Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Oled 4K 55-60 cali , 7-8 tysięcy.

NorbertW89 31 Sty 2018 14:01 2616 63
  • #31 31 Sty 2018 14:01
    Scottie33
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:
    Różnica z wyposażenia, ambilightu , jakości P5 procesora.
    https://www.youtube.com/watch?v=U2dkaYVAuLE
    Gwarantowany efekt - wow !

Świetny link! Szkoda, że przeciętny nabywca nie może w taki sposób porównać telewizorów. A właśnie powinno tak być jak w tym filmie - krzesło, na przeciwko 4-5 telewizorów w tej samej wielkości, oznaczonych tylko literami A,B,C,D,E i ten sam obraz. Klient miałby trochę czasu na wybór i porównanie na żywo. Po wytypowaniu kolejności poznajemy cenę, producenta i dopiero wtedy podejmujemy decyzję o zakupie.

Tylko w większych miastach i zazwyczaj marketach mamy niestety tak, że telewizory pogrupowane są wg producenta i nijak nie można porównać obrazu OLED'a LG z Sony czy jakimś innym, bo najzwyczajniej stoją w różnych miejscach.

• #32 31 Sty 2018 14:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz zamówić zawsze prezentację do domu.

• #33 31 Sty 2018 15:21
    NorbertW89
    Poziom 3  

LOCOLOCO napisał:
    Możesz zamówić zawsze prezentację do domu.

Prezentacje jednego, a nie kilku tv :) Sam bym się zastanowił, czy zamówić taką prezentacje w domowych warunkach, jakby dało się zamówić na przykład dwa modele do porównania do domu. Spora ta marża philipsa i dużo liczą sobie za kilka pasków ledowych na tył obudowy, jeśli aż tysiąc złotych różnicy. Poszukam gdzie go mogę zobaczyć, bo pewnie skonczy się na tym, że co tam tysiąc w tą, czy tamtą.. ;)

Teraz to mam dylemat wielki... dostałem ofertę za philipsa na 7399 zł, no to już różnica zmalała do bardzo akceptowalnej różnicy , oj coś czuję, że to będzie najdłuższy wybór telewizora w życiu ;)

• #34 31 Sty 2018 16:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Prezentację kilku telewizorów ( trzech)

• #35 31 Sty 2018 16:28
    NorbertW89
    Poziom 3  

Od kogo ta prezentacja z trzema telewizorami?

• #36 31 Sty 2018 16:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Prezentacja
    Przywożone są trzy telewizory.
    Prezentacja trwa 2-3 godziny
    Koszt = dojazd 350 zł + prezentacja 300 zł
    Jeśli kupujesz płacisz tylko za dojazd.

Cena dla członków forum jest specjalna ale tylko dziś jeszcze Hue gratis.

• #37 31 Sty 2018 16:33
    NorbertW89
    Poziom 3  

Obawiam się, że taniej jak 7399 zł za philipsa już nie znajdę i to będzie ta ostateczna cena. Jak to ma jechać do mnie z Olsztyna, to w 300 zł sie z dojazdem nie zmieścisz - mieszkam w małopolsce ;)

• #38 31 Sty 2018 17:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sama dostawa jest gratis

• #39 31 Sty 2018 17:30
    NorbertW89
    Poziom 3  

Jak kupie tv po prezentacji, to cena 7899 zł ?
    Dostałem ofertę cenową na 7150 zł, taniej chyba nie będzie, więc cena bardzo zbliżyła się do ceny lg i taka róznica to żadna róznica. Pozostaje mi jechać do sklepu i go zobaczyć :)

Czy wiecie czemu nie działa hdr w tym philipisie, a jak działa to przycina? Problem znany, zgłaszany i... support philipsa jak zwykle milczy. Kolejna sprawa, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat amblight świecącego w sufit? Jak bardzo jest to uciążliwe? Wieszający się android dostał jakąś poprawkę, czy chińczycy już olali aktualizacje? Co z wieszającym się pilotem, który żyje swoim życiem? Wszystko to brzmi jak bubel za 8000 zł, a w tv za taką kwotę nie powinno się takie coś zdarzać ... Ludzie, którzy kupili ten model odradzają philipsa, dużo z nim problemów. Niedobrze to o tym tv świadczy, a już zacząłem rozważać jego zakup, jednak nie chce kupić chińszczyzny.

• #40 01 Lut 2018 01:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ludzie którzy kupili Philipsa rzadko piszą .
    Ludzie którzy kupili Philipsa są bardzo zadowoleni.

• #41 01 Lut 2018 01:27
    NorbertW89
    Poziom 3  

To sa opinie ludzi którzy są (nie) szczęśliwymi posiadaczami philipsa, tego właśnie konkretnego modelu Oled. Opinie ludzi, którzy z niego korzystają są dla mnie pierwszorzędne. Wystarczy poszukać, poczytać, popytać. Jako fanatyk philipsa, nie przyjmujesz tego do wiadomości i wiadomo, że będziesz bronił swojej racji, że philips najlepszy. Tyle bubli w tv za 8000 zł prawie? No nie żartujmy sobie, w klasie premium na jaki kreuje się ten tv to nie dopuszczalne.

W moim poście są pytania o techniczne sprawy tego tv, jako fanatyk tej obecnie chinszczyzny oraz sprzedawca, powinieneś coś więcej mieć do powiedzenia poza : philips jest najlepszy, ludzie są zadowoleni. Na forach pełno opini, ambilight świeci w sufit przez źle umieszczone diody, hdr z yt nie istnieje, odtwarzane treści 4k tną, passthrough 5,1 nie działał w poprzednich modelach, tu też nie działa, android nie wyrabia przy aplikacjach. Co z androidem 7.0, ogarnęli go wreszcie? Wieszający się pilot to już osiągnięcie żenady.. Aktualizacja androida miała być i nic nie zmieniła, dalej są te same błędy. Mówimy tu o tv za blisko 8 tysiecy złotych! W sprzęcie tej klasy cenowej takie buble po prostu nie mogą się zdarzać. Ludzie to kupują ze względu na światełka, tak jak myslalem. Problem w tym, ze w 2020 patent na ambilight sie konczy philipsowi i kazdy bedzie to mógł instalować. Pewnie philips wróci do tego co robi najlepiej, czyli sprzęt małego agd i żarówki, bo na tym naprawdę się znają, nawet w swojej chińskiej postaci. Mogę dać nawet i 10 tysięcy, kupić nawet drugiego oleda do sypialni, ale po pierwsze zawsze kupuje tam gdzie najtaniej, po drugie musi być to warte tej ceny.

Tv zobacze, oglądne, pobawie sie nim, jednak bardzo powaznie rozwazam zakup niepewnego produktu, gdzie support nie istnieje i jedyne co potrafią to "proszę zrestartować tv do ustawien fabrycznych" Ne chce miec problemów z tv, że to czy tamto nie działa, albo się restartuje.

• #43 01 Lut 2018 12:17
    NorbertW89
    Poziom 3  

LOCOLOCO napisał:
    Szkoda rozmowy z Tobą.
    Największy portal w Europie pokazał:

Widzisz, ja mam argumenty od ludzi, którzy nieco dłużej używają tv jak testerzy/prezenterzy i pewnych rzeczy w testach nie wychwycisz. To jak z jazdą testową samochodem, dopóki nie popytasz ludzi, ktorzy uzywaja, nie pojeździsz dłużej, będziesz sie zachwycal pierwszym wrażeniem. Dlatego testy nie są dla mnie wyznacznikiem wyboru(dla Ciebie widzę, że tak, co jest bardzo złymi kryteriami), bo dopiero uzytkownicy weryfikują. Rozmawiałem z gościem ktory oddał dwa egzemplarze do sklepu, bo android w tym TV jest pisany na kolanie przez chinczyka, ktory nie ogarnia kodowania systemu konkretnie pod tv. Pilota mu dwa razy wymieniali. A support w firmie philips nie istnieje bez przepychanek z nimi. To jest tv klasy premium i takie rzeczy nie mają prawa się zdarzać. Android w telefonach jest dopracowany, ten w tv niestety nie. Aktualizację do 7.0 już masz, czy dalej poprawka nic nie wnosząca poprzedniej wersji?

Zadałem Ci konkretne, techniczne pytania na które nie odpowiedziałeś. W zamian za to, wysyłasz mi ten sam link w kółko. Widziałem to i nic nowego nie wnosi. Opinie ludzi którzy jakiś czas już uzywają, owszem. Sprzedając tv i mając największe korzyści ze sprzedaży philipsa, serio nie masz nic do powiedzenia w kwestii problemów o których piszą użytkownicy? Ja jestem bardzo ostrozny przy kupnie sprzętu za 8 i wiecej tysiecy, musi to byc warte swojej ceny. Nie skreślam całkiem tego philipsa, jednak podchodze już bardzo sceptycznie, skoro może okazać się, ze ma te same problemy co większość uzytkowników.

Pewne rzeczy w klasie premium, po prostu nie mają prawa bytu.

• #44 01 Lut 2018 12:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sprzedajemy wszystkie marka i żadna kasa nie śmierdzi.
    Philips jako jedyna firma na rynku ma największe przyrosty podczas gdy cały rynek spada.
    Możesz spać spokojnie , ludzie głosują swoją kasą na te wyniki i są zadowoleni.
    Skreślasz nie skreślasz - Twoja sprawa.
    Obraz mówi więcej niż 1000 słów.
    Na innych pokazach wynik na korzyść Philipsa był ten sam.

Nie ma jeszcze aktualizacji. Androida 7,0 nie produkuje Philips, TCL czy Sony.
    Właścicielem jest Google.
    Wszystkie firmy pracują nad poprawnym działaniem 7,0

Mam kontakt z ogromną liczbą użytkowników Oleda POS9002 - nie znam żadnego niezadowolonego !!!. Dlatego polecam z czystym sumieniem.

• #45 01 Lut 2018 18:21
    NorbertW89
    Poziom 3  

Androida aktualizuje się na zlecenie. Firma zleca programiście aktualizacje, wrzuca tam poprawki i wypuszcza oprogramowanie. Philips ma jakiś z tym wielki problem, przez tych chińczyków co to robią na kolanie i poprawka nic nie wniosła ostatnia.

Ile za tego philipsa ostatecznie chcesz? Bo różnica zrobiła sie u Ciebie spora miedzy LG a Philipsem. Jadę je oglądać w weekend i będzie okazja sprawdzić dokładnie działanie systemów, również biorę swoje materiały do testów.

A powiedz mi jeszcze, czy Dolby Atmos i 4K hdr z yt po prostu nie będzie obsługiwał ten philips, czy może wiesz coś na temat aktualizacji? Czy to juz raczej działka hardware, a nie soft?

• #46 02 Lut 2018 00:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mamy Androida 7,0 - testujemy go, ale orzeł to to na razie nie jest.
    I jeden i drugi jest w specjalnej ofercie dla członków forum.
    Philips obsługuje multimedia również z poziomu aplikacji .
    Sprawdź daj znać co wybrałeś i porozmawiamy.

• #47 02 Lut 2018 10:38
    NorbertW89
    Poziom 3  

A dolby atmos i 4k hdr raczej nie będzie, bo to sprzętowe, czy jednak kwestia oprogramowania i chociaż te 4k hdr bedzie ? W końcu to telewizor premium..

• #48 02 Lut 2018 10:59
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Philips 9002 OLED ma procesor MediaTek 5596.
    https://www.mediatek.com/products/digitalTv/mt5596
    Oficjalnie wspiera on 4k HDR na Youtube (wymagany kodek VP9 Profile 2 (VP9 10Bit)
    Tak więc sprzętowo wszystko jest ok. Piłka leży po stronie Philipsa aby udostepnić te funkcjonalność w software.

Aktualnie problem dotyczy poniższych TV Philipsa:

9002 OLED
    8602 Quantum dot
    8102 Local Dimming
    7502
    6412, 6482

Natomiast ponższe modele nigdy nie dostaną tej funkcjonalności, bo sprzętowo sobie nie poradzą (starszy MediaTek 5593 bez VP9 P2)

901F OLED (Android TV)
    6432, 6452 (Android TV)
    7202, 7272 (Android TV)
    6401 (Android TV) - not 32PFS6401
    6501, 6521, 6551, 6561, 6581 (Android TV)
    7101, 7181 (Android TV)
    7601 (Android TV)
    43PUS7100 / R2 , 49PUS7100 / R2 , 55PUS7100 / R2 (Android TV)
    43PUS7150 / R2 , 49PUS7150 / R2 , 55PUS7150 / R2 (Android TV)

• #49 06 Lut 2018 17:05
    NorbertW89
    Poziom 3  

Byłem w sklepie. Akurat był LG nie C7 a B7, prawie naprzeciwko stał Philips POS9002, wystarczyło się obrócić i porównywać. Tv włączone na tryb dom, materiał mój z usb. Pierwsze wrażenie, szybkość reakcji między lg a philipsem to niebo a ziemia. Philips działa jak mój stary lg i strasznie mnie to zmartwiło, po tym co się naczytałem, jak super jest to tv. Byłbym w stanie to zaakceptować, gdyby nie kwota jaką sobie liczy Philips za ten model. Jakieś żarty chyba sobie robią, spodziewałem się czegoś o wiele szybszego, mimo wiedzy jak jest z androidem na tv, tym bardziej w świetle tak reklamowanego super nowego procesora w Philipsie. Android pisany przez nieogarniętych chinczyków, jest piętą achilesową tego telewizora, jednak to nie żadne wymysły użytkowników anty nastawionych, do których dość sceptycznie mimo wszystko podchodziłem. Webos reakcja natychmiastowa. Przejrzystość systemów, webOs wszystko "pod ręką", w androidzie trzeba spędzić chwile, jednak to kwestia przyzwyczajenia się z czasem. Jednak jest "ale", bo co dopiero będzie po zainstalowaniu większej ilości aplikacji - użytkownicy mieli racje(niestety). Skoro teraz się przywiesza, może być to uciążliwe. Sama szybkość działania jest nieporównywalna i tu wielki minus dla philipsa, bo bardzo daje się odczuć tą różnice.
    Obraz- tu różnic się raczej nie spodziewałem. Matryce takie same, chociaż biorąc pod uwagę model niżej LG, można było sie spodziewać różnicy na korzyść Philipsa, jednak oglądając te same materiały siedząc przed ekranem, raz jednym, raz drugim, wrażenia bardzo podobne, spędziłem sporo czasu porównując. Ambilight w sklepie nie oceniam, bo przy takim świetle to sobie można zobaczyć tylko, że coś tam świeci. Jednak strasznie drażni świecenie ledów w górę, nie wiem co autor miał na myśli. Za taką cenę to nie może być niedopatrzenie tylko celowe zagranie. Szczerze jestem zawiedziony, bo spodziewałem się dużo więcej po tym Philipsie tak zachwalanym i liczyłem raczej, że będzie w moim porównaniu bardzo mocnym konkurentem, tym bardziej, że został porównany do LG B7 a nie C7
    Kodi, czy inne playery/gadżety do instalowania są w tym momencie bez znaczenia, przy takim działaniu androida, bo mam do tv podłączony pc po hdmi, więc tu biorąc po uwagę ogólny komfort użytkowania, Philips bardzo mnie zawiódł. To tylko dłuższa chwila z tym tv, jednak mogę sobie wyobrazić jak stanie się uciążliwy przy dłuższym użytkowaniu. Pojadę sprawdzić teraz C7 i może kolejny raz POS9002.

• #50 06 Lut 2018 17:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A jak kalibrowałeś modele ?
    Tu widać różnice.

A jak kwota ogromna jest niby na Philipsa ???
    Bo jest 6999 zł z kalibracją indywidualną, dostawą , uchwytem i montażem gratis w domu.

Oledy LG też mają specjalny pakiet oferty.
    Oba modele mają się bardzo dobrze.

• #51 06 Lut 2018 19:23
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Przy obecnej sytuacji z matrycami OLED nie ma sensu kupować innych modeli niz LG.
    Wszystko inne jest drozsze, a obraz taki sam.

Co do Androida TV, to jak ktos chce zobaczyc jak to powinno działac to niech kupi Nvidia Shield TV.
    Na tej maszynce wszystko działa szybko, bezproblemowo. Kodi, apki, strumieniowanie z PC - nie ma sie do czego przyczepic.

• #54 07 Lut 2018 10:13
    NorbertW89
    Poziom 3  

LOCOLOCO napisał:
    A jak kwota ogromna jest niby na Philipsa ???
    Bo jest 6999 zł z kalibracją indywidualną, dostawą , uchwytem i montażem gratis w domu.

Różnice tysiąca złotych są między tymi modelami. Twoja oferta dla mnie to 7899 zł za Philipsa i 6799 zł za LG. Tysiąc złotych robi różnice.
    Oferta jaką ja dostałem z innego źródła to 7150 zł za Philipsa i dopiero tutaj różnica w cenie bardzo się zatarła. Gdyby tylko był taki super jak mówią we wspomnianym filmiku, to faktycznie byłoby coś.

Ludwik XVI napisał:
    Impreza sponsorowana przez zwyciezce testu. Ciekawe...

Takie testy traktuje z wielkim dystansem i tylko w celach informacyjnych, bo tam zawsze jakiś ukryty sponsor się znajdzie, który musi napędzać marketing swoimi sztuczkami. A ten filmik krąży w sieci i jest dla niektórych wielkim wyznacznikiem superlatyw Philipsa. Na mnie ten marketing nie działa.
    Ludwik XVI napisał:
    Co do Androida TV, to jak ktos chce zobaczyc jak to powinno działac to niech kupi Nvidia Shield TV.
    Na tej maszynce wszystko działa szybko, bezproblemowo. Kodi, apki, strumieniowanie z PC - nie ma sie do czego przyczepic.
    Zgadza się, tylko ja chce kupić telewizor, a nie dokupywać do niego kolejnego sprzętu, żeby super działał. To samo mam , kiedy teraz TV podłączam do pc i nie musze dokupywać żadnego sprzętu za 1000 zł .

• #55 07 Lut 2018 23:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja oglądałem porównanie Oledów na pokazach w Berlinie i wynik identyczny.
    Ale oczywiście, kto co może wiedzieć...
    Philips cenowo jest bardzo dobrym wyborem ale nie dla każdego !

• #56 08 Lut 2018 07:01
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Ja staram sie oceniac obraz swoim okiem. Kazdy oczy ma inne i stad roznice w postrzeganiu obrazu.
    Dla mnie nie ma sensu dzis kupowac OLEDa innego niz LG, bo roznice są dla mnie bardzo małe.
    Wiec przepłacanie np. 1 czy 2 tys pln do Philipsa, czy nawet wiecej do Panasonica czy Sony po prostu mija się z celem.
    Jak oni obnizą ceny do poziomu LG to będzie inna rozmowa. Na razie jeśli OLED to tylko LG - takie jest moje zdanie.

• #57 08 Lut 2018 11:31
    NorbertW89
    Poziom 3  

LOCOLOCO napisał:
    Ja oglądałem porównanie Oledów na pokazach w Berlinie i wynik identyczny.
    Ale oczywiście, kto co może wiedzieć...
    Philips cenowo jest bardzo dobrym wyborem ale nie dla każdego !

7899 zł to dobry wybór ? Mówimy tu o kwocie za telewizor zrobiony przez chińczyków, na matrycy LG w porównaniu z LG za 6699 zł? Fanatyzm do Philipsa to straszna przypadłość.. Cenowo to jest ponad tysiąc złotych różnicy. W cenie mam:
    - brak supportu, który jest tylko na papierze
    - słabo dopracowanego, mulącego androida (irytacja przy większej ilości aplikacji gwarantowana, w cenie tylko 7899 zł). Aktualizacja tego nie naprawi, bo problemem są Ci sami programiści.
    - tą sama matryce od LG i gorszy input lag (jak to, przecież według filmu z youtube, mam najlepszy tv!)
    - brak 4k hdr w youtube (Philips za 7899 zł, to niemożliwe, to na pewno wina youtube ;) )
    - brak dolby vision, który ma być standardem w przyszłości (co tam przyszłość! Nadal mówimy o TV za 7899 zł,ważne, że mam ambilight)
    - brak 4k po hdmi pc i ledy świecące w sufit przez ich nieprawidłowe umieszczenie - a kto tam ogląda 4k podłączając pc, po co to komu..Pewnie to wina komputera!
    LG zmiata Philipsa powyższa obsługą, jedyne czym się może wybronić Philips to ambilight. Nie widzę żadnego powodu, żeby dopłacać tysiąc złotych, chociaż w budżecie się mieści spokojnie. Philips na pewno nie jest dla tych, co chcą przepłacać za tą sama matryce i światełka oświetlające sufit, ani tez dla ludzi szukających w swoich krytycznych ocenach, produktu najlepszego w swoim odczuciu. Wrażenie wizualne, obsługa i szybkość systemu + ogólne odczucia - wygrywa LG. Próbowałem się bardzo dlugo przekonac do Philipsa, jednak oceny na chłodno sa najlepszymi ocenami.

Ludwik XVI napisał:
    Ja staram sie oceniac obraz swoim okiem. Kazdy oczy ma inne i stad roznice w postrzeganiu obrazu.
    Dla mnie nie ma sensu dzis kupowac OLEDa innego niz LG, bo roznice są dla mnie bardzo małe.
    - Otóż to, jeśli są różnice, to zdecydowanie za małe jak na tysiąc złotych dopłaty. A liczy sie ogólnie odczucie uzytkownika, a nie sponsorowane testy. Na mnie lepsze wrażenie zrobił LG, prostota systemu, szybkość, wszystko na wierzchu.

Cały czas biore pod uwagę, że porównałem philipsa do b7, a nie c7. C7 ide dopiero sprawdzić.

• #58 08 Lut 2018 17:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kosztuje 6999 zł z dostawą do domu , z uchwytem i z montażem. Skąd bierzesz te ceny ...

• #59 09 Lut 2018 09:42
    NorbertW89
    Poziom 3  

LOCOLOCO napisał:
    Kosztuje 6999 zł z dostawą do domu , z uchwytem i z montażem. Skąd bierzesz te ceny ...

Napisałem jasno powyżej, te ceny mam od Ciebie na pw i Philips kosztuje mnie 7899 zł.

• #60 09 Lut 2018 11:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kosztował... i to już dawno !