Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tybox 137 jak podlaczyc do Termet Termex

21 Sty 2018 19:26 780 5
  • Poziom 2  
    Witam...
    Proszę wybaczyć proste i z pewnością nie fachowe słownictwo ale jestem kobietka która musi sama se na już zamontować.... ( za jakis czas bedzie pomoc ale zna sie tyle co ja )właśnie co? Do pieca gazowego termet termax turbo sterownik Tybox 137.
    Załączam zdjęcia proszę jak najjasniej mi to wytłumaczyć będę bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję za pomoc
    Co w co i jak podłączyć.
    * instrukcja nic nie pomogła nie chce podłączyć bezpośrednio do pompy *
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Termet Termex posiada dwa zaciski oznaczone RT, są one dostępne bezpośrednio, od dołu sterownika. Tybox 137 ma też dwa - oznaczone NC. Łączymy przewodem dwużyłowym NC z RT i już gotowe.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Do tych które są ze soba złączone we wtyczce.

A ta żółta wtyczka od czegoś innego.

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Pod RT. Jeden w jedna. Drugi w druga. Nie wiesz?! Zadzwon po serwisanta. Nie udzielam odpowiedzi w PW.
  • Poziom 12  
    Powinny być opisane w instrukcji. Jeżeli nie są, to zwieramy najpierw jedną kostkę, np. czerwoną (czerwone oznaczenie na przewodzie) i patrzymy, czy kocioł ruszył na ogrzewaniu. Do tej po zwarciu której rusza podłączamy Tyboxa
  • Specjalista - systemy grzewcze
    piloo1 napisał:
    .................. Jeżeli nie są, to zwieramy najpierw jedną kostkę, np. czerwoną (czerwone oznaczenie na przewodzie) i patrzymy, czy kocioł ruszył na ogrzewaniu. Do tej po zwarciu której rusza podłączamy Tyboxa

I Ty dając takie rady podpisujesz się jako automatyk - elektronik?.
    Nie dał bym Tobie drutu kolczastego, bo bał bym się, że coś zepsujesz.

Przecież nie wiesz, co jest na tych kostkach, i co można wysłać do nieba robiąc na oślep całkiem bezrefleksyjnie takie doświadczenia.

Z instrukcji, strona 14: regulator ze stykiem bezpotencjałowym przyłączyć do kostki oznaczonej czerwonym wyróżnikiem po wcześniejszym usunięciu mostka.

pozdrawiam