Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO D 6531 P - wymiana łożysk, porady przy wymianie.

Yogowafel1992 19 Sty 2018 19:13 441 7
  • #1 19 Sty 2018 19:13
    Yogowafel1992
    Poziom 3  

Witam.
    Łożyska w mojej pralce Whirlpool wołają już o zmianę, tak więc planuję zabrać się za wymianę sam.
    Stąd tez moje pytanie - czy ktoś z Was już może wymieniał w tej pralce łożyska? I poda jakie tam łożyska występują oraz simering?
    Z różnych filmików i innych informacji w internecie wychodzi na to, ze obudowę bębna trzeba rozciąć i nawiercić otwory do późniejszego skręcenia, oczywiście smarując powierzchnie łączenia czymś podobnym do kleju silikonowego. Dobrze myślę? Czy może jest coś sprawdzonego, co lepiej się sprawdzi? Myślałem też, żeby dorobić do połączenia obudowy uszczelkę gumową. Czekam na jakieś podpowiedzi, sugestie jak się zabrać do tego żeby naprawa przyniosła jakieś skutki.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

PS
    Service: 859230849010
    341217012528

0 7
  • #2 19 Sty 2018 21:57
    pylos
    Poziom 22  

Witam.
    Obudowę "zbiornik" należy najpierw obwiercić otworami do późniejszego skręcania. Klejenie zbiornika na klej do szyb samochodowych, żadnych silikonów.

0
  • #3 20 Sty 2018 17:14
    Yogowafel1992
    Poziom 3  

Oo dzieki wielkie za poradę bo właśnie zastanawiałem się nad tym klejeniem czym to zrobić żeby nie ciekło. A jak sprawdzić jakie tam łożyska występują i simering bez demontażu? Piszę gdzieś lub jest jakaś strona co pisze bo chciałbym najpierw zgromadzić części żeby ją rozebrać?

0
  • #5 20 Sty 2018 20:45
    pylos
    Poziom 22  

Witam.Co do silikonu, to nie był bym taki pewien, on lubi się odwarstwiać, to nie jest najlepsze rozwiązanie.

0
  • #6 20 Sty 2018 21:43
    Gobro
    Poziom 27  

Używając kleju do szyb robisz to tylko jeden raz , czyli drugi raz już nie wymienisz łożysk.
    Natomiast używając silikonu wysokotemperaturowego możesz wymieniać wielokrotnie łożyska bez problemów.

0
  • #7 21 Sty 2018 11:36
    Yogowafel1992
    Poziom 3  

Dziękuję Wam bardzo koledzy za odpowiedzi. Łożyska zapewne kupię w przyszłym tygodniu i będę się brał za wymianę tych łożysk. Prawdopodobnie użyje kleju do szyb z racji tego że przychylam się do zmiany pralki jednak dopiero za rok więc chce mieć to dobrze uszczelnione. Oczywiście wrzucę na forum zdjecia i relacje jak mi poszło z wymiany. A co do śrub jakie polecacie i ile śrub? Myślałem że m4x20
    (ok 30szt)powinny być dobre z główką na imbusa plus oczywiście podkładki z dwóch stron. A Wy jakie macie zdanie o tym?

0
  • #8 21 Sty 2018 11:55
    zibi1971
    Poziom 30  

Śruby 4mm są ok, daj co 10 cm, na dole trochę gęściej. Podkładki sobie daruj, śruby mogą być na śrubokręt tzw. krzyżak. Śruby dawaj jak najbliżej krawędzi zewnętrznej. Zbiornik przecinaj ręczną piłką a nie np. szlifierką. Silikon wystarczy w zupełności, bo jak coś sknocisz to będzie problem z poprawką.

0