Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung Galaxy 3 GT-P5200 - Nie włącza się? Brak reakcji, nie ładuje.

thesperat 21 Sty 2018 16:27 765 8
  • #1 21 Sty 2018 16:27
    thesperat
    Poziom 4  

Panowie dziwna sprawa.
    Tablet był sprawny, nieużywany 6 miesięcy przeleżał w szufladzie. Po próbie uruchomienia nie dzieje się zupełnie nic, przy próbie ładowania (siedział całą noc pod ładowarką) ładowanie nawet się nie włączyło, cały czas czarny ekran, zero reakcji. Ma ktoś jakiś pomysł ?

0 8
  • #2 21 Sty 2018 16:37
    barton21
    Poziom 20  

Być może bateria rozładowała się zbyt mocno i teraz tablet nie chce jej ładować.

0
  • #3 21 Sty 2018 16:45
    thesperat
    Poziom 4  

Właśnie tak podejrzewam, tylko co zrobić aby ruszyło ładowanie?

0
  • #4 21 Sty 2018 17:08
    nutergsm
    Moderator - GSM

Rozebrać tablet i podładować baterie poza nim.

0
  • #5 23 Sty 2018 20:15
    thesperat
    Poziom 4  

Witam,
    Kupiłem nową baterię, tablet włącza się na niej, pracuje. Przywróciłem ustawienia fabryczne.
    Niestety nie ładuje żadną ładowarką również nowej baterii. Czasem pokazuje komunikat ładowania i pisze że bateria jest ładowana, lecz spada poziom naładowania zamiast wzrastać.
    Po sprawdzeniu multimetrem na wyjściu z baterii jest cały czas 3,75V nie wzrasta nic. W jaki sposób sprawdzić taśmę od gniazda ładowania ?

0
  • Pomocny post
    #6 23 Sty 2018 20:27
    barton21
    Poziom 20  

Nie widzialem tego tableta w srodku ale jesli jest tasma to zmierz miernikiem przejscia miedzy pinami tasmy z jednej strony do drugiej. Tzn np mierzysz przejscie miedzy pierszym pinem z jednego konca tasmy a pierszym pinem z drugiego konca tasmy miernikiem ustawionym na sprawdzanie ciaglosci obwodu. Przepraszam ze nie pisze z polskimi znakami ale odpisuje przez telefon i nie moge zmienic klawiatury

0
  • #7 23 Sty 2018 20:45
    thesperat
    Poziom 4  

Dziekuje, dziś już nie mam nerwów do tego :) Jutro się tym pobawię, dziś zostawie na noc pod ładowarką, może cudownym trafem odżyje :)

0
  • #8 10 Lut 2018 22:07
    Piko
    Poziom 19  

Witam.
    Na 99,9% to nie przerwana taśma a uszkodzone gniazdo mikro USB przymocowane do taśmy.
    Gniazda te są "nieporozumieniem" w takich urządzeniach jak tablety, gdzie prąd ładowania jest dość duży a gabaryty małe. Po za tym jest cała "masa" różnych ładowarek z wtykami mniej lub bardziej zdeformowanymi które przy podłączeniu lubią gdzieś zahaczyć coś uszkodzić wyłamać lub zagiąć? Podłącz przez kabel USB/mikro USB do komputera i sprawdź reakcję, czy komputer skomunikuje się z tabletem?
    Ja stawiam na gniazdo.
    Pozdrawiam Piko.

0
  • #9 12 Lut 2018 16:42
    thesperat
    Poziom 4  

Temat uważam za zamknięty choć do końca nie znalazłem rowiązania problemu. Tablet po wymianie baterii i taśmy ze złączem USB. Niestety probelem jest taki jak na początku, ładuje się tylko mocniejszą ładowarką. Oryginalna od niego nie startuje tabletu.

0