Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg wi-fi w Huawei E5372s

18 Sty 2018 21:43 375 7
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich mam problem z zasięgiem wi-fi w routerze Huawei E 5372s mianowicie jak siedzę u siebie w pokoju to zasięg oczywiście jest ale jak pójdę do kuchni to spada do połowy A w łazience to mi już gubi całkiem. I pytanie czy istnieje jakaś antena czy wzmacniacz Tak żeby wzmocnić sygnał wi-fi? Dodam że Router ten posiada 2 wejścia antenowe do jednego mam podłączoną antenę zewnętrzną. Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To mobilny routerek MiFi z LTE, nie jest dedykowany jako router domowy do pracy 24/7. Nie ma portów LAN więc nie podłączysz do niego dodatkowego AP kablem po LAN czy transmiterami PLC. A wszelkie wzmacniacze sygnału to ogólnie lipa. Korzystasz z 3G czy LTE i jaka antena zewnętrzna? Do LTE korzysta się z dualnej lub dwóch stad dwa złacza anten 3G/LTE a nie do WiFi.
    To antena szerokopasmowa, jaki operator i czemu 3G?
  • Poziom 3  
    Sieć PLUS. A czemu 3G? Ponieważ mam jedną czasem dwie kreski LTE ale zdarza się że wolno chodzi dlatego odpinam antenę żeby mieć 3G ale też jak chce żeby mi nie zgubił zasięgu. A co sądzisz o tym routerze na zdjęciu lepszy od tego co mam?
    Przecież w Plusie na 3G jest ścisły limit. Jaka to lokalizacja, to ze Plus chodzi wolno to norma dla tego operatora w miejscach gdzie siec jest przeciążona a takich nie brakuje. Na jakim paśmie LTE te dwie kreski ? A router to B593u-12/s-12 czyli szajs z niemieckiego demobilu. Wart ze 100 zł.
  • Poziom 3  
    To co polecasz w tej cenie żeby można było włożyć sim i antenę wewnętrzną podłączyć. A i jeszcze czy na tego typu routerze będzie mozna podłączyć Ps4 po kablu?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Podaj najpierw lokalizację, E5372 nie ma diagnostyki sygnału, nie działa z LTEWatchH czy Toolboxem 0.9 więc nie wymusisz na nim pasm LTE, nie sprawdzisz CID BTS-a. Do tego należy uzyć telefonu LTE z aplikacją network Cell Info, która pokaze rNB, ECI BTS-a i parametry sygnału. Test z telefonem na zewnątrz i speedtest i screeny z niego i NCI . Do LTE stosuje się anteny dualne lub 2 szt na wybrane pasmo LTE. Kierunkowe ustawione na konkretny BTS. Dobór sprzętu, anteny na podstawie testów.