Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS 55T2 2 EU - po zakończeniu mycia w zmywarce przybywa wody

Robert_05 20 Sty 2018 21:46 333 3
  • #1 20 Sty 2018 21:46
    Robert_05
    Poziom 2  

Zmywarka ostatnio wykonuje mycie naczyń bez problemu, a po kilku godzinach przybywa wody w komorze. Zakręciłem dopływ świeżej wody, podniosłem wyżej wąż spływowy i nic. Do rana przybyło z 8 cm. Zauważałem też, że w płaszczu wodnym (ten plastikowy labirynt z boku zmywarki) ubywa wody, po zakończeniu mycia jest do pełna, a rano prawie 1/2 objętości. Przejrzałem też dwa elektrozawory przy płaszczu wodnym, niby są Ok. Może ktoś już coś takiego opanował? Proszę o pomoc.
    Zmywarka Bosch SRS 55T2 2 EU - po zakończeniu mycia w zmywarce przybywa wodyDSC042..JPG Download (3.08 MB) Zmywarka Bosch SRS 55T2 2 EU - po zakończeniu mycia w zmywarce przybywa wodyDSC042..JPG Download (538.81 kB)

0 3
  • #2 20 Sty 2018 22:50
    atlantel
    Specjalista Automatyk

Elektrozawór odpływowy blokuje się trzpień pękła powłoka z tworzywa i "napuchł" w pewnych sytuacjach nie całkiem zamyka i woda zamiast zostać w płaszczu (do następnego zmywania) schodzi do zmywarki przez otwór na dole zmywarki po lewej stronie (przykryty ozdobnym plastikiem).

0
  • #3 21 Sty 2018 12:58
    Robert_05
    Poziom 2  

Witam!
    Dzięki za podjęcie tematu.
    Wprawdzie to gdzie wpływa woda do zmywarki nie jest aż tak istotne, ale z ciekawości, proszę o znaczek na fotce dna zmywarki. Wymontowałem zaworek - foto, grzybek wygląda dobrze, tłoczek stalowy podrdzewiał, wprawdzie się ruszał, ale usunąłem z niego rdzę i zamontowałem. Pierwszy cykl mycie - niepowodzenie woda schodzi. Powtórzyłem cykl i chyba jest spokój zobaczę co będzie po normalnym zmywaniu, bo jeżeli woda zejdzie to co proponujesz? Zakup nowego zaworka?
    Pozdrawiam
    Zmywarka Bosch SRS 55T2 2 EU - po zakończeniu mycia w zmywarce przybywa wodyspływ.jpg Download (301.74 kB) Zmywarka Bosch SRS 55T2 2 EU - po zakończeniu mycia w zmywarce przybywa wodyelekrtoz..r.jpg Download (252.29 kB)

0
  • #4 21 Sty 2018 14:19
    atlantel
    Specjalista Automatyk

Popatrz tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=Y17fgpMWflM&t=134s
    Rdzeń w elektrozaworze musi się przemieszczać bez zacięć, gdyż jest zawór jest zamknięty w stanie bez napięcia.
    Miejsce wypływu jest na lewej ścianie zmywarki na wysokości tego zaworu, otwór jest maskowany nakładką z tworzywa.
    Jeśli naprawa zaworu nic nie da to pozostaje wymiana.

Dodano po 10 [minuty]:

Patrzyłeś na PW

0