Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS150e v3, montaż interfejsu bluetooth na płytce głowicy

19 Sty 2018 23:40 930 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Posiadam interfejs DS150e w wersji 3, dwupłytkowej. Urządzenie pracuje bezproblemowo jednak komunikacja jest wyłącznie po kablu USB.
    Postanowiłem uruchomić w nim interfejs bluetooth. Po otwarciu obudowy okazało się że producent nie wyposażył mojej wersji w moduł bluetooth, pozostawiając puste miejsce na płytce. Zamówiłem więc brakującą część a mianowicie moduł HC-05 i wlutowałem.
    Urządzenie jest wykrywane przez system windows jako "HC-05" i paruje się bez problemu, ale :cry: oprogramowanie delphi mimo że wykrywa połączenie bluetooth i dwa dostępne porty bt-com, to na żadnym nie przechodzi testu łączności. Jak by łączył się z modułem przylutowanym ale już moduł z głowicą nie ma komunikacji (rozmawiają w innym języku lub wcale). Aktualizacja oprogramowania głowicy nic nie zmieniła.
    Zdjęcia płytki poniżej.

Proszę o pomoc

DS150e v3, montaż interfejsu bluetooth na płytce głowicyDS150e v3, montaż interfejsu bluetooth na płytce głowicy
  • Poziom 40  
    Problemem pewnie jest prędkość z jaką HC05 rozmawia z płytą.
    Musisz ustawić poprawną np za pomocą Putty.
    Metodą chybił-trafił, chyba że ktoś kto ma tego fejsa poda ci odpowiednią.
  • Poziom 9  
    Istnieje możliwość odczytanie tych informacji z lini TX, DX głowicy, np. modułem UART??
  • Poziom 13  
    Witam !!

Udalo sie Tobie rozwiazac problem komunikacji po Bluetooth ?? Sam walcze z tym samym problemem.

Pozdrawiam Marek
  • Poziom 9  
    Niestety nie.
    Jeszcze nie podjąłem próby podłączenia się bezpośrednio do modułu bluetooth. Ponoć zmiana prędkości transmisji danych może pomóc. Bluetooth - ds150.
    Pozdrawiam