Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eclipse, prośba o zaprogramowanie 5 diod

mc3 20 Sty 2018 08:12 420 7
  • #1 20 Sty 2018 08:12
    mc3
    Poziom 2  

Witam, jestem noga w Eclipse , umiem tylko wgrać program , może ktoś mi pomoże w napisaniu prostego programu,
    chodzi o :

program Eclipse
    Atmega 32

mamy 5 diod podłączone do :
    PA1 - dioda nr.1
    PA2 - dioda nr.2
    PA3- dioda nr.3
    PA4- dioda nr.4
    PA5- dioda nr.5

dioda nr 1 ma się zapalić na czas 800 sek.
    dioda nr 2 ma się zapalić na czas 790 sek. , początek - 10 sek. po dioda nr. 1
    dioda nr 3 ma się zapalić na czas 730 sek. początek - 60 sek. po dioda nr. 2
    dioda nr.4 ma się zapalić na czas 700 sek. początek - 5 sek. po dioda nr.3 ( czas jest tak celowo obliczony żeby zgasła pierwsza od diody nr 1 )
    dioda nr. 5 ma się zapalić po upływie 800 sek i palić w nieskończoność , aż do restartu procka ,

Bardzo proszę , może ktoś poświęci swój cenny czas i napisze takowy program , potrzebuje go do startu maszyny " Giętarka "
    z góry dziękuję .

0 7
  • #2 20 Sty 2018 08:43
    tronics
    Poziom 36  

Cytat:
    może ktoś mi pomoże w napisaniu prostego programu

Jasne, wszyscy jesteśmy chętni pomóc koledze w napisaniu takie programu. Oznacza to jednak, że to kolega ma go napisać, a my mamy pomóc. To kłóci się z tym fragmentem:
    Cytat:
    może ktoś poświęci swój cenny czas i napisze takowy program
    który wskazuje, że temat ma formę ogłoszenia "[Zlecę][AVR][C][0$] Program LED". Proszę się jeszcze raz zastanowić czego kolega oczekuje.

0
  • #4 20 Sty 2018 09:40
    tronics
    Poziom 36  

Cytat:
    Panie kolego , nic od Pana nie chcę

Ale ja od kolegi też nic nie chcę, tylko albo kolega chce pomocy w napisaniu (tj. napotkał jakiś problem przy pisaniu i prosi o pomoc w jego rozwiązaniu - wtedy chętnie każdy pomocy udzieli o ile problem będzie zdefiniowany) albo kolega chce żeby ktoś za niego to napisał. Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że w tym drugim przypadku jest to ZŁY DZIAŁ. W tym przypadku nie ma kolega problemu z błędnym działaniem programu, z błędnym działaniem platformy rozwojowej, z błędnym podłączeniem czy czymkolwiek innym. Chce kolega otrzymać gotowe rozwiązanie. Dlatego napisałem, że takie rzeczy to [zlecę] czyli ogłoszenia. Na tym forum istnieje regulamin (zarówno ogólny forum jak i każdego działu) i przy rejestracji należy go zaakceptować, ale to nie chodzi o to by kliknąć "zgadzam się" tylko rzeczywiście według niego postępować. Jeśli w tym konkretnym dziale będziemy postępować tak jak kol. Kuniarz zrobił to niestety zostaniemy zasypani kolejnymi prośbami "proszę napiszcie mi plizz" od osób różnych, często zw. z pierdołami. Ja pozostawiam tę sprawę moderacji, a koledze proponuję by się nad moimi słowami zastanowił.

0
  • #5 20 Sty 2018 10:39
    JacekCz
    Poziom 36  

mc3 napisał:
    Witam, jestem noga w Eclipse , umiem tylko wgrać program , może ktoś mi pomoże w napisaniu prostego programu,
    chodzi o :

program Eclipse
    Atmega 32

A z logiki, języka polskiego też noga? Poprawiłem rażące błędy.

Nie ma czegoś takiego, jak program w Eclipse. Eclipse to taki bardzo duży Notepad.exe. Coś się przespało na zajęciach? nauczyciel nie użył słowa "język programowania" ?

0
  • #6 20 Sty 2018 11:18
    mc3
    Poziom 2  

Dzięki za miłe słowa i krytykę .
    Ale idąc dalej program nie leci jak trzeba , diody przy sracie zapalają się wszystkie na raz i gasną w ustalonym czasie , dioda 1(PA1) ma świecić cały czas(800 sek.) druga po 10 sek. ma się zapalić (790 sek.)
    itp..

0
  • #7 20 Sty 2018 11:25
    tronics
    Poziom 36  

To oznacza, że jest odwrotna logika (można zapalać zerem jeśli są podłączone anodą do Vcc, albo zapalać stanem wysokim jeśli są katodą do GND). Wystarczy zamienić set z reset.

0
  • #8 20 Sty 2018 16:19
    mc3
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo wszystkim , szczególnie podziękowania dla " Kuniarz" wszystko działa jak się należy.
    Pozdrawiam.

0