Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit ITW A 51052 W - Podczas wirowania wydaje metaliczny, nie do zniesienia

20 Sty 2018 07:40 1344 9
 • Poziom 7  
  Witam,
  Mam taki problem, jestem posiadaczem pralki Indesit ITW A 51052 W. Pralkę mam od wczoraj. Zastosowałem się do instrukcji, zdjąłem blokadę. Pralka jak wiruje to chodzi ogromnie głośno, raz, że jest głośno, a dwa, że słychać metaliczny dźwięk, jakby bęben ocierał o ścianki. Jest to hałas nie do zniesienia. Nowa pralka i takie rzeczy? Zastanawia mnie jeden fakt, na instrukcji jest opisane, że jak się ściąga ten element do transportu, to jest tam łącznie 6 śrubek. Cztery na bocznych ściankach i 2 po środku pralki. Na instrukcji pisze, że mam mam przykręcić z powrotem te cztery na ściankach, a o tych dwóch pozostałych już nie pisze, żeby je wkręcać:
  Cytat:
  "Odkręć dwie śruby "A" i cztery śruby
  "B" za pomocą śrubokrętu lub skrzynki z nakrętkami sześciokątnymi nr 8
  klucz oczkowy (zdjęcie 2).
  2. Wymontuj wspornik transportowy (zdjęcie 3).
  3. Wymień cztery zewnętrzne śruby "B" na maszynie
  i dokręć je (zdjęcie 2)."

  Jak myślicie co może być przyczyną? Te dwie nie wkręcone śrubki (choć na instrukcji nie ma zaznaczone, żeby je z powrotem wkręcić). Zdaje sobie sprawę, że pralka hałasuje podczas wirowania, ale ten dźwięk co wydaje moja nowa pralka przeraża mnie, na pewno nie jest to normalne. Ktoś coś doradzi?
  Pozdrawiam
 • Poziom 25  
  Jak są tam jakieś zdjęcia to dodaj to bo z opisu nie wiele wynika. Każda pralka ma inną budowę, inaczej się ją zabezpiecza podczas transportu. Ostatnio kupowałem pralkę to miała tylko do odkręcenia 4 śruby transportowe i miejsca po odkręceniu zabezpieczane plastikowymi nakładkami.
 • Poziom 7  
  Tutaj obrazek przedstawiający opis tego co napisałem wyżej:
  Indesit ITW A 51052 W - Podczas wirowania wydaje metaliczny, nie do zniesienia

  obrazek 2, 3, 4

  Proszę o porady
 • Poziom 25  
  W komplecie nie było jakiś zamiennych czterech śrub zamiast tych "B". Bo jeżeli jest to oryginalny tekst to tak trochę dziwnie jest napisany. Ciekawe z jakiego języka to przekładali. Wygląda na to że te cztery śruby mają wrócić na miejsce?
 • Poziom 7  
  Tak, bo one zarazem trzymają tą listwę, dlatego ponownie trzeba je wkręcić. Zastanawia mnie tylko fakt, że nic nie piszę o tych dwóch co zostały, są one długie właśnie one są do wkręcenia do bębna, tak to przynajmniej wygląda. Wczoraj jak rozpieczętowałem wszystko i podłączyłem pralkę, to było po 21:00. Puściłem pranie i jak bęben zaczął chodzić to było po 22:00, tak głośno i przerażającą ta pralka chodzi, że masakra, moja dziewczyna wyszła za drzwi wejściowe i na całej klatce słychać ten metaliczny dźwięk. Nie, że coś wyolbrzymiam, bo wcześniej miałem inne pralki i żadna nie wydawała takich dźwięków....
 • Poziom 7  
  o 14 wychodzę z pracy, to nagram filmik, to potem podrzucę. Zastanawia mnie jedna rzecz, te 2 długie śruby co zostały i nie ma o nich mowy w instrukcji są właśnie do bębna. Może po dokręceniu bęben będzie stabilniejszy, ale z drugiej strony nie ma w instrukcji mowy o tym, żeby je z powrotem wkręcać....
 • Poziom 25  
  Tak jak wyżej, tych dwóch śrub nie wkręcaj bo one będą blokować bęben, zepsujesz pralkę, spalisz silnik i wszystko będzie się nadawało tylko na złom. Upewnij się że pralka nie dotyka nigdzie np. kranika podającego wodę, jest dobrze wypoziomowana.
 • Poziom 7  
  Już się chyba wyjaśniło, wczoraj jak zabierałem się do nakręcania filmiku to zaobserwowałem, że bęben jest nierówny, i przechylony w prawą stronę. Zacząłem nim kiwać i ta obniżona strona wali o ściankę pralki i stąd ten przerażający dźwięk. Jutro będę dzwonił do serwisu Indesitu, mam nadzieję, że naprawią to. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.