Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] KONICA MINOLTA bizhub C360 - Wysłanie po SMB działa po adresie IP hosta, po nazw

19 Sty 2018 08:16 1173 8
  • Poziom 3  
    Witam, mam drukarkę konica minolta bizhub C360. Skonfigurowane na niej jest wysyłanie po SMB i działa. Ale działa tylko jeśli host jest wpisany po adresie IP, jeśli zmienię na nazwę komputera to wysyłka z urządzenia kończy się błędem. Prosiłbym o pomoc, co więcej na drukarce musi być ustawione żeby rozpoznawała host po nazwie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Przede wszystkim nazwa hosta musi być wpisana DUŻYMI LITERAMI ;) Skoro działa Ci po IP to tak zostaw.

C.
  • Poziom 3  
    Wpisywałem dużymi literami... i nic
    Zostawiłbym, ale u nas IP są często zmieniane, a problem ten rozwiąże wysyłka po nazwie komputera, tyle że nie działa :(
  • Poziom 3  
    Czy konieczne jest wypełnienie pól z WINS?
  • Poziom 14  
    Niepotrzebne WINS.
    Zobacz czy nazwa NetBIOS zgadza się z nazwą którą Ty wpisujesz przy ustawianiu skanowania.
    Kiedyś mi nie działało i okazało się, że nazwa NetBIOS była inna, różniła się znakiem "_" czy coś takiego.
    Nazwę NetBIOS sprawdzisz Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System, masz tam pole "Nazwa komputera, domena....", a po prawej "zmień ustawienia". Powinno się wyświetlić nowe okno "Właściwości systemu" w zakładce "Nazwa komputera" klikasz na "Zmień". W nowo otwartym klikasz na "Więcej" i znowu otwiera się okienko "Sufiks podstawowej...." a tam jest pole na szaro "Nazwa NetBIOS komputera:" i pod spodem nazwa. Właśnie tą nazwę wpisz przy ustawianiu skanowania do SMB, kropka w kropkę.

Napisałem jak to wygląda w Win10, w innych podobnie będzie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam. Proszę ustawić prawidłowo DNS, to podstawa przy wpisywaniu nazwy hosta zamiast IP.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli masz problem z DHCP i zmiennymi IP to sprawdź zakresy na ruterze i ustaw na sztywno zakres spoza puli przyznawanej z automatu. Przyznam się że różne cuda u klientów widziałem ale tego jeszcze nie ...

C.
  • Poziom 14  
    drebin napisał:
    Witam. Proszę ustawić prawidłowo DNS, to podstawa przy wpisywaniu nazwy hosta zamiast IP.

Odnośnie ustawiania DNS a nazwy hosta to z czystej ciekawości sprawdzałem dzisiaj i nie miało to znaczenia, chociaż co prawda na Ricohu,
    Bez wprowadzonych DNSów, a z manualnymi ustawieniami sieci (czyli dosłownie rzecz biorąc DNS 0.0.0.0) skanowało do folderu po SMB z nazwą komputera i po adresie IP. Bez DNSów nie zeskanuje oczywiście do maila.
  • Poziom 3  
    Udało się, problem tkwił w ustawieniach sieci na komputerach użytkowników. Zmniejszenie ustawień bezpieczeństwa sieci i udostępnienia plików i zasobów rozwiązało problem. Dzięki wszystkim za pomoc :)