Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza DIY Weller WMRP oraz WMRT

hacker_ice 27 Paź 2020 18:56 11739 32
  • RenexRenex
    Asedio
    Poziom 11  
    Ech.. zamówiłem już praktycznie wszystko :(

Dodano po 8 [godziny] 5 [minuty]:

Od ostatniego wpisu minęło ponad 1,5 roku, więc nie spodziewałem się, że masz coś jeszcze w zapasie.
    Wyświetlacz jak i resztę wraz z grotami zamówiłem w RS-Components.
    Temat bardzo ciekawy i dziwie się, że tak mało popularny.
    Okazało sie że Dirty odrzuciło, bo rozmiar sie nei zgadzał. Napisałem na priv.
    Nie odezwałeś się, więc PCB zamówiłem ale w PCBWAY w wersji 1.1, która ma wyprowadzone piny/szpilki programowania.
    Są już w Polsce, lada dzień dostanę.
    Dostałem :)
    Zaktualizowane na dziś..
    Mam gotowe. Działa i niby jest ok ale jeśli gniazdo mini jazk będzie kiepskie, słabe styki czy coś tam jeszcze, nie wiem to spalicie grot. Zdarzyło mi się to dwa razy. Trzeci zdążyłem uratować. Wszystko działa, ładnie grzeje, reguluje, tempertury równeiż zgodne. Mam w kolbie KTY82 i całą resztę. Dziś lutowałem z godzinę było ok, aż w pewnym momencie wyśwetlacz zaczął głupieć a grot zaczął robić się czerwony. W porę go wyjąłem. Wiem, moja wina, bo zastosowałem byle jakie gniazdo (z pośpiechu) ale w/g mnie projekt powinien przewidzieć wszelkie możliwe opcje, które mogą się zdarzyć przy wkłądaniu, wyjmowaniu czy nawet uszkodzeniu gniazda mini jack.
    Asedio
    Poziom 11  
    Zamówiłem nowe firmowe gniazda 3,5mm, z gwintem. Do tego wyfrezuję sobie tulejki z alu pa9 (mam cnc). Z dołu przykrecę gniazdo 3,5mm. W otwór tej tulejki 9mm będzie wkładany grot, tak, że będzie on usztywniony na całej zewnętrznej metalowej powierzchni a nie tylko na gnieździe 3,5. Na wtyk i gniazdo nie będą działały żadne siły związane z dociskaniem grota przy lutowaniu. Dodam jeszcze, że na stronie autora jest nowszy firmware 9.1.