Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router alcatel link zone MW40V ponownie trzeba łączyć z siecia

ruski444 20 Sty 2018 13:20 3555 14
  • #1 20 Sty 2018 13:20
    ruski444
    Poziom 2  

witam.mam pytanie czy da się zmienić ustawienia rutera <alcatel link zone >żeby nie trzeba było za każdym razem włączać komputera do połączenia z siecią a mianowicie jak się ruter wyłączy to rozłącza go z siecią nawet jak się bateria naładuje to się wyłącza i trzeba go znowu łączyć przez komputer.mam możliwość oddać jeszcze ruter bo mnie to strasznie irytuje nawet dwa razy dziennie muszę tak robić.a jak wymienić to na jaki?siec orange.

0 14
  • #2 20 Sty 2018 13:29
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wziałeś najgorszy szmelc więc go oddaj. Unikaj jak ognia produktów Alcatela. To mobilny routerek MiFi, w chwili bezruchu rozłącza się w celu ochrony baterii. Nie nadaje się do pracy 24/7. Nie posiada złącz anten zewnętrznych, oczywiście nie agreguje pasm LTE. Wart z 50 zł . Jaki to operator? Router ma być do zastosowań domowych?

0
  • #3 20 Sty 2018 18:53
    ruski444
    Poziom 2  

miałem ruter od orange ale nie działał dobrze i tylko w 3g a wiec radzili mi żeby zmienić na lte, ten niby miał taki być.to jest internet mobilny ale taki do domu w orange ,i mam niby 7 urządzeń połączonych z nim i działa o niebo lepiej od tego 3g ale wkurza mnie to łączenie z siecią za każdym razem jak się wyłączy tamten stary tak nie potrzebował ale internet chodził tragicznie.co można kupić w tej cenie?

1
  • #4 20 Sty 2018 19:20
    matek451

W Orange nie bierze się tego Alcatela tym bardziej do zastosowań domowych. Nie ma też portów LAN. Przy ciągłej pracy 24/7 z ładowarka uszkodzeniu ulega z reguły bateria. Zamień go na MF286, w Orange bierze się tylko ten router z LTE-A bo wybór jest ubogi. W jakiej lokalizacji korzystasz z LTE Orange, jakie osiągasz prędkości w godzinach szczytu? Jakie masz parametry sygnału, z jakiego pasma LTE korzystasz? Jeśli jeszcze możesz to zrezygnuj z oferty w Orange, jest słaba i droga.

1
  • #5 20 Sty 2018 19:47
    ruski444
    Poziom 2  

W regionie Siedlec to jest mazowieckie,kupiłem ten ruter dwa dni temu w sklepie ten nie jest od orange ,ponieważ został mi tylko rok umowy z nimi i do tej pory jechałem na tamtym od orange 3g i nie opłaca mi się inwestować w to dużo chajsu, ale już miałem dość tamtego i postanowiłem kupić ten i też jest tragedia chociaż jest szybszy.na konsoli ps4 na starym 3g miałem pobieranie 6-8 M/s wysyłanie 2 M/s a na tym nowym niby Lte, pobieranie 20M/s wysyłanie 10M/s a internet mam niby mieć 100M/s ,nie wiem jakie jest tu pasmo Lte nie znam się aż tak.

Dodano po 3 [minuty]:

Sygnał zasięgu na 4 kreski jest 2-3 w tym nowym ruterze .

0
  • #6 20 Sty 2018 20:51
    matek451

Ja nie pytałem o region tylko o konkretną lokalizację, nie interesuje mnie tez zasięg w kreskach. Sygnał LTE ma określone parametry http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html Szajs z Alcatela nie posiada diagnostyki sygnału ani możliwości wymuszania konkretnych pasm LTE. Ile za niego zapłaciłeś ? Oddaj go jak najprędzej. Rok temu wziąłeś abonament z jakimś routerem/ modemem 3G? Włóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network Cell info i pokaż screena z zakładki DANE, do tego speedtest.

0
  • #7 08 Lip 2018 14:21
    marekelb1
    Poziom 11  

Też mam ten routerek w sieci Orange, ale zakupiony na wolnym rynku i nie mam generalnie z nim problemów. Co prawda używam go tylko, gdy gdzieś wyjeżdżam, bo w domu mam stałe łącze. W chwili obecnej jestem na wczasach w domku drewnianym i Alcatela mam podłączonego na stałe przez ładowarkę, ale z wyjętą baterią. W tej chwili łączy się z BTS-em (Netmonitor) w odległości 5,2 km w lini prostej, a po drodze sygnał ma cały domek, drzewa w lesie obok, dalej pola, lasy i jezioro (nie znam dokładnie ukształtowania terenu). Wyniki Speedtestu Orange: ping: 25ms, download: 59,11 Mb/s, upload: 12,26 Mb/s.

Jeżeli chodzi o rozłączanie, to nie zauważyłem takiego objawu. Chodzi non-stop.

Odpowiadam w starym wątku, bo może komuś się przyda informacja, że wcale nie musi to być najgorszy szmelc.

0
  • #8 08 Lip 2018 19:03
    matek451

A co za znaczenie ma ten test? Jaki masz dowód że korzystasz na nim z BTS-a oddalonego o ponad 5km, na jakim z pasm LTE taki wynik, jakie parametry sygnału? Netmonitor nie działa na Alcatelu, pokaż wyniki z niego. No i gdzie ten domek w lesie? Liczą się konkrety a nie anonimowy speedtest

0
  • #9 08 Lip 2018 21:39
    makosuu

Ale to jest szmelc najgorszy a przynajmniej szmelc nieopłacalny, brak diagnostyki sygnału, złącz do anten zewnętrznych. Za 70 zł można kupić E5573, E5577 które pozbawione są wszystkich braków i problemów w.w więc jaki sens ma Alcatel? Żaden. Za cenę nowego Alcatela można kupić nowy telefon z LTE, który posiada diagnostykę sygnału i przy okazji jest smartfonem na androidzie.

0
  • #10 08 Lip 2018 22:21
    marekelb1
    Poziom 11  

Dla jednego szmelc, a dla moich potrzeb wystarcza aż nadto. Speedtest robiony na laptopie podłączonym przez wifi do routera. Lokalizacja BTS na podstawie apki w telefonie, który znajduje się 2 m od routera, więc i router łączy się z tym samym BTSem. Gdybym miał kupować, a nie miałbym tego Alcatela, to bym się zorientował w sprzętach i być może wybrałbym coś innego, a tak mam tego i z niego korzystam, a wynik podałem.
    Jakie pasmo LTE, to nie wiem i jako użytkownika to mnie nie obchodzi, ale jak chcecie to mogę sprawdzić. Tylko jak?

0
  • #11 08 Lip 2018 22:26
    makosuu

Mapka w Network Cell Info pokazuje bzdury. BTSy lokalizuje się po eNB, więc jak masz chęci to możesz wstawić screena z NCI.

1
  • #12 08 Lip 2018 22:44
    matek451

Szkoda czasu, gościu nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Przy 5km przez lasy nie ma żadnych szans aby połączyć się wewnątrz domu nawet na LTE800 i uzyskać takie prędkości.W Łąkorzu nie ma żadnego BTS-a NetWorks, korzysta z oddalonego o kilkaset metrów BTS-a Networks z LTE800 Orange w Cichym, ma go przed nosem i go widzi przez okno. Miał kupę szczęścia i tyle, przy 5 km od BTS-a na tym Alcatelu mógłby zapomnieć o internecie bo do tego elektrośmiecia nie podłączył by żadnej anteny zewnętrznej. Rada na przyszłość zanim napisze się coś na fachowym forum proponuję się czegoś pouczyć. Takie wpisy wprowadzają potencjalnych użytkowników sprzętu w błąd i narażają na niepotrzebny wydatek na MiFi który nie spełnia podstawowych wymagań aby bezproblemowo korzystać z LTE/3G w wiekszości lokalizacji w Polsce. Alcatel jest przydatny tylko w pobliżu BTS-a.

0
  • #14 08 Lip 2018 22:59
    matek451

No i jak widzisz potwierdziłeś tylko to co ja napisałem nie znając nawet CID-a tego BTS-a i bez tego twojego screena. Wyjrzyj przez okno, spójrz na Ciche i masz go przed sobą , trudno nie zauważyć. To ze korzystasz z Orange to zasługa operatora i tego BTS-a pod nosem a nie MW40. W tej lokalizacji możesz jeszcze na nim skorzystać z T-mobile bo ma LTE800 na tym BTS-ie. Na Plusa z BTS-a Łąkorz lub Zbiczno i Play z BTS-a Żmijewko nie masz szans. Konieczne są anteny zewnętrzne na wybrane pasmo, do tego wynalazku ich nie podłączysz. Jego wartość nie przekracza 50 zł o ile ktoś nieświadomy go kupi. Co ciekawe ludzie w tych lasach w sąsiedztwie nie mają szans na internet w domu nawet w Orange czy T-Mobile, lasy nawet w paśmie 800-900MHz mocno tłumią sygnał i antena zewnętrzna pracująca na nim jest konieczna. Sprawdź robiąc wycieczki z tym Alcatelem to się boleśnie o tym przekonasz.

1
  • #15 08 Lip 2018 23:04
    marekelb1
    Poziom 11  

matek451 napisał:
    Szkoda czasu, gościu nie ma zielonego pojęcia o ...

Ale żeś się uniósł. Wyluzuj "gościu". Zapewne nie mam tyle wiedzy co Ty, ale to nie upoważnia Cię do wywyższania się kosztem innych. Jeżeli jestem w błędzie, to popraw. Nikogo nie namawiałem i nie rozsiewam informacji, że Alcatel jest super. Podałem to, co mi się wyświetla i z tego jestem osobiście zadowolony i w zupełności na moje potrzeby wystarcza. Gdybym miał kupować router, to możliwe, że kupiłbym coś innego na dzień dzisiejszy, ale mam tego, więc go używam.
    Wiem, że w Cichym jest maszt, ale podałem to co mi apka wyświetliła. Ponad to, gdy jestem bliżej masztu, tak około 500m, to wtedy apka podaje informację, że jestem podłączony właśnie do tego w Cichym, a będąc w domku, że w Łąkorzu. Jeszcze raz informuję, że nie upieram się przy swoim, tylko podaję, co mi się wyświetla.

0
  Szukaj w 5mln produktów