logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak połączyć plexi do obudowy małego serwera bez użycia silikonu?

kacpo1 20 Sty 2018 01:37 747 4
REKLAMA
  • #1 16974312
    kacpo1
    Poziom 33  
    Witam.

    Nie wiem czy to jest odpowiedni dział do tego, ale lepszego nie znalazłem.

    Postanowiłem zrobić własny serwer, nie duży, może na jakąś stronę www, lub żeby czasem w coś pograć ze znajomymi. Ale do sedna, plan jest taki, żeby zrobić ten serwer jak najmniejszym kosztem, całe bebechy skompletowałem i zostaje kwestia obudowy. Zamarzyła mi się z plexi. I tu naradza się pytanie - jak takie cholerstwo połączyć, żeby wyglądało jak najlepiej, w sensie wszelki silikon odpada, ponieważ według mnie, takie białe paski brzydko wyglądają, chyba, że jest jakiś bezbarwny, tylko ja o tym nie wiem. Myślałem też o kątownikach aluminiowych od wewnątrz lub zewnątrz, tylko czy utrzymają całe ustrojstwo? A może plexi w ogóle się do takiego czegoś nie nadaje, i lepiej zrobić z czegoś innego?
  • REKLAMA
  • #2 16974326
    JacekCz
    Poziom 42  
    masz pojęcie co ma wspólnego strona www i jej hostowanie z plexą? I w czym tu widzisz oszczędność?

    Cztery dni temu obiecałeś uczyć się serwerów z Książek informatycznych, ale widzę że wolisz piłkę, flex, klej i tu widzisz swoją "informatykę" ?
  • REKLAMA
  • #3 16974331
    kacpo1
    Poziom 33  
    Do zrobienia serwera, z tego co mi wiadomo jest potrzebny komputer, posiadam wszystkie podzespoły, lecz brakuje mi obudowy, a ze względu na skromny budżet, chciałbym ją sam zrobić. A oszczędność widzę w tym, że taką plexe posiadam która się kurzy od kilku lat.
  • REKLAMA
  • #4 16974334
    gumisie
    Poziom 43  
    kacpo1 napisał:
    Myślałem też o kątownikach aluminiowych od wewnątrz lub zewnątrz, tylko czy utrzymają całe ustrojstwo? A może plexi w ogóle się do takiego czegoś nie nadaje, i lepiej zrobić z czegoś innego?
    Tak więc z czego, skoro piszesz:
    kacpo1 napisał:
    Zaznaczę tylko, że CAŁA obudowa ma być z plexi,
    Powodzenia życzę Tobie.
    Pozdrawiam
REKLAMA