Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa jaką kupić ?

20 Sty 2018 22:31 1644 7
  • Poziom 2  
    witam
    Planuje kupić pilarkę spalinową, która będzie używana do prac wokół domu i niekiedy w lesie.
    Zastanawiam się nad 3 modelami:
    - oleo mac gs 370
    - oleo mac gs 410
    - husqvarna 135
    Którą mam wybrać,Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o rade.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    ok a ten oleo mac gs 410 ?
  • Poziom 31  
    Mam tą Husqvarnę - najmniejsza chyba z produkowanych, jak na takie maleństwo jest spoko,
    przez 3 lata pocięła jakieś 40m/sześć drewna bukowego do kominka,
    bez awarii tylko regulacja, prowadnice i łańcuchy.
    Ważne : dbać o paliwo - nie trzymać mieszanki za długo w pile, pracować tylko na świeżej, dbać o olej do smarowania łańcucha - ja używam zużytego sprężarkowego (do śrub), doskonale smaruje, chłodzi , nie pali się na prowadnicy jak te pilarole.
    Tam gdzie ja serwisuje mają też OleoMac- ki: mechanik twierdzi że są spoko, nie jest to jakiś szajs.
    Wcześniej miałem McCullogha 245 - 6lat, czeka na remont , ale też złego słowa nie dam powiedzieć - chociaż naciąg łańcucha trochę kiepski bo na taki zatrzask zamiast śruby jak w husqwarnie.
    Oczywiście jest jeszcze Stihl - ale jak szukałem pilarki to się okazało że w cenie husqwarny nie ma nawet prowadnicy i łańcucha...
  • Poziom 12  
    Jak bym miał tylko do wyboru Sthl lub Husqvarma na pewno kupił bym Stihla,mniejsze zło,Husqvarna ma opinie i to nie bez powodu sprzętu bardzo awaryjnego i bardzo drogiego w serwisowaniu,Oleomac też ma sporo za pazurami ale dobry marketing,wolał bym już Makite