Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] rower elektryczny 36v nie ładuje

zubo_dawid 20 Jan 2018 19:43 8907 13
    zubo_dawid
    Level 9  
    Witam
    Posiadam Rower elektryczny raleigh impulse ir hs.
    Mam problem z ładowaniem baterii,
    Zakupiłem ładowarkę bo stara uległa zniszczeniu przez upadek :)
    Dokładnie jest bateria 36V 540Wh na 4 diny
    Normalnie ładowarka świeciła na czerwono po naładowaniu świeciła na zielono
    Nowa ładowarka na początku miga czerwona dioda a po ok minucie przełącza się na zielono.
    Zostawiłem na 5h i bateria nie ładuje się,
    Dodam, że bateria posiada około 30 % naładowania, nie jest rozładowana na 0%.
    Pomóżcie plzzzz? Zakupiłem złą ładowarkę?
    michalek1988
    Level 25  
    Masz obudowy obu ładowarek przed sobą? Porównaj wartości napięć (jeśli zbyt niskie to nie naładujesz) i prądów (odpowiada za czas ładowania) wyjściowych. Jak możesz to zmierz czy napięcie wychodzące z ładowarki oscyluje około 44V. Jeśli jest poniżej 36, to na pewno nie dasz rady naładować. Trudno będzie napisać Ci jednoznacznie dlaczego nie ładuje nie widząc ładowarki. PS nie pomyliłeś biegunowości?
  • Helpful post
    michalek1988
    Level 25  
    Ustal napięcie wyjściowe, porównaj czy odpowiednie wartości są zgodne z tym, jak miała oryginalna (wyszukaj ją po modelu). Znalazłem tą samą ładowarkę z inną wtyczką DC oraz wyższym napięciem wyjściowym 43.8V. bez wykonywania pomiarów dalej nie ruszymy. Może ładowarka jest OK, a napięcie nie dociera do akumulatora. Pomierz wszystko i napisz wnioski.
    zubo_dawid
    Level 9  
    W odpowiedzi na pytanie napięcie wychodzące 42 V
    DIORADIO
    Level 30  
    Pomierz na których bolcach we wtyku z zasilacza masz napięcie i jakie? Pomierz też napięcie w których "dziurkach" w gnieżdzie masz napięcie z akumulatora. Są numerowane.
    Freddy
    Level 43  
    zubo_dawid wrote:
    Starej nie mam bo zmasakrowana
    Nie rozumiem, skoro upadła, ty tylko pewnie obudowa połamana. Może da się naprawić, pokleić.
    Może da się przynajmniej zobaczyć parametry i na których pinach co jest podłączone.
    zubo_dawid
    Level 9  
    W zasilaczu 1-3 oraz 3-4. Baterie jutro sprawdze. A
    michalek1988
    Level 25  
    Pomierz i podaj napięcia na 1-2, 1-3, itd (każdy z każdym) tak w ładowarce jak i zasilaczu. Czym się sugerowałeś kupując tą a nie inną. Tzn sprzedawca Ci doradził, jest do Twojego modelu roweru itd? Z poprzedniej ładowarki nie masz ani obudowy, ani elektroniki? Przed pierwszym ładowaniem akumulator miał mniej niż 30% poziomu naładowania?
    zubo_dawid
    Level 9  
    Niestety nie mam. Rower miałem na balkonie na 3 piętrze ;/ Spadła z znacznej wysokości ;/ dobrze, że komuś na głowę nie poleciała. Teraz działam w piwnicy dla bezpieczeństwa. Pomierzę wszystkie konfiguracje i podam jak wrócę z pracy. Dzięki
    biku
    Level 12  
    Witaj, masz jakąś informację o tych pinach z zasilacza? co oznacza 1- 3 oraz 3-4?
    Pozdrawiam.
    zubo_dawid
    Level 9  
    Odeslalem baterie do serwisu, zajmującego się bateriami. Po założeniu przejściówki na stopę wszysto gra. Pozdro
    zubo_dawid
    Level 9  
    Odeslalem baterie do serwisu, zajmującego się bateriami. Po założeniu przejściówki na stopę wszysto gra. Pozdro

Dodano po 47 [sekundy]:

Więc zamykam temat