Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiersz poleceń od razu się zamyka

najphil 19 Sty 2018 06:51 816 2
  • #1 19 Sty 2018 06:51
    najphil
    Poziom 3  

System Windows 10. Home

System mi zaczął nieco szwankować m.in. jakiś kłopot z dystrybucjami bibliotek Microsoft Visual C++, a także niespodziewanie wysypały mi się sterowniki obsługujące kartę dzwiękową pod USB. Może coś mi się przyplątało, ale malwarebytes ani Hitman nie wykrywają niczego.

Na wszelki wypadek postanowiłem skorzystać z narzędzi dism i sfc, bo kiedyś już mi pomogły odzyskać kontrolę nad zachowaniem systemu, ale tu mnie spotkała przykra niespodzianka, bo niby wiersz poleceń da się wywołać, ale okienko konsoli natychmiast znika - także przy uruchamianiu jako admin.

Pewnie istnieje tu zależność z faktem, że od niedawna przy starcie systemu na dosłownie pół sekundy zaczęło pojawiać się malusieńkie okienko cmd. Mam wrażenie, że to zjawisko pojawiło zaraz po aktualizacji windows creatve, którą przed świętami zdecydowałem się w końcu przepuścić, ale mogę się mylić.

Prosiłbym o pomoc, głównie z odzyskaniem wiersza poleceń

0 2
  • #2 19 Sty 2018 07:08
    Kasek21
    Poziom 43  

Zamieść w temacie (w załączniku) pliki Frst.txt oraz Addition.txt po skanowaniu programem FRST.

0
  • #3 19 Sty 2018 08:38
    najphil
    Poziom 3  

Hej Kasek21,

dzięki za szybki odzew, ale poradziłem sobie samemu. W postach z podobnym problemem pojawiała się zawsze prośba o wyniki skanu z frst, więc od razu taki skan zrobiłem, a przeglądając rezultaty udało mi się wyłapać nie tylko przyczynę braku dostępu do cmd, ale też naprawiłem sobie kilka mniejszych choć również upierdliwych problemów, jak np. nie możność pozbycia się powiązania firefoxa z IDM, błąd z ikonką SoundMixer oraz rozwiązania w końcu problemu z Windows defenderem, którego dotąd nie mogłem zmusić do działania, bo jak się teraz okazało ograniczenia tkwiły w sformułowanych zasadach Group Policy restriction. Zważywszy, że jestem jedynym użytkownikiem tego kompa, a Windows jest w wersji HOME, to sprawa jest naprawdę dziwna. Ale teraz działa! Dzięki

0