Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Bosch KGN49XI30 - Dziwne dźwięki

minimaxi 20 Sty 2018 21:18 1053 6
  • #1 20 Sty 2018 21:18
    minimaxi
    Poziom 15  

Nowa duża lodówka Bosch KGN49XI30 na gwarancji (szerokość 70cm) wydaje od początku dziwne dźwięki, które w nocy są koszmarem (anex kuchenny). Lodówka potrafi szemrać, szeptać, świszczeć, itp. Zadzwoniłem do serwisu, to ostrzegli mnie, że wezwanie nieuzasadnione będzie płatne i że te lodówki są na nowym czynniku, który tak już ma. Czy to prawda, czy jest jakiś sposób? Może za mało tego czynnika?

0 6
  • #3 21 Sty 2018 10:15
    minimaxi
    Poziom 15  

Dzięki! Tak, wypoziomowana i podkładki gumowe -trochę pomogło, ale ciągle jakieś dziwne dźwięki a serwis Boscha umywa ręce, koszmarek.

0
  • #4 27 Lut 2018 22:46
    misiek0707
    Poziom 9  

Przyłączam się do pytania. Dokładnie taka sama lodówka. Wypoziomowana od niwelatora laserowego. ;-) Liczę się z jakimś tam hałasem pracy sprężarki i z okresowym działaniem wentylatorów od nofrost, ale ta lodówka:

1) brzęczy - ewidentnie coś wpada w wibracje w okolicy sprężarki podczas jej pracy
    2) co jakiś czas buczy, jakby się coś stopniowo rozprężało.

Najgorsze jest to brzęczenie, bo towarzyszy przez cały czas pracy agregatu. Czy macie jakiś pomysł, co z tym zrobić? Opukałem już całe plecy lodówki, poruszałem wszystkim, czym się dało, ale nie znalazłem przyczyny.

0
  • #5 27 Lut 2018 22:59
    563113
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 28 Lut 2018 08:41
    Borutka
    Poziom 24  

misiek0707 napisał:
    Przyłączam się do pytania. Dokładnie taka sama lodówka. Wypoziomowana od niwelatora laserowego. ;-) Liczę się z jakimś tam hałasem pracy sprężarki i z okresowym działaniem wentylatorów od nofrost, ale ta lodówka:

1) brzęczy - ewidentnie coś wpada w wibracje w okolicy sprężarki podczas jej pracy
    2) co jakiś czas buczy, jakby się coś stopniowo rozprężało.

Najgorsze jest to brzęczenie, bo towarzyszy przez cały czas pracy agregatu. Czy macie jakiś pomysł, co z tym zrobić? Opukałem już całe plecy lodówki, poruszałem wszystkim, czym się dało, ale nie znalazłem przyczyny.

Miska na skropliny pewnie jednak jest luźno zamocowana lub może kabel dotyka do obudowy. Najlepiej szukać na odsuniętej lodówce podczas pracy. Strzały i inne dziwne dźwięki zwykle znikają po kilku tygodniach pracy

0
  • #7 04 Sie 2018 15:22
    minimaxi
    Poziom 15  

Niestety te typy tak już mają. Ale dobrze podłożyć pod nóżki gumy i dobrze wypoziomować :P

0