Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do taśm RGB 6A + pilot IR24 ściemnianie rozjaśnianie

18 Sty 2018 20:07 540 10
  • Poziom 15  
    Witam
    Doszła do mnie paczka po 2 miesiącach z Aliexpress. W niej 2 x 5 m LED 2835 i tak jak w temacie sterownik + pilot + zasilacz 3A. Po właczeniu niestety nic się nie świeciło. Sprawdziłem zasilacz i niestety wadliwy nie daję napięcia. Zgłoszone oczywiście sprzedawcy - zobaczę czy rozpatrzy na moją korzyść. Po podłączeniu innego sprawdzonego przy innych ledach 1,5 A zasilacza wszystko śmiga świeci się itd. To sprawdzam kolejne funkcję i tak rozumiem, że jak nacisnę klawisz W to teoretycznie powinno się zapalić na biało ale, że to ledy RGB to palą się wszystkie kolory więc ok, ale nie działa ściemnianie i rozjaśnianie klawisze tak jakby są nieaktywne czy przytrzymam dłużej czy krócej czy będę naciskał nic się nie zmienia i teraz najważniejsza kwestia czy to może być problem innego zasilacza czy problem z sterownikiem ?

PS. Jeszcze zauważyłem jeden problem bo naciskając klawisze koloru Pomarańczowy, Żółty, Fioletowy powinienem dostać te kolory ? a dostaje zmniejszone odcienie kolorów niebiesko-zielonych albo niebiesko-czerwonych. To też raczej normalne działanie nie jest.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    ja bym stawiał na sterownik możesz wysłać fotke tego sterownika
  • Poziom 14  
    stawiał bym na 95% sterownik
  • Poziom 15  
    Na ten moment nie mam innego żeby sprawdzić i podmienić.
  • Poziom 14  
    stawiał bym na 95% sterownik żona chciała w kuchni takie ledy i co się okazało był zamieniony opis klawiszy na pilocie czerwony z niebieskim
  • Poziom 15  
    U mnie tak jak pisałem podstawowe kolory ok ale np fioletowego czy różowego nie zobaczę tylko wtedy ściemnia lub rozjaśnia.
    Co ciekawe na fotkach aukcji tego zestawu czy to u nas czy na azjatyckich rynkach również nie widać innych kolorów niż podstawowe.
    Może pilot jest uniwersalny bo nazywa się w sumie RGB Control Box. Nic o białym nie ma czyli RGBW, a takie też są.
    Mam też taką zabawkę 3 diody led na pilota i tam wszystko działa jak należy jest do wyboru 12 kolorów 3 podstawowe i 9 odcieni + kolor biały, który w rzeczywistości jest żółty ale niech będzie i również są te 4 tryby Flash, Strobe, Fade i Smooth.
  • Poziom 14  
    możliwe ze masz racje tylko podstawowe kolory i tyle to przecież tylko chinol
  • Poziom 15  
    Znalazłem taki sterownik i on daje podobno ten efekt, który powinien uzyskać.
    Sterownik do taśm RGB 6A + pilot IR24 ściemnianie rozjaśnianie
  • Poziom 15  
    Efekt końcowy wygląda tak jak na załączonym filmie. Kamerę w aparacie da się oszukać, a oko ludzkie już nie :)

Link

Lepsza wersja tego zestawu byłaby z pilotem z 44 klawiszami, widziałem na żywo u rodziny i to ona robi to co ta powinna. Wszystkie kolory RGB z odcieniami + nauka kolorów zdefiniowanych przez użytkownika.
  • Poziom 34  
    grzecho3223 napisał:
    stawiał bym na 95% sterownik żona chciała w kuchni takie ledy i co się okazało był zamieniony opis klawiszy na pilocie czerwony z niebieskim

Były zamienione kabelki w sterowniku.