Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SCANIA R420 2007 r E5 odcina pedał gazu

YoG1 19 Sty 2018 20:03 924 2
  • #1 19 Sty 2018 20:03
    YoG1
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem posiadaczem SCANI jak w temacie 2007 r E5 R 420, ostatnimi czasy pojawił się problem z pedałem gazu otóż pojazd przestał na niego reagować i wyświetlała sie dość często usterka silnika, reagował tylko na tempomacie. Doradzono mi żeby wymienić pedał gazu(tak wynikało z błędów EMS) i będzie ok, tak też zrobiłem(wymieniony został na używany), i było ok, jakieś 3 tyg. Potem problem powrócił, ponownie pojawiły się błędy oto one:
    EMS
    54292
    54296
    8707
    4866
    4870
    4869
    4872
    4116*
    4867
    Pojechała z tymi błędami do mechanika trudno było stwierdzić, błędy zostały skasowane po przejechaniu 150 km problem powrócił(dodam że zawsze się to dzieje jak jest albo po deszczu albo roztopy taki dziwny zbieg okoliczności i wiązki już są przejrzane i są dobre) W trasie postanowiliśmy zamienić pedały gazu z tym że włożyliśmy do tej SCANI 2007 r pedał od 2011 i myk powstał taki że tamten pedał działa w tej z 11 r a ten z 11 działał, ale znowu około 3-4 tyg i problem powrócił znowu podczas takiej pogody i takie same objawy jak wcześniej, obstawiają na KOORDYNATOR(wymiana kosztowna i to bardzo) ale pytanie czy jak go wymienię to czy to pomoże, bo może okazać się ze to nie wina Koordynatora. Czy miał ktoś taki przypadek ?może jak tak proszę o pomoc po prostu już nie wiem co robić. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 19 Sty 2018 23:49
    darfur5
    Poziom 30  

EMS 8707; ciśnienie powietrza doładowania, napięcie z czujnika doładowania jest niewiarygodne w porównaniu ze wskazaniami z innych czujników ciśnienia lub wartość ta jest niewłaściwa w stosunku do aktualnych warunków roboczych.Sprawdź szczelność układu dolotowego , turbosprężarkę czy nie rzuca olejem, czujnik ciśnienia doładowania czy nie jest zanieczyszczony olejem, usterka w obwodzie czujnika doładowania. Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czujnik doładowania,czujnik temperatury powietrza doładowania,czujnik ciśnienia paliwa oraz czujnik prędkości obrotowej wentylatora mają wspólne źródło zasilania . Usterka jednego z nich może wpływać na pracę pozostałych.Jeśli występuje usterka, jednostka sterująca wykorzystuje zaprogramowaną wartość. Dodatkowo silnik reaguje wolniej na wciskanie pedalu gazu. Jeśli silnik jest wyposażony w EGR , pracuje on z EGR ale bez informacji z przepływomierza masowego powietrza. Oznacza to,że jednostka sterująca zapewnia tyko podstawowe sterowanie stężeniem spalin.

1
  • #3 17 Maj 2018 09:45
    YoG1
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym zakończyć temat . Problem po wielu miesiącach rozwiązałem otóż po podstawianiu wielu części (elektronicznych) okazało się że za znikanie gazu odpowiadała kaseta ABS w SCANI. Gdy ją wymieniłem (na samym końcu) problemy zniknęły więc proszę o zamknięcie tematu.
    Pozdrawiam.

0