Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Golf V problem z wycieraczkami - Nie działają wycieraczki z przodu

arturmurek 18 Sty 2018 19:30 1338 8
  • #1 18 Sty 2018 19:30
    arturmurek
    Poziom 3  

Witam. Od nie dawna mam problem z wycieraczkami w golfie v . 2 tygodnie temu rano wychodząc do pracy wycieraczki nie działały ,sprawdziłem bezpieczniki i podłączenie silnika od wycieraczek Ale wszystko wyglądało ok. Po powrocie jeszcze raz poszedłem do auta i wszystko było ok. Za dwa dni jadąc na zakupy wycieraczki same zaczęły działać i się wyłączać . Znów po chwili wszystko wróciło do normy. 2dni temu wycieraczki umarły zupełnie . Nic nie pomaga już : sprawdziłem kostkę do silnika prąd ok tak myślę sa tam trzy kable plus stały masa i myślę że plus sygnałowy. Silnik sprawdzałem na krótko i nie działa, kupiłem oczywiście drugi taki sam i podłączyłem na szrocie na chwilę i wszystko chodziło . Wróciłem do domu założyłem silnik podłączyłem kostkę a tu nic. Nawet nie drgnie. Dodam że mechanizmy bo już mam dwa ruszają się bez żadnych oporów czyli na pewno nie są zatarte. Sprawdzałem prąd na kostce od silniczka i nie wiem jak powinno być normalnie ale podłączając plus stały i masę do żarówki wszystko ok świeci, ale jak podłączam ten fioletowobiały chyba sygnałowy z masa lub z plusem to nic się nie pali. Auto sprawdzane na zamkniętej masce. Nie ma błędów w komputerze.
    Auto to golf v 2.0 tdi 16v kod silnika BKD 2004 r. Proszę o pomoc...

0 8
  • #2 18 Sty 2018 19:40
    andrzej20001
    Poziom 42  

Silnik sterowany lin z bordnetz. Masz mieć plus na czarnym .brąz masa. Sprawdzone żarowką . Cienki to sygnał cyfrowy. Pozostaje test vagiem. Chyba że geniusz założył xenony czajna😊

0
  • #3 18 Sty 2018 19:53
    arturmurek
    Poziom 3  

Założyłem ale ledy Philips na mijania. A co się dzieje jak się Chińczyki podlaczy ? Co do kabli to jest czerwony brązowy i fioletowo biały.

0
  • #4 18 Sty 2018 19:58
    dabu
    Poziom 31  

Krańcówka w masce sprawna?

0
  • #5 18 Sty 2018 20:08
    arturmurek
    Poziom 3  

Jakiś czas temu wymieniłem grill z przodu i widziałem tam dwa kabelki podłączone do zamka a ba zegarach pokazywło mi otwartą maskę . Nie dawno zauważyłem że jeden jest oderwany ale jak otworzę maskę to mi nie pokazuje otwartej . Mechanik sprawdzał prąd na kostce przy zamkniętej i otwartej i za każdym razem prąd docierał do niej . Problem polega na tym że mam dwa silniczki i żaden nie działa już nawet na krótko. Jak tylko podłączę nowy silniczek to po chwili przestaje działać jak by się spalił .

0
  • #7 18 Sty 2018 20:27
    arturmurek
    Poziom 3  

To co mam teraz sprawdzić ? Jutro rozbiore grilla i naprawie ten kabel w zamku. A ten sterownik v216 to gdzie się znajduje?

Dodano po 3 [minuty]:

A co do tych żarówek to co one mogą uszkodzić ? Może te moje ledy Philipsa też coś uszkodziły.

0
  • #8 18 Lut 2018 21:50
    arturmurek
    Poziom 3  

Wycieraczki naprawione. Problem tkwił w komputerze sterującym od wycieraczek. Silnika od wycieraczek nie da się podłączyć na krótko nawet w celu sprawdzenia . Temat zamykam.

0
  • #9 18 Lut 2018 21:52
    arturmurek
    Poziom 3  

Wycieraczki naprawione. Problem tkwił w komputerze sterującym od wycieraczek. Silnika od wycieraczek nie da się podłączyć na krótko nawet w celu sprawdzenia . Temat zamykam.

0