Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SYGNALIZATOR TI 700 i czujnik ruchu bez centrali

20 Sty 2018 17:00 1257 8
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałbym zainstalować prosty alarm przy wejściu do domu. Alarm ma być tylko załączany po wejściu do domu przy włożeniu wtyczki do gniazdka. Mam sprzęt ale nie wiem jak to ze sobą połączyć. Chciałbym załączyć rysunek w jaki sposób ja dokonałbym podłączenia, bardzo proszę o ewentualną korektę i porady.
    Zestaw:
    - CZUJNIK RUCHU OR-CR-204/B AC 230V
    - ZASILACZ DOPUSZKOWY PULSAR PSC12010 12V/1,0A
    - SYGNALIZATOR TI 700 ZEW GENWAY.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Pomijając debilizm tego pomysłu......
    Gdzie masz PIRa?
    Jak chcesz to wyzwalać?
    Jak wpadłeś na takie podłączenie sygnalizatora?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 41  
    marek216 napisał:
    Gdzie masz PIRa?
    Ni ma.
    Ale będzie :D.
    marek216 napisał:
    Jak chcesz to wyzwalać?
    No..., tym PIR-em, którego ni ma. Jeśli ma wyjście przekaźnikowe, to podłączenie jest trywialne.
    marek216 napisał:
    Jak wpadłeś na takie podłączenie sygnalizatora?
    A co? Ten rezystor?

Już pomijam fakt, że taki temat powinien dawno być w piaskownicy.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    sharp napisał:
    marek216 napisał:
    Gdzie masz PIRa?
    Ni ma.

Jak nie ma jak jest :) taki od sterowania oświetleniem. Panowie patrzcie uważnie :)

sharp napisał:
    Już pomijam fakt, że taki temat powinien dawno być w piaskownicy.

Sam nie pójdzie a moderator miał wolną sobotę. Chyba wolno? Z drugiej strony to chyba bardziej zabezpieczenia DIY :)

No alarm to to nie jest, ale czujka jak najbardziej wyzwoli sygnalizator.
    Pytania do autora:
    1. W jakim celu jest ten rezystor?
    2. Jak zamierza kolega wyjść ze strefy chronionej po " uzbrojeniu alarmu"?
    3. Sprawdzał kolega czy czujka po podaniu na nią zasilania nie zadziała? Te które miałem okazję widzieć tak właśnie robiły, co w kolegi układzie oznaczało by wtyczka do kontaktu=wycie. Gdyby tak było czujka musi mieć zasilanie non- stop :)
    4. Nie obawia się kolega fałszywych alarmów? Profesjonalne czujki potrafią od czasu do czasu dać fałszywkę, a czujka do zapalania światła...

ps. przy zawieraniu umowy ubezpieczenia proszę nie wpisywać ze ma kolega instalację alarmową.
  • Poziom 15  
    Pozwolilem sobie dorysowac pira, ktorego musisz podlaczyc tak jak na rysunku i wtedy powinno dzialac caly czas do poki nie nastapi naruszenie.

• Poziom 43  
    O Panie, faktycznie PIR od światła zastosowany. Myślałem że autor dla estetyki zastosował kostkę. A to spód PIR na 230V.
    zuzek napisał:
    Pozwolilem sobie dorysowac pira, ktorego musisz podlaczyc tak jak na rysunku i wtedy powinno dzialac caly czas do poki nie nastapi naruszenie.

No, zacznie od alarmu na "uzbrojeniu".

suworow napisał:
    Sam nie pójdzie a moderator miał wolną sobotę. Chyba wolno?

Nie :) Wolontariat leci 24/7 :P
  • Poziom 41  
    suworow napisał:
    sharp napisał:
    marek216 napisał:
    Gdzie masz PIRa?
    Ni ma.

Jak nie ma jak jest :) taki od sterowania oświetleniem. Panowie patrzcie uważnie :)

Czujność tylko sprawdzam... 8-)

Poza tym, ten temat jest zbyt ambitny dla tego działu - miał być co najwyżej https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum27.html a nie przedszkole "Zabezpieczeń".

marek216 napisał:
    Nie :) Wolontariat leci 24/7 :P
    Mów mi wuju :spoko:
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Spodziewałem się reakcji tego typu jak pierwszy komentarz. Nawiązując do postawionych pytań:
    - Rezystor jest zamieszczony ponieważ jest tak w instrukcji załączonej do sygnalizatora, może ja to źle jednak interpretuje dlatego właśnie napisałem czy to połączenie jest poprawne.
    - Nie ma nikt zamiaru wychodzić przez strefę chronioną po uzbrojeniu alarmu także nie ma tu żadnego problemu
    - Czujka nie załącza się gdy pojawia się napięcie;
    - Nie mam takich obaw ponieważ nie będzie to służyło u mnie, chciałem tylko wyświadczyć przysługę i pomóc w uruchomieniu znajomemu tego zestawu;
    Chciałbym zaznaczyć ze nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, lecz w zupełnie innych i dlatego oczekuje pomocy i wyjaśnienia na które domyślam się mogę liczyć właśnie na takich forach.
    Cały zestaw ma służyć tylko do tego aby syrena załączyła się gdy ktoś podejdzie do drzwi.
    Czy sposób jaki to zrobiłem jest prawidłowy?