Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Pharser 3020 - Reset hasła administratora lub wszystkich ustawień

22 Jan 2018 00:09 3609 4
  • Level 11  
    Witam!

W jaki sposób w drukarce Xerox Pharser 3020 można zresetować hasło administratora lub zresetować wszystkie ustawienia do stanu fabrycznego?

Domyślne dane logowania (admin / 1111) nie są poprawne. W przypadku analogicznych drukarek Samsunga można było zrobić reset wszystkich ustawień z poziomu Easy Printer Manager'a, ale w wersji Xeroxa jest tylko przekierowanie z aplikacji na stronę WWW drukarki )CWIS - CentreWare Internet Services).

Pozdrawiam!
  • Level 11  
    MINOLTA wrote:

Widziałem już ten filmik, ale to jest raczej przygotowanie drukarki do wczytania fix'u resetującego wskazania licznika stron z tonera. Jeszcze raz spróbuję.

Która z tych sekwencji może zresetować same ustawienia? Jak będzie w trybie download i wyłączę drukarkę to nie stracę aktualnego firmware'u?

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Znalazłem rozwiązanie:

- trzeba zainstalować "Xerox Easy Printer Manager"
    - podłączyć się do drukarki przez USB
    - w Xerox Easy Printer Manager przełączyć program w "Advanced Mode"
    -wybrać interesującą nas drukarkę (jeżeli mamy kilka zainstalowanych)
    - wybrać "Device settings"
    - wybrać "Network settings"
    - w części "Restore defaults" kliknąć "Clear"
    - zrestartować drukarkę

Ustawienia sieci i kontroli dostępu będą zresetowane. Domyślny login to "admin", hasło "1111"

Cały proces opisany jest na stronie:
    https://support.hp.com/ca-en/document/c05591645

(P.s. HP przejął drukarki Sasmunga)

Dodano po 5 [minuty]:

P.s. Przy pierwszym podejściu uruchamiałem Xerox Easy Printer Manager bez uprzedniej, dodatkowej instalacji drukarki przez USB. Drukarka była zainstalowana jako sieciowa i w Easy Printer Manager było widoczne tylko przekierowanie do strony zarządzającej drukarką. Nie można było bezpośrednio wejść w opcje drukarki w programie.