Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane III awaria silnika - Błedy wydechu esp wtrysku Megane III

21 Jan 2018 16:36 12840 12
  • Level 6  
    Witam. Dzisiaj podczas normalnej spokojnej jazdy poza miastem wyskoczyla mi choinka komunikatów:
    Pomarańczowy kluczyk
    Kontrolka silnika
    Skontroluj wtrysk paliwa
    Skontroluj układ wydechowy
    Skontroluj esp

I od razu lekkie poszarpywanie całym autem,stanąłem zgasilem odpalilem i po kilku metrach to samo. Później została tylko kontrolka o układzie wydechowym.

Renault megane III 1.5 dci 110km z dpf.
    Dodam też że od około roku mam szarpanie przy ruszaniu z jedynki i wstecznego na zimnym. Diagnoza sprzęgło lub dwumas. Czy to może miec zwiazek?

Jakieś pomysły? :(

Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 17  
    Renault Clip- kody błędów?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 6  
    Obecnie nie świeci mi się żaden błąd na desce ale jutro jadę do ASO Renault i powiem jeśli coś się dowiem choć nie liczę na cuda od nich
  • Level 17  
    bartosz323 wrote:
    nie liczę na cuda od nich
    Nie masz w okolicy nikogo z clipem???
  • Level 6  
    Niestety nie mam. W ASO zbadali co i jak. Błedy jakie zapamiętał komputer to błąd ciśnienia doładowania błąd sterowania turbina czy coś takiego . Powiedzieli że nie potrafią tego powiązać z żadną konkretną usterka i że według nich wszystko jest ok. Ja sam po tej sytuacji kupiłem dodatek do paliwa który czyści wtryskiwacze i przegonilem auto na ekspresowce i póki co pomogło.
  • Level 25  
    Na co dzień na jakim zakresie obrotów jeździsz?
  • Level 6  
    Do pracy mam tylko 4 km a jak diesel zimny to max 2100
  • Level 26  
    Kolego zrób wypalanie DPF.
  • Level 6  
    Koledzy Dodam jeszcze że po zapaleniu się tych kontrolek wykasowana mi błędy ale od tamtej pory mam dziwną sytuacje a mianowicie gdy jadę stałą prędkością i chcę przed światłami wyhamować do zera obroty normalnie spadają po wciśnięciu sprzęgła ale zamiast od razu silnik klekotac to słychać takie brum brum brum brum i dopiero klekocze tak jakby obroty spadaly nie równomiernie choć wskazówka jest normalnie na dole . A dźwięk jest taki jakbym miał za chwilę zgasnąć lecz po paru sekundach wszystko wraca do normy Im mniejsza temperatura na dworze tym jest to bardziej odczuwalne
  • Level 1  
    Dołączam do problemu.

Wtykam karte - odpalam - no i mamy pomarańczowy kluczyk "Skontroluj..... wtrysku"

Dodam jedną rzecz, którą słyszę od zakupu auta (4 lata jazdy). Otóż przy obrotach ~ 1800-2200 słychać jakiś dziwny metaliczny odgłos silnika. Sprzedający mówił, że to turbina się "odpala", ale jakoś nie daje mi to spokoju i teraz gdy pojawił się ten komunikat o wtryskach..... :/ ?

Czy ktoś posiadający Megane 3 ( 2009r.) bez fapa i dwumasy może to potwierdzić. Czy wasze silniki słychać "równo" ?
  • Level 6  
    Jeżeli chodzi o ten błąd Skontroluj wtryski i wydech to dowiedziałem się że u mnie miało to związek z DPF m zacząłem jeździć w dłuższe trasy i od tamtej pory cisza Więc porzuciłem temat a błąd się nie wyświetla.