzeba najpierw rozbroić (wprowadzić pin kod) i dopiero zacząć od początku procedurę programowania pilota.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia - bo wszystko powinno działać.

Podczas programowania naciskamy przycisk LOGIC.

przykładowe aukcje (wpisz w Google):
    "pilot-alarmu-logic-silver-rda-can"
    "pilot-piloty-alarmu-logic-toyota"
    ... cena nie zwala z nóg ;)

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Dzięki kolego. Już sprawdziłem i bez problemów dostałem się do trybu programowania pilotów tyle, że nie udało się zaprogramować. Prawdopodobnie moje i Twoje przypuszczenia się sprawdziły czyli walnięty pilot. Jak zakupię nowego dam znać jak poszło.
    Jeszcze jedno wspomniany przez Ciebie 'przycisk LOGIC' wciskany podczas programowania to ten przycisk którym wbijamy PIN KOD bo innego przycisku na centralce nie mam?
    Pozdrawiam.
  • Level 12  
    LOGIC to przycisk na pilocie.
    Jak poszukasz w internecie pilota SILVER lub LOGIC to tam są trzy przyciski: Zamknij, otwórz i LOGIC.
    Podczas programowania ma znaczenie który przycisk przyciskamy.

Masz oprogramowanie w wersji 5.0. Przeoczyłem wczoraj ;(
    Nie będzie działał przycisk LOGIC czyli otwieranie tylnej klapy.
    Jak coś to wyślij do serwisu do Warszawy (firma LOGIC ul. Saniewicka 18). Zmienią oprogramowanie na najnowsze. Mają ludzkie ceny.
    Ceny pilotów to już inna sprawa ;)

Spróbuj przelutować wszystkie elementy na pilocie, przelać cyną przelotki. Jest szansa, że pilot zadziała.