Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanie

Orzel_7 20 Sty 2018 13:24 1167 10
  • #1 20 Sty 2018 13:24
    Orzel_7
    Poziom 3  

Witam,
    poczytałem trochę w tematach doboru anten i chyba jeszcze nie czuję się na tyle pewnie żeby samemu rozwiązać swoje problemy.

Specyfikacja:
    1. internet mobilny z Play,
    2. modem: Huawei E5573s-320
    3. antena: Antena kierunkowa EXTREME™ V2.1 3G/4G/LTE, pasmo: 1800-2100 MHz (przepraszam za brak linku ale to mój pierwszy post i nie mogę dołączyć linku zewnętrznego)
    4. długość kabla: 15m
    5. moja lokalizacja: Parchanki, woj. kuj-pom, okolice Inowrocławia (również przepraszam za brak linku z lokalizacją)

Biorąc internet nie posiadałem zielonego pojęcia na temat doboru odpowiednich urządzeń do lokalizacji i niestety za głupotę się płaci...
    Chciałbym teraz to w miarę możliwości poprawić i polepszyć sygnał.
    Obecnie wg speedtestu(nie wiem czy to odpowiednie źródło do testowania łącza) posiadam 4Mb/s, przy czym prędkość jest bardzo niestabilna i bardzo się waha, przy zbyt długim użytkowaniu pełnej prędkości(np pobieranie) modem potrafi zgubić połączenie całkowicie ale to chyba wynika ze słabego sygnału.
    Moje pytanie jest takie, czy antena jest odpowiednia dla mojej lokalizacji, routera i operatora oraz w jaką stronę powinienem ją ukierunkować.
    Dodam również że kończy mi się umowa z Play niedługo i jest możliwość zmiany operatora gdyby to coś pomogło.

Pozdrawiam.

0 10
  • #2 20 Sty 2018 13:46
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Po pierwsze to kto ci polecił play w takiej lokalizacji? To pierwszy, podstawowy błąd. Najbliższy BTS Play to Gniewkowo, na nim pozwolenia na LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600. U ciebie szczątki zasięgu na LTE1800 i jakiś na LTE800. Taki sam BTS w Inowrocławiu, Św. Ducha 105. Na BTS-ach tez 3G z UMTS90HSPA+ i UMTS2100HSPA+DC. Kolejny błąd to wybór mobilnego routerka E5573 do zastosowań domowych, nie polecany do pracy 24/7. Wart 70-100 zł. W Play bierze się stacjonarne routery z LTE-A. Ale kuriozum to zakup anteny na 2100MHz. . E5573 działa z http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h W tym programie wymuś na nim LTE800 i LTE1800, test na zewnątrz na samym E5573. Do tego LTE1800 i 3G z anteną . Pokaż parametry sygnału . Do tego speedtesty. Docelowo zmień operatora na T-Mobile i nielimitowany internet LTE za 49/59 zł na m-c z routerem B525 za 49 zł. Zasięg w T-Mobile z BTS-a LTE800 T-Mobile w Modliborzycach. Możliwe że działa taki sam w Ośniczewku.

0
  • #3 20 Sty 2018 14:18
    Orzel_7
    Poziom 3  

Dziękuję za odpowiedź matek!

Zasięgałem rady u lokalnych "specjalistów" i mam nauczkę, choć bardziej siebie winię bo wystarczyło poświęcić chwilę na przeszukanie pierwszych zapytań w Google.

Hm, mam podłączony modem przez USB, odpalam program, wpisałem w ustawieniach hasło i połączenie przechodzi ale nie mam żadnych danych. Czy coś jeszcze powinienem włączyć?

Wersja oprogramowania modemu: 21.326.62.00.264
    Posiadam też Microsoft .NET Framework 4.5.2

0
  • #5 20 Sty 2018 14:41
    Orzel_7
    Poziom 3  

Niestety to samo, próbowałem oba narzędzia z linku który podałeś.
    Słaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanie

0
  • #7 20 Sty 2018 16:32
    Orzel_7
    Poziom 3  

Skorzystałem z apki którą wysłałeś, tak wyglądają wyniki:

Modem bez anteny, na dworze:
    LTE800

Spoiler:

Słaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanieSłaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanie

LTE1800
    Spoiler:

Słaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanieSłaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanieSłaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanie

Modem z anteną:
    LTE800
    Spoiler:
    Słaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanieSłaby zasięg LTE Play, dobór anteny i ukierunkowanie

LTE1800
    Spoiler:

LTE2100
    Spoiler:

3G
    Spoiler:

Antenę mam obecnie skierowaną na Inowrocław.

0
  • #8 21 Sty 2018 13:35
    Orzel_7
    Poziom 3  

Jeszcze mogę włożyć tą kartę z modemu do telefonu i dać wynik z Network Cell Info jeśli to by coś pomogło.

0
  • #9 21 Sty 2018 13:45
    matek451

Możesz pokazać, test w domu i na zewnątrz.

0
  • #10 21 Sty 2018 18:16
    Orzel_7
    Poziom 3  

Test robiłem tym telefonem:
    Samsung Glaxy Grand Prime SM-G531F , jedyny który miałem w domu z obsługą kart microSD.

Test w domu:

Spoiler:

Tu test na zewnątrz:
    Spoiler:

co dziwne w domu udało się jakieś szczątkowe LTE złapać a na zewnątrz już nie chciał a kombinowałem i zmieniałem miejsce.

0
  • #11 21 Sty 2018 18:36
    matek451

Ustaw antenę na Gniewkowo i zrób testy LTE1800 i LTE800 i LTE2100,. Testy z anteną na Inowrocław pokazały przeciążony BTS.

0
  Szukaj w 5mln produktów