Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B525 przekierowanie portu 1701 pod VPN zablokowane. jak to ominąć?

wujek_hemi 19 Sty 2018 15:10 1293 8
  • #1 19 Sty 2018 15:10
    wujek_hemi
    Poziom 6  

Próbuję przekierować ruch VPN w huawei B525. Standardowo L2TP potrzebuję przekierować porty 500 1701 i 4500.

Niestety podczas wpisywania 1701 wyskakuje mi dymek, że nie ma możliwości przekierowania tego portu (WTF?) czemu? Jak mam w takim razie puścić ruch VPN do środka? nigdy się z tym nie spotkałem a z tego co mi sie wydaje nie da sie zmienić ruchu L2TP na inne porty.

Czy ktoś wie czemu tak się dzieje, i jak to ominąć?

sprzęt od t-mobile.

0 8
  • #2 19 Sty 2018 16:01
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Inne porty da się przekierować?
    Może postaw serwer OpenVPN i wybierz sobie np. port TCP 443 - ten prawie na pewno będzie się dało przekierować.

0
  • #3 19 Sty 2018 17:40
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Od dostawcy masz na rouerze publiczne IP bez żadnych blokad?

0
  • #4 19 Sty 2018 20:19
    wujek_hemi
    Poziom 6  

jimasek napisał:
    Od dostawcy masz na rouerze publiczne IP bez żadnych blokad?

TAK. IP jest. wejście z zew działa, nie można tylko przypisać 1701 do maszyny w śrdoku. Ktoś się spotkał z taką blokadą? trochę to liche – uniemożliwia nam pracę po VPNie. Sprzęt nowy dziś wyjety z pudła.

Dodano po 2 [minuty]:

sylweksylwina napisał:
    Inne porty da się przekierować?
    Może postaw serwer OpenVPN i wybierz sobie np. port TCP 443 - ten prawie na pewno będzie się dało przekierować.

inne porty działają, mam normalnie połączenie z zew z serwerem w środku. OpenVPN ma zbyt skomplikowaną obsługę jak na nasze potrzeby. chcemy mieć możliwość szybkiej konfiguracji z narzędzi systemowych.

0
  • #5 19 Sty 2018 20:21
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

wujek_hemi napisał:
    trochę to liche – uniemożliwia nam pracę po VPNie.

Twój router to jednak urządzenie do użytku domowego, możliwe że w jakiś sposób zabezpieczony. Tu ekspertem od routerów 4G jest kolega @matek451 może on coś ci podpowie.

0
  • #6 19 Sty 2018 20:36
    wujek_hemi
    Poziom 6  

jimasek napisał:
    wujek_hemi napisał:
    trochę to liche – uniemożliwia nam pracę po VPNie.

Twój router to jednak urządzenie do użytku domowego, możliwe że w jakiś sposób zabezpieczony. Tu ekspertem od routerów 4G jest kolega @matek451 może on coś ci podpowie.

Router jak router, nie wymagam zbyt wiele. Zakupiony w ofercie biznes, ale oczywiście to nic nie zmienia. Dziwi mnie ta blokada na konkretny port (a raczej kilka bo gdy chcę wprowadzić tę konfigurację to pokazuje się dymek o braku możliwości ustawienia 3 czy 4 portów w tym 1701). Miałem nadzieję, że ktoś już z tym walczył i wie co na to poradzić. Może muszę skontaktowac się z t-mobile tylko skim gdzie i jak, bo Pani w salonie to mi nie pomoże a infolinia to automat.

Jeśli ktoś ma pomysł, będę wdzięczny za pomoc.

0