Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B6 2008 2.0 TDI 170 - Awaria elektryki w tylnych lewych drzwiach.

83raaf 20 Sty 2018 15:51 633 4
  • #1 20 Sty 2018 15:51
    83raaf
    Poziom 3  

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z elektryką tylnych lewych drzwi. Na początku co jakiś czas centralny zamek ich nie otwierał ale po kilku próbach odpuszczał. Potem przestało działać opuszczanie szyby oraz blokada otwierania szyb z pozycji pasażera z tyłu, która jest na panelu obok kierowcy. Następnie nie włączało się oświetlenie wnętrza przy otwarciu tych drzwi, a teraz jeszcze czasem zdarza się(już jak się czasem odblokują) że po ich zamknięciu na desce rozdzielczej nadal świeci się kontrolka otwartych drzwi. Problem się pogłębia i ostatnio prawie w ogóle te drzwi się nie odblokowują.
    Moje pytania:
    -Czy jest jakaś centralna kostka w słupku lub drzwiach, która mogła się poluzować i jaki jest do niej dostęp przy otwartych drzwiach???
    -Jak można awaryjnie otworzyć takie drzwi od wewnątrz???
    -Czy da się bez większych uszkodzeń zdjąć boczek przy zamkniętych drzwiach i czy jet sens to w ogóle robić żeby dostać się do wnętrza drzwi???
    -Gdzie jeszcze szukać przyczyn jeśli kostka i/lub wiążka między słupkiem a drzwiami okażą się nienaruszone.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informacje w temacie.
    Pozdrawiam

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Sty 2018 01:35
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

83raaf napisał:
    Czy jest jakaś centralna kostka w słupku lub drzwiach, która mogła się poluzować i jaki jest do niej dostęp przy otwartych drzwiach???

Od sprawdzenia przelotki należy zacząć.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Sty 2018 20:02
    83raaf
    Poziom 3  

Kostka i kable między drzwiami a słupkiem sprawdzone. Nie widać żadnych śladów uszkodzeń. Zdjąłem nawet boczek z drzwi ale nie zdecydowałem się demontować całej blachy pod spodem do której przymocowany jest cały osprzęt. Do drzwi nie dochodzi w ogóle prąd.
    Teraz centralny odblokował drzwi ale po zamknięciu auta z pilota tylne pozostają otwarte.

0
  • #4 21 Sty 2018 23:12
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

83raaf napisał:
    Kostka i kable między drzwiami a słupkiem sprawdzone.
    83raaf napisał:
    ale nie zdecydowałem się demontować całej blachy

Ja Kolegę pytam jak???? Telepatycznie?

0
  • #5 22 Sty 2018 08:01
    83raaf
    Poziom 3  

Nie no raczej organoleptycznie...odpiąłem tą gumową osłonę, obejrzałem wtyczkę, przewody i nie widać żeby coś tam się działo, żeby jakiś był przetarty, zwłaszcza masowy.
    Panowie! Jestem zielony w te klocki. Wytłumaczcie mi ewentualnie co i jak jeśli błądzę jak we mgle,

1