Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault czy Ford? - Jaki samochód kupić z wymienionych

pabi2206 21 Sty 2018 22:02 798 8
  • #1 21 Sty 2018 22:02
    pabi2206
    Poziom 8  

Moi drodzy, prosiłbym was o podzielenie sie swoimi opiniami, chcę w tym roku zmienić auto, aktualnie seat toledo II 1.9Tdi 110koni, budżet jaki chcę przeznaczyć to do 23 tysięcy złotych gdzieś tak. Podobają mi się:
    1.Renault Megane III 1.6 16V 110KM
    2.Renault Laugna III 2.0 140KM
    3.Ford Mondeo mk IV 2.0Tdci
    Proszę o waszą opinię, na które auto bardziej warto zwrócić uwage podczas kupna, auto potrzebne w wiekszosci na dojazdy do pracy 20km dziennie w to i spowrotem, czasem wyskok do miasta ok 40km w obie strony juz i 3 razy do roku na jakiś wyskok na wycieczkę. Jeśli macie ktoreś z aut proszę o opinie na jego temat. Albo możecie też zaproponować coś godnego uwagi żeby koszty utrzymania mocno nie zabolaly a auto żeby było w miarę młode i wygodne do jazdy.

Proszę też o wasze opinie na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna tych aut.

Z góry dzięki!!!

0 8
  • #2 21 Sty 2018 23:40
    karol1977
    Poziom 13  

Wybrałeś samochody z w miarę dobre i z dobrymi silnikami >>> :D ale wiadomo stan jest najważniejszy :D
    Zawsze znajdzie się ktoś kto chwali coś innego .
    Musisz sobie wziął po uwagę parę rzeczy ?
    1. megane nie porównuj do laguny i mondeo (wiadomo gabaryty i jak jest rodzina to będziesz miał gdzie się zapakować )
    2. dystans jaki pokonujesz 20 km to Mondeo w ropie zamęczysz :lol: zanim go zagrzejesz już wysiadasz :D :D :arrow:i jeszcze jedno dłużej się nagrzewa :D chyba że w zimie lubisz zimno :D (jak coś to szukaj benzyny 2.0 140KM bardzo dobre auto -szwagier ma i sobie chwali)
    3. Laguna 3 podobno ma zmyć złą sławę laguny 2 więc podobno ją dopracowali (a opinie o tym wskazują że chyba tak oczywiście mówimy o benzyniaku 2.0 140KM )
    4. Jeżeli nie interesuje cię miejsce to Megane spali najmniej paliwa w codziennej eksploatacji nawet o ok 2.5 l na 100km .(silnik też starej generacji więc nie powinien przysporzyć żadnych problemów)

Ale i tak wybór należy do ciebie i twoich potrzeb :D
    a i tak stan jest najważniejszy :D możesz mieć problemy z zajechanym vw a z tata jeździć parę lat bez kosztów :D
    Powodzonka :D bo będzie ci potrzebne w szukaniu dobrego auta >>>ja już trochę szukam w w kielni 50 tyś.>>>> :D

0
  • #3 21 Sty 2018 23:46
    gumisie
    Poziom 38  

pabi2206 napisał:
    Moi drodzy, prosiłbym was o podzielenie sie swoimi opiniami, chcę w tym roku zmienić auto
    Ja na przykład popytałbym w: gronie swoich dobrych znajomych z "realu".
    W myśl zasady: "każda sroczka, swój ogonek chwali", jestem ciekaw jaką, kolejną odpowiedz uzyskasz na nurtujący Ciebie temat.
    Pozdrawiam

P.s.
    Jest to moja "opinia" na zadane przez Ciebie pytanie.

0
  • #4 22 Sty 2018 07:40
    pabi2206
    Poziom 8  

karol1977: a ten Twój szwagier mówisz, że ma Mondeo w 2 litrach benzynke?a jak ze spalaniem tego mówił?i jak z ewentualną instalacją gazową gdybym chciał założyć? :-)
    Mówisz że meganka mniej spali, a jak z osiągami, jak się zbiera?i jak z awaryjnością?chodzi mi ogólnie o silnik, który będzie się podobnie zbierał co moje toledo 1.9TDI w 110koniach. Może być i benzyna tylko chciałbym troszkę zapasu mocy. Ty masz sporo większy budżet na zakup furki i podejrzewam, że przy takim kapitale szukałbym prawie nowego:-)
    gumisie: dzięki za radę:-) na pewno skorzystam, tylko wiesz wśród znajomych też często jest tak, że chwalą swoje samochody :D ale fakt nie każdy i czasem warto popytać! :)

0
  • #5 22 Sty 2018 18:30
    karol1977
    Poziom 13  

Szwagier jeździ tak w koło komina od 10-20km. - spala 10-11l benzyny . 8-O . Co do jazdy to szału nie ma wiadomo ciężka buda>>> sprawdź osiągi twoich aut(np w auto centrum.pl )
    Silnik Megan , Laguna i Mondeo 2.0b 140KM dobrze znoszą instalacjie gazową taką za 2300-2500tyś która szybko cię zwróci >>>
    Wszystkie te auta benzynowe jak już pisałem to dobre stare konstrukcjie (bez kół dwumasowych ,turbin i innych głupot)
    Desel wiadomo inny moment obrotowy i mniejsza buda więc pewnie zostawi wszystkich w tyle :shii: :D

0
  • #6 23 Sty 2018 00:00
    kakibara
    Poziom 27  

Ford jest z 5 biegową skrzynią biegów - w trasie brakuje 6tki.
    Spalanie min 7 trasa w mieście 9-zima12l.
    Osobiście bralbym 2.0 136/140KM. Tdci.
    Zawory są do okresowej regulacji- w benzynie 2.0.
    Laguna w kombi wg. Mnie ładniejsza z lpg chodzi poezja.
    Hydraulika w głowicy. Wygodniejsza ale mniejszy bagażnik.
    Może cruze 1.8 lpg - zawory do okresowej regulacji- brak hydrauliki.
    Reszta jak w astrze j. Chyba że byś znalazł z 1.4 turbo.
    Seat exeo?

0
  • #7 23 Sty 2018 12:30
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

karol1977 napisał:
    Desel wiadomo inny moment obrotowy i mniejsza buda więc pewnie zostawi wszystkich w tyle :shii: :D

Pamiętaj , ze spalanie i duży moment obrotowy w 10 letnim dieslu to nie wszystko. A ogrzewanie w zimę? Będzie na prawdę ciepło jak już dojedziesz do pracy, a jeśli ma pogrzewacz to kosztem życia akumulatora, chyba, ze webasto.
    Akumulator musi być w min. dobrym stanie, świece żarowe, układ wtryskowy, EGR, turbo, dwumasa,
    Jakość paliwa i łatwość jego nawodnienia w rzadko tankowanym dieslu ( problemy z rozruchem przy znacznych ujemnych temperaturach)
    Co do kosztów to diesle są pozornie tanie, choć mają pewne zalety jak i istotne wady.

0
  • #8 23 Sty 2018 17:52
    pawel240
    Poziom 9  

2.0 w fordzie to tak naprawdę francuski silnik 2.0HDI, duża szansa że będzie z DPFem,
    przy 20 km dziennie przy wiekszych mrozach 90 stopni złapie dopiero po 10km
    usuwanie dpf w obecnych czasach to duże ryzyko, niedługo moze nawet w tym roku przy przeglądach będą badać skład spalin, więc moim zdaniem szkoda ryzykowac

na takie użytowanie najlepsza benz ewentualnie z lpg
    laguna III dobre auto, pracuję w dużym sklepie motoryzacyjnym, w lagunie 3 wyeliminowano niemalże całkowicie problemy z elektryką względem laguny 2, zawieszenie jest też duużo trwalsze, przód jak i tył, tył mimo że neiktóre wersję mają tylną oś skrętną nei ma się co tego obawiać.
    odradzał bym jedynie wersję z elektrycznym hamulcem postojowym (były 2 rodzaje na przycisk albo na linkę)

megane III mniej popularne chyba od laguny 3, gabaryty bardziej zbliżone do Twojego obecnego seata, w eksploatacji będziesz czuł że takie 1.6 ma mniej mocy, dlatego że ma mniejszy moment, faktycznie sprint do 100 będzie podobny, wyprzedzanie też, tylko żeby szybko wyprzedzić 2 biegi w dół.
    w obu silnikach wadliwe są też koła zmiennych faz rozrządu na wałkach, i cewki zapłonowe ale to i tak pikuś w przypadku możliwych awarji dizla

jeżeli chcesz dizla to za takie pieniądze możesz wziąć pod uwagę toyote avensis 2.0 d4d
    jeden z lepszych dizli na rynku, lepsza opcja jest słabsza 116KM na pasku, mocniejsza ma 126KM jest na łańcuchu ma jednak aluminiowy blok i zdarzają sie wypalone uszczelki pod głowicą, przewagą nad fordem jest brak dpf, mniej psujące się zawory EGR czy przepustnice, pompy wysokiego ciśnienia bezawaryjne (dlatego używki po kilkadziesiąt zł są)
    powodzenia w zakupie

0
  • #9 17 Mar 2018 08:21
    pabi2206
    Poziom 8  

Zdecydowałem się na lagune po wnikliwym przesledzeniu waszych opinii i ofert. Jeszcze troche gotowki i bedziemy dzialac

0