Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można zainstalować Windows 10 zgrany z innego komputera?

Bałdyzer 21 Jan 2018 15:00 3957 10
    Bałdyzer
    Level 11  
    Mam taki problem. Dziś przez przypadek usunąłem jakiś plik systemowy ze swojego komputera PC na którym miałem legalnego Windows 10. Wszelkie próby naprawy, przywracania niestety okazały się nieskuteczne. Ostatnia szansa to wgranie świeżego Windowsa 10, ale jest problem bo nie mam nośnika z obrazem systemu. Moje pytanie: czy mogę z innego komputera wykonać sobie tzw, pendrive naprawczy z kopią systemu Windows 10 i wgrać go do tego komputera, oczywiście w biosie zmieniając bootowanie start z pendrive?
    safbot1st
    Level 43  
    Tak. Jak najbardziej.
    A działa Ci recovery? Jeśli tak, to możesz użyć ostatni punkt przywracania albo próbować naprawy bezpośrednio stamtąd.
    D214d3k
    Level 39  
    Po co tak kombinować jak masz za darmo do pobrania obrazy nośników?
    Ewentualnie sam nośnik na portalach kosztuje 20 złotych.
    safbot1st
    Level 43  
    @D214d3k Jakoś nie zwróciłem uwagi. ;) Oba sposoby zadziałają (wszystkie 3) ;).
    Nie zmienia faktu, że dla 2 z 3 metod i tak potrzebny jest drugi komputer.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Na tym komputerze z uszkodzonym systemem niestety nic nie działa , nie da się go przywrócić nawet do fabrycznego stanu, bo nie zrobiłem sobie kopii zapasowej ani nie utworzyłem punktu przywracania systemu.
    Gdzie można za darmo pobrać czysty Windows 10? Słyszałem, że dla komputerów nie da się, trzeba coś oszukać system i udawać że się pobiera na komórkę. Mam rację?
    A jak zgrać na pendrive ten system? Czy programem Media Creation Tool?
    Bałdyzer
    Level 11  
    Ściągam MCT z innego komputera (laptopa) tylko nie jestem na 100% pewien jaką wersję Windowsa 10 miałem na tym uszkodzonym komputerze. Wiem, że na pewno 64 bitów, ale nie wiem czy wersja HOME czy inna. To chyba nie ma znaczenia bo tam na MCT nie było wyboru, był tylko ogólnie Windows 10, a na najniższym polu był wybór czy 64 czy 32 bitowa wersja.
    Matuzalem
    Level 43  
    Bałdyzer wrote:
    To chyba nie ma znaczenia bo tam na MCT nie było wyboru , był tylko ogólnie Windows 10...

Wybór między Pro a Home pojawia się w trakcie instalacji. Ma Pan 50% szans na trafienie (o ile to tylko te dwie możliwości w grę wchodzą).

PS
    Przy braku znajomości wersji również tworzenie "dysku naprawy systemu" na innym komputerze będzie loterią.
    Bałdyzer
    Level 11  
    Niekoniecznie będzie loterią, bo z innego komputera zgrywa się ogólnie system Windows 10 i nie ma tam wyboru wersji oprócz wyboru pomiędzy wersją 64 bitową, a 32 bitową. Jestem w czasie instalacji i tutaj już był duży wybór różnych wersji np. Home, Pro lub te wersje z jakimiś literkami. Ja wybrałem wersję Home i nie wymagane było na razie wpisanie klucza.

Dodano po 3 [minuty]:

Zakończona instalacja i chyba trafiłem z tą wersją Home, ponieważ obecnie wchodzę Start - Ustawienia - Aktualizacje i zabezpieczenie - Aktywacja i pisze tak "system Windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej".
    safbot1st
    Level 43  
    Bałdyzer wrote:
    "system Windows został aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej".

Czyli aktywowany automatycznie.
    Można zamykać?
    Bałdyzer
    Level 11  
    Tak można zamknąć. Dziękuję za cenne fachowe porady