Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV około 42-50 cali, dla rodziców, solidny

rachman 19 Jan 2018 16:17 1710 36
    rachman
    Level 11  
    Witajcie. Pomóżcie dobrać TV dla rodziców. Sprzęt ma być sprawny - przede wszystkim się nie psuć ;) i odbierać tv naziemną, "bajery" mniej ważne. Wiek powyżej 60, oczka i słuch już nie takie sprawne, może to mieć znaczenie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 16 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok. 2,50 - 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i pod kątem 30-45 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, być może kiedyś zawiśnie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Stojąc twarzą do ekranu - z prawej strony jest okno. Świeci zazwyczaj po południu - ale przy słońcu zaciągane są roletki
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 29'' CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ma dobrze odbierać tv naziemną, może czasami zechcą coś odtworzyć z pendrive lub nagrać, odświeżanie minimum 100Hz?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna tv cyfrowa DVB-T
    10 .Jakie urządzenia? DVD, może media z pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 9?
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Program w sensie stację - możliwe
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy sensacyjne, przyrodnicze, seriale, informacyjne, muzyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Brak - ma być solidnie i bezawaryjnie ;)
    17. Preferencje co do wielkości? Ok. 42'' (być może będzie brane pod uwagę o 50'')
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak się nie psuje, nie przycina, nie smuży, dobrze słychać to jest ok
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Dobrze by było ok. 1500 ale jak warto to max. 2000 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Aż padną ze starości lub się zaczynają psuć ;)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie

Odtwarzanie i nagrywanie na pendrive czasem się może przydać ale inne opcje jak - możliwość podłączenia laptopa, wifi, internet, to chyba jedyne opcje które ewentualnie i sporadycznie mogłyby być wykorzystane jeśli sprzęt będzie to posiadać.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Nie ma 100Hz w tym rozmiarze, a tym bardziej cenie.
    Skoro katy widzenia wazne kup cos na IPSie od LG.
    Zapoluj na taki z syetem WebOs 3.0 lub wyzej i bedzie ok. Najlepiej seria na 2017 rok
    rachman
    Level 11  
    Nie ma 100Hz? Ok. 3 lata temu kupowałem ale to pewnie programowo było "dopalane" bo miał 3D - dobrze się domyślam?
    Popatrzę i podrzucę do oceny więc LG jakieś modele.
    Ludwik XVI
    3 lata temu było sporo 100Hz w tej cenie.
    Niestety rynek sie zmienił i teraz 100Hz zaczyna sie np od serii MU7000 Samsunga.
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    Dzięki Panowie za rady :)

@LOCOLOCO podane przez Ciebie modele to 4K. Warto się skusić przy odbiorze z naziemnej telewizji? Czy jednak coś Full HD? Modele fajne tylko czy warto bo raczej satelity nie planują.

Przy okazji wiecie jak to teraz jest z gwarancjami/serwisem? Jeśli są martwe piksele jak się odbierze TV w sklepie stacjonarnym czy internetowym można zwrócić/wymienić? Starszym osobom wygodniej byłoby wziąć sprzęt zawieźć w razie czego do sklepu (w okolicy jest media expert, neonet, mycenter, maxelektro) bo zamawiając w sklepie wyłącznie internetowym to - paczka, kurier, trochę się tego widzę obawiają...

W tych co znam sklepy znalazłem:
    Philips 43pUS7100 - nie znalazłem
    We wspomnianych sklepach z odbiorem w sklepie:
    TCL U43P6006 - 1 542 zł
    PHILIPS LED 43PUS6262 - 1789 zł (...6162 za 1699 zł)
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    rachman wrote:
    Starszym osobom wygodniej byłoby wziąć sprzęt zawieźć w razie czego do sklepu (w okolicy jest media expert, neonet, mycenter, maxelektro) bo zamawiając w sklepie wyłącznie internetowym to - paczka, kurier, trochę się tego widzę obawiają...

Tu masz rację.
    Łatwiej odwieźć do sklepu niz wysyłać kurierem za 40-50 pln - trzeba zabezpieczyc, spakować etc - jest z tym więcej roboty.
    rachman
    Level 11  
    Osobiście bym się nie obawiał zakupy typowo przez net - wiele razy tak kupowałem ale rodzice to osoby starsze i jakby się coś stało a nikogo nie było trochę by pewnie mieli problem by jakieś paczki tworzyć, kuriera zamawiać itd.

Nikt się nie odniósł z Was czy przy odbiorze wyłącznie tv naziemnej warto kupować tv rozdzielczości 4K. Full HD widziałem ładnie skaluje obraz ale 4K jak to wygląda? Kupować 4K czy raczej poszukać najlepszy z Full HD?

Philips 43PUS6262 tak fajny sprzęt :) Matryca chyba lekko lepsza niż TCL wspomnianego, a przynajmniej jak chodzi o cd/m2
    Ludwik XVI
    rachman wrote:
    Nikt się nie odniósł z Was czy przy odbiorze wyłącznie tv naziemnej warto kupować tv rozdzielczości 4K. Full HD widziałem ładnie skaluje obraz ale 4K jak to wygląda? Kupować 4K czy raczej poszukać najlepszy z Full HD?

Do DVB-T moim zdaniem lepiej dobry FHD niz najtanszy 4K.
    rachman
    Level 11  
    Nie znam się dlatego zapytałem bo tak się zastanawiam czy mały obraz z naziemnej obecne telewizory 4K dają radę tak obrobić obraz by był ok - czy 4 w przypadku DVB-T pomaga czy raczej szkodzi czy jak to ująć :)

Znacie na rynku jakieś sprawdzone dobre Full HD matryce? Porównał bym sobie z tymi 4K lub macie swoje doświadczenia?
    rachman
    Level 11  
    @Ludwik XVI Fajne sprzęty ale to co znajduję to 55'', jeszcze pooglądam może znajdę z tych mniejsze i porównam z tymi 4K bo 43'' to raczej max do czasu zmiany wystroju mieszkania.
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    "Ten Philips jest z ambilightem." - tak, widziałem. Super sprawa ale póki nie wymienią mebelków to tej funkcji i ta nie wykorzystają.
    Jak macie jeszcze jakieś ciekawe modele do porównania to podrzucajcie. Patrzę te Full HD jeszcze.
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    "Ale patrzysz na 43" czy na 55" ?"
    Ja patrzę na około 43. Niestety nic większego nie wejdzie, musieli by rodzice meble wymienić. Stanie się i to ale to za jakiś nieokreślony czas ;)
    4K nie wykorzystają patrząc na DVB-T i tak myślę czy jest sens je brać pod uwagę czy wybrać jakiś Full HD. Deczko tańsze powinny być niż 4K więc może jakaś lepsza matryca by się trafiła? Czy jednak wspomniane 4K ale czy obraz nie będzie gorszy niż na dobrym Full HD bo i tak może być z tego co na różnych stronach piszą w poradnikach... dlatego tu się radzę bo wydać kasę to nie problem, sztuka to wydać i mieć to co się oczekuje mimo braku wiedzy w danej dziedzinie ;)
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    @LOCOLOCO czyli co? Uważasz że do DVB-T brać warto telewizor z 4K?
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    To nie ja, rodzice. Pewnie póki chodzi będzie stać. Kilka lat co najmniej jeśli wytrzyma. Wiem 4K przyszłościowe ale czy ono nie "rozmydla" (nie psuje czy jak to ująć) obrazu z DVB-T? Różnie piszą, że zależy który model. Ciężko zdecydować.
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    Tam gdzie oglądałem mieli tylko sygnał z satki. Muszę wyjechać w weekend niestety. Zakup przełożę na okolice ferii albo świąt. Nie będę zamykać tematu jakby pojawiło się coś dobrego wrzucajcie, przypomnę się jak odwiedzę rodzinę ponownie. Dzięki za rady, podane modele mam w zakładkach zobaczymy czy coś się zmieni.
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    Temat aktualny - proszę o porady jakie modele teraz warto brać pod uwagę. Czy się wstrzymać do wakacji? Teraz mundial i oferują telewizory ale nie śledziłem nie wiem czy powoduje to wzrost cen czy jednak opłaca się teraz kupować? Preferencje te same z tym, że rozmiar nie ograniczam do 42'', możecie sugerować też większe około 50''.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rachman
    Level 11  
    Wybór wypadnie chyba na Philips PUS6262 ale 50 cali
    User removed account
    Level 1