Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić aby urządzenie zawsze się włączało

Sandwolf 20 Sty 2018 20:23 225 7
  • #1 20 Sty 2018 20:23
    Sandwolf
    Poziom 2  

Słuchajcie, może to banalny dla Was temat, ale nigdzie na elektordzie i w googlu nie znalazłem osoby która podnosi taki temat. Jak zrobić żeby urządzenie ze sterowaniem elektronicznym zawsze działało po podłączeniu do gniazdka? Wiecie, zazwyczaj jest tak że po podłączeniu do gniazdka, trzeba je jeszcze włączyć przyciskiem ON. Mam takich kilka urządzeń. Czy to jest w ogóle możliwe?

0 7
  • #2 20 Sty 2018 20:25
    excray
    Poziom 39  

Wystarczy w BIOSie ustawić odpowiednią opcję - Power On Reset.

0
  • #3 20 Sty 2018 20:37
    Sandwolf
    Poziom 2  

Ale ja nie mówię o komputerze tylko o dowolnym urządzeniu, np. nawilżacz powietrza, wiatrak, cokolwiek

0
  • #4 20 Sty 2018 20:46
    excray
    Poziom 39  

Dlatego właśnie użyłem tej subtelnej ironii abyś rozwinął myśl o jakie urządzenie chodzi. Ponieważ niektóre urządzenia mają takie opcje fabrycznie zaimplementowane a inne nie. Jedyna słuszna odpowiedź na Twoje pytanie w obecnej formie brzmi "TAK".

0
  • #5 20 Sty 2018 21:10
    Sandwolf
    Poziom 2  

co zrobić zatem jak urządzenie nie ma domyślnie takiej opcji zaimplementowanej?

0
  • #6 20 Sty 2018 21:12
    excray
    Poziom 39  

Zaimplementować taką funkcję. Bądź poważny, to forum techniczne nie filozoficzne. Jeszcze raz napiszę bo chyba nie zrozumiałeś: KONKRETNE INFORMACJE.

0
  • #7 20 Sty 2018 21:22
    Sandwolf
    Poziom 2  

no tak, jasne. Zatem konkrety. Załóżmy, mam rekuperator w domu i nawilżacz powietrza. Chciałbym aby były sterowane za pomocą programatora czasowego który wpina się w gniazdko, nic mi to jednak nie daje bo urządzenia nie są sterowane fizycznym przyciskiem tylko elektronicznie, węć nie działają na zasadzie "jak dostaje napięcie to się włączam" tylko wchodzą w tryb "stand by". Moje konkretne pytanie- czy w takim przypadku trzeba fizycznie ingerować w urządzenie aby zmienić opcje automatycznego włączna czy da się to zrobić jakoś inaczej? (nie wiem jak)

0
  • Pomocny post
    #8 20 Sty 2018 21:36
    excray
    Poziom 39  

1. Zastanowić się czy obecnie przyjęta metoda jest słuszna. Obecnie aby wyłączyć urządzenie odcinasz mu zasilanie. Czy przypadkiem nie da się zrobić tego wykorzystując gotową funkcjonalność której obecnie nie znasz? - Kontakt z producentem, zapoznanie się z dokumentacją urządzenia, przemyślenie sprawy.
    2. Jeśli zdecydowałeś się na taki sposób to upewnić się, czy urządzenie nie posiada opcji POR - jak wyżej.
    3. Jeśli urządzenie posiada pilot zdalnego sterowania można zbudować urządzenie które zasymuluje pilot i po pojawieniu się napięcia sieciowego wyśle sygnał do uruchomienia.
    4. Zbudować urządzenie które mechanicznie wciśnie przycisk Power
    5. Wpiąć się w instalację elektryczną urządzenia i dodatkowym modułem generować sygnał do uruchomienia.

0