Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Witam musze utworzyc siec VPN na 5 komputerach innej firmy

afaymode 18 Sty 2018 23:54 315 7
  • #1 18 Sty 2018 23:54
    afaymode
    Poziom 5  

Witam musze utworzyc Siec VPN na 5 komuterach w pewnej firmie , za pomoca TeamVievera... Chodzi o to ze u siebie w firmie loguje sie na Team Vievera wklepuje kod goscia z firmy u ktorego bede mial dostep Zdalny, nastepnie musze dostac sie na Fritzboxa i tam wszystko pokonfigurowac, IP w tej firmie jest zmienne , wiec potrzebny jest Serwer DDNS czy cos takiego, probowalem cos mieszac ale mam problem,moze mi ktos klarownie to wytlumaczyc krokami? Dzieki..

0 7
  • Pomocny post
    #2 19 Sty 2018 00:42
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Na fritzboxie jest serwer VPN? DDNS musisz sobie założyć, np w serwisie no-ip w innym wypadku aby się dostać z zewnątrz trzeba by było znać za każdym razem bieżący adres IP.

0
  • #3 19 Sty 2018 01:01
    afaymode
    Poziom 5  

No wlasnie na fritzboxie jest opcja vpn ale nie wiem jak to pokolei zrobic i uporzadkowac oraz jakimi programami. Wiem ze musze na poczatku na jednym z komputerow klienta utworzyc plik cfg ktory pozniej.wgram do.routera fritz box jako konfiguracja. Ale to mi nie przechodzi , fritz box widzi klienta vpn ale tak.jakby nie.jest dostepny ... Moge prosic o szczegolowa i strukcje krokpo kroku razem z nazwami programow ktore musze wykorzystaxlc?!? Z gory dzieki

0
  • #4 19 Sty 2018 07:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

afaymode napisał:
    Moge prosic o szczegolowa i strukcje krokpo kroku razem z nazwami programow ktore musze wykorzystaxlc?!?

Przecież mając VPN masz jego jakieś dane - Fritz też nie obsługuje każdego, tylko takie, które ma w oprogramowaniu w protokołach.
    Najpierw trzeba się na router zalogować, wprowadzić dane VPN, zestawić tunel.
    afaymode napisał:
    Wiem ze musze na poczatku na jednym z komputerow klienta utworzyc plik cfg ktory pozniej.wgram do.routera fritz box jako konfiguracja. Ale to mi nie przechodzi

Jak i na czym chcesz utworzyć plik cfg?
    Ten router w ogóle przyjmuje takie pliki?

0
  • #6 19 Sty 2018 10:15
    afaymode
    Poziom 5  

Router posiada opcje zaladaowania pliku cfg ktory uprzednio tworze w programie von wizard na komputerze tej firmy , w nazwie domeny wpisuje ip ktore stworzylem na stronce ddns i pozniej przez program fritz box vpn czy cos w tym stylu proboje sie polaczyc i laczy sie ale ja nie moge polaczyc sie z zewnatrz ..

0
  • Pomocny post
    #7 19 Sty 2018 16:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

afaymode napisał:
    ale ja nie moge polaczyc sie z zewnatrz ..

Bo jest do tego potrzebne publiczne IP z każdej strony.

0
  • #8 07 Lut 2018 22:03
    afaymode
    Poziom 5  

problem zostal rozwiazany przez polacznie przez publiczne IP

0
  Szukaj w 5mln produktów