Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja co a teraz jeszcze podłogówka czy dobre połaczenie mieszacza ?

DjKlawisz 27 Sty 2018 21:28 1107 35
    DjKlawisz
    Poziom 15  
    To w końcu jak ma już ten schemat wyglądać??Kolega mój ma tak i mu to chodzi więc już się pogubiłem. Sterownik obsługuje tak jak na foto plus zawory zależy o co dokładnie pytasz???
    Instalacja co a teraz jeszcze podłogówka czy dobre połaczenie mieszacza ?

Dodano po 5 [minuty]:

Na dole link tam jest dokładne opisane co w nim siedzi.

TECH ST-450H
    • standard: obsługa pomp (c.o., c.w.u., cyrkulacyjna, podłogowa), obsługa zaworu mieszającego, czujnik pogodowy
    • opcja: dodatkowy moduł ST-430RS lub ST-431 sterujący do zaworu mieszającego (do drugiego obiegu), moduł ETHERNET ST-505 lub WiFi RS, moduł GSM ST-65, regulator pokojowy ST-298 lub ST-280 (kolorowy panel dotykowy) lub ST-280 + ST-260 (komunikacja bezprzewodowa)

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas...ukcje_obslugi/sterowniki/wspolne/ST-450_H.pdf
    hajtaler
    Poziom 19  
    dałeś schemat z zaworem 4d to pod tym kątem Ci doradzano.
    Z tym co masz to na podłogówkę powinien byc zawór z siłownikiem i to do pogodówki podłączone
    Na grzejniki jeżeli są termostaty to nie potrzebne obniżenie temperatury/
    Do ochrony powrotu pompa kotłowa
    No i na pierszym miejscu zabezpieczenie - podłączenie rury bezpieczeństwa
    gersik
    Poziom 32  
    Każda pompa będzie pracowała w swoim obiegu za zaworem 3d. pompa kotłowa będzie miała obieg przez bojler. Nie trzeba żadnych sprzęgieł, ale jak się ma kasę to można tak:
    http://www.weberht.pl/userfiles/image/retoduo11.jpg
    Ja bym ten schemat troszkę zmienił. Sprzęgło wywalił i bojler bez pompy wstawił na końcu rozdzielaczy. Będzie działać prawidłowo. Kocioł jest z podajnikiem więc ustawiam 65 na kotle, zawór 3d na powrocie 45 oC i spokój. Pompa kotłowa sobie biega cały czas, Mam gorącą wodę w zbiorniku i na instalację reguluje zaworami 3d. (mogły by być z siłownikami).
    DjKlawisz
    Poziom 15  
    hajtaler napisał:
    dałeś schemat z zaworem 4d to pod tym kątem Ci doradzano.
    Z tym co masz to na podłogówkę powinien byc zawór z siłownikiem i to do pogodówki podłączone
    Na grzejniki jeżeli są termostaty to nie potrzebne obniżenie temperatury/
    Do ochrony powrotu pompa kotłowa
    No i na pierszym miejscu zabezpieczenie - podłączenie rury bezpieczeństwa

Na schemacie nie ma mojego zaworu 4 drogowego gdzie go tam teraz wpiąć??Rura bezpieczeństwa czyli ta co ile do wyrównawczego?? czy chodzi ogólnie o zawór bezpieczeństwa??

Dodano po 1 [minuty]:

Z 2 strony po co ta pompa kotłowa jeśli zawór w moim przypadku 4d reguluje pracę zaworu na powrocie do pieca??
    gersik
    Poziom 32  
    Zawór 4d a szczególnie 1" nigdy nie wysteruje Ci odpowiedniej temp. na grzejniki i jednocześnie na ochronę powrotu (chyba że będzie pompa kotłowa). Nie ma takiej możliwości. Jak go ustawisz na obieg grzejnikowy to zabraknie ciepła na ochronę powrotu i odwrotnie, dlatego najlepszy na ochronę powrotu jest zawór 3d temperaturowy.
    DjKlawisz
    Poziom 15  
    Tu widać jak na od koledze i moim zdjeciu jest zamontowana pompa do nagrzania zbiornika na ciepłą wodę w sumie na moim jest tylko zawór z filtrem co parę postów wcześniej ktoś pisał że może być pompa do zasilania zbiornika i powrót do pieca to tak jak by była pompa kotłowa nie wiem czy to dobrze myślę czy nie???

Instalacja co a teraz jeszcze podłogówka czy dobre połaczenie mieszacza ?Instalacja co a teraz jeszcze podłogówka czy dobre połaczenie mieszacza ?