Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wypadanie zapłonu na 4 cylindrze Fiesta mk7 1.25+lpg

AdaskoPL 18 Jan 2018 23:41 3453 6
    AdaskoPL
    Level 2  
    Witam. Ostatnio małżonka zauważyła ze na desce rozdzielczej( Fiesta mk7 1.25 82kM LPG) świeci "check engine" po podłączeniu komp. Pojawił się komunikat" WYPADANIE ZAPŁONU NA 4 CYLINDRZE" . Zostały na początku wymienione świece i przewody...po skasowaniu bledu wyskoczył zaś po ok.50 km. , nastepnie wymieniLem cewkę zapłonową, błąd wykasowalem....i jeszcze nigdzie dalej nie jechałem...ale mam wrażenie ze to chyba nie to było powodem tego komunikatu i obawiam się że wkrótce zaś się pojawi. Czy to może być poparty zawór? Jak to spr. I ewentualnie uwolnić ten zawór. Pozdrawiam
    moto-kord
    Level 28  
    Witaj zmierz ciśnienie sprężania.
    AdaskoPL
    Level 2  
    Witam. Byłem w serwisie Bosh-a w Oświecimiu....cisnienie zmierzyli i podobno jest dobre. Odłączyli cała inst.gaz. i na bezynie to samo. świece i cewka ok. Podejrzewaja rozrząd...czy jest to możliwe że rozrząd byłby za to odpowiedzialny? POMOCY!!!! :cry: Najczesciej pojawia sie po chłodnych nocach i drży kierownica na wolnych obrotach.
    moto-kord
    Level 28  
    Niech ktoś ci sprawdzi luzy zaworowe.
    Luz zaworowy
    Zimny
    Wlot 0.17 - 0.23 (mm)
    Wylot 0.27 - 0.33 (mm)
    peepe318
    Level 2  
    Cześć kolego i rozwiązałeś swój problem z fiestą? Bo ja mam podobny tylko cylinder 1 i nie wiem gdzie szukać przyczyny
    moto-kord
    Level 28  
    peepe318 wrote:
    nie wiem gdzie szukać przyczyny

Napisz co zrobiłeś do tej pory?
    peepe318
    Level 2  
    Wymieniłem świece wymieniłem kable i dalej to samo. Ale już doszedłem co jest przyczyną jest to wtrysk na 1 cylindrze.