Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stabilne 12V 3A z zapalniczki samochodowej.

20 Sty 2018 21:47 774 19
  • Poziom 2  
    Witajcie.
    Nigdzie nie mogę znaleźć ładowarki samochodowej do mojego tabletu Thinkpad 10 Gen2.
    Dane z oryginalnej ładowarki to: 12V, 3A, 36W. Znalazłem jakimś cudem na serwisie aukcyjnym wtyk takiej ładowarki.

Z moich poszukiwań po internetach wnioskuję, że wystarczy mi stabilizator napięcia: LM78T12.

Pytanie laika, czy taki stabilizator wystarczy do zasilenia tabletu z gniazda zapalniczki w aucie?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
  • Poziom 38  
    Niestety może nie wystarczyć . Dla takiego stabilizatora musi być min 3V różnicy Uwe - Uwy. W instalacji nawet dla w pełni naładowanego akumulatora ten warunek nie będzie spełniony. Tu musi byc przetwornica.
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybkie odpowiedzi :)
    "Kraniec_Internetów" - Ładowarka z Twojego linku jest tańsza niż sam wtyk znaleziony na aukcji :)
    Chyba muszę poczytać jak się zamawia z aliexpress... jeszcze tam nic nie brałem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 38  
    " Co się stanie jeśli napięcie będzie niższe ? NIC .!"

Jesteś pewien kolego mn997 że NIC się nie stanie? Jesteś PEWIEN zachowania stabilizatora? Wiesz jakie napięcie będzie na wyjściu i możesz je zagwarantować?
  • Poziom 39  
    Taka przetwornica, ustawiasz napięcie na 12V

Link
  • Poziom 38  
    A co będzie jak układ zacznie oscylować? Poza tym nikt nie gwarantuje poprawnej stabilizacji przy zbyt niskim Vin. Wcale Vout nie musi być 12V

Wracając do tematu - tylko przetwornica zapewni stabilne zasilanie. W najlepszym przypadku LM7812 da za małe napięcie, w najgorszym napięcie może być pływające i za duże.
  • Poziom 38  
    Kończąc dyskusję - przy za małym Vin stabilizator NIE MUSI STABILIZOWAĆ ! Mogą się trafić egzemplarze zachowujące się bardzo dziwnie w takiej sytuacji. A jeśli zacznie sie oscylacja jakie wtedy będzie Vout?
  • Poziom 43  
  • Poziom 43  
    Większość samochodów przy rozruchu odcina zbędne odbiorniki. Gniazdo zapalniczki też w to wchodzi.