Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco SPA112 + Panasonic KX-TGA711FX

21 Sty 2018 21:04 552 2
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich.
    Mam bramkę SPA112 (konto happycall) oraz podłączone dwa urządzenia do jednego potu tel telefon Panasonic KX-TGA711FX oraz drukarkę Kyocera FS-1135

Gdy podłączona jest drukarka i z poziomu menu wybiorę dowolny numer telefonu bramka praktycznie od razu zaczyna wybierać numer i nawiązuje połączenie mruga dioda LAN na ruterze gdzie jest podłączona bramka.
    Niestety jak do bramki podłączę telefon Panasonic i wybiorę ten sam nr telefonu bramka czeka około 30 sek i dopiero wtedy wybiera numer.
    Za każdym razem słychać sygnał na linii zanim jest wybierany numer telefonu.

Co może być spowodowane tak długim oczekiwaniem ?
    Za każdym razem dzwonię pod ten sam numer telefonu z drukarki i Panasonica.
    Obydwa urządzenia są podłączone tym samym kablem RJ11 (kabel jest nowy).
    Dodatkowo w przypadku telefonu Panasonic po wprowadzeniu numeru telefonu jest cisza w słuchawce przez 30sek zanim numer docelowy się odezwie.
    Jeżeli w trakcie tej ciszy rozłączę się bramka gasi diodę od portu telefonicznego i nie mogę się dodzwonić na bramkę (muszę ją zrestartować).

Ewidentnie problematyczny jest telefon Panasonic ale co może być nie tak z telefonem ?
    Bramkę skonfigurowałem według instrukcji ze strony Happycalla dotyczącej modelu PAP2T
  • Poziom 20  
    Niestety bramka nie reaguje na wybieranie impulsowe.
    Jak wybieram numer widać że dioda od telefonu mruga na bramce w słuchawce słychać tony poszczególnych numerów niestety bramka zaczyna reagować (dzwonić) dopiero po około 30sekundach.
    Co ciekawe przy ponownym wyborze tego samego numeru bramka już zaczyna dzwonić od razu (bez zwłoki 30sek) ale jak zadzwonię pod inny numer znów muszę czekać 30sek.