Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OSTRZEŻENIE !!! - UWAGA NA CWANIAKA Z Olx !

bezum1 22 Sty 2018 10:01 25140 97
    bezum1
    Poziom 23  
    Nie jesteś pierwszy, ja również dałem się wpuścić w maliny przez tego gościa. Na OLX funkcjonował jako "Robert" z Wrocławia Fabryczna. Sprawę zgłosiłem na Policję, czekam na wyniki.
    bezum1
    Poziom 23  
    Dostałem oficjalne powiadomienie o wszczęciu postępowania przez prokuraturę, tak więc jest nadzieja że oszust zostanie namierzony i ukarany.
    GanCegall
    Poziom 34  
    bezum1 napisał:
    Dostałem oficjalne powiadomienie o wszczęciu postępowania przez prokuraturę

Wrzuć skan tego powiadomienia to uwierzę, oczywiście według polskiego prawa ukryj nazwiska.
    A-One
    Poziom 7  
    Wysyłka zawsze za pobraniem i po problemie.
    HD-VIDEO
    Poziom 40  
    A-One napisał:
    i po problemie

Żebyś się nie zdziwił, co ci to da to "za pobraniem"
    leonov
    Poziom 42  
    Jak już to wysyłka kurierem z opcją sprawdzenia zawartości, jak gość nie chce takiej wysłać to go olewam ;-)
    bezum1
    Poziom 23  
    Koledze GanCegall wysłałem skan powiadomienia na pw. Na dzień dzisiejszy postępowanie jeszcze traw ale jest jakaś nadzieja na wytropienie oszusta , jest zgoda prokuratury na dostęp do bilingów rozmów , danych właściciela nr telefonu oraz do danych konta na jakie zostały przelane moje pieniądze.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pikarel
    Poziom 32  
    Oszust działa na prostej zasadzie: kupujący jest w potrzebie, więc bez fizycznej możliwości sprawdzenia tego, co dostanie - kupujący przelewa pieniądze na konto oszusta, bo jest potrzebujący - i basta. Oszust o tej potrzebie oraz związanej z tą potrzebą chęci szybkiego otrzymania towaru - dobrze wie i korzysta z tej wiedzy.
    Dlatego wysyłanie paczki przez oszusta za pobraniem najczęściej nie wchodzi u niego w rachubę: bo nie ma natychmiastowego wpływu kasy na konto.

Dodam tylko, że wielu handlarzy (proszę nie mylić z handlowcami) nie tylko z OLX, także z Allegro - nie chce wysyłać przesyłek za pobraniem.
    Honorowanie tej formy (płatność przelewem za wysyłkę) jako jedynej tłumaczone wygodą - nie jest żadnym tłumaczeniem,
    szczególnie w sytuacji, kiedy to kupujący deklaruje poniesienie dodatkowych kosztów za pobranie pieniędzy przez kuriera.

Proszę zapamiętać: uczciwość i rzetelność handlową sprzedającego łatwo przetestować, pytając o możliwość otrzymania przesyłki za pobraniem.
    Nie wysyła? Omijać szeroko, jak zarazę.
    HD-VIDEO
    Poziom 40  
    Nie wysyłam za pobraniem, nietypowych/drogich/rzadkich przedmiotów - bo nie mam też żadnej gwarancji, że przesyłka zostanie odebrana, jeżeli kupujący nie zgadza się na opłacenie z góry kosztów przesyłki.

Naraża mnie na dodatkowe koszty, związane z odbiorem nieodebranej przesyłki; przedmiot niepotrzebnie jest narażany na powrotną podróż - zawsze coś może się stać/uszkodzić; na ten czas nie dysponuje przedmiotem - nie mogę go sprzedać.

mn997 napisał:
    Ja . Wysyłka PP za pobraniem , ze sprawdzeniem zawartości

Jak sobie wyobrażasz sprawdzenie np. oscyloskopu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    iron64
    Spec Overclocking
    Ja równiez nie wysyłam za pobraniem, bo tak samo jak zdarzają się dziwni sprzedawcy, tak samo są dziwni kupujący. Opłata za drogę powrotną plus nadanie to ponad 40zł. Bez sensu stracone 40zł. Wysyłam za pobraniem tylko, gdy kupujący wpłaci na konto 40zł lub więcej, jeśli nie niech szuka gdzieś indziej.
    kkknc
    Poziom 43  
    Czasem coś sprzedaje i niechętnie daje za pobraniem.
    Wysłałem człowiekowi rzec za 10 a pobranie wyszło 18. Zamiast 5,20. Wiec gdzie sens czy logika.. bardzo się uparł.
    Sprzedawałem też telefon nowy zafoliowany nie otwierany. Wiec jak mogę się zgodzić na otwarcie.? Samej OK ale już opakowania z telefonem by człowiek powiedział że nie on nie chce. Bez sensu. I znalazł się człowiek który zrobił do mnie 150km by go kupić.
    bezum1
    Poziom 23  
    Panowie , nie ma transakcji bez ryzyka , oszuści byli , są i będą , i nie wiem jak byśmy starali się zabezpieczyć to 100 % pewności praktycznie nigdy nie będziemy mieli , no chyba że zrezygnujemy ze wszystkich zakupów poprzez sieć , ale tego nie da się w dzisiejszych czasach uniknąć. Biorąc pod uwagę ilość moich transakcji uważam że to trafienie na oszusta musiało się prędzej czy później zdarzyć. Oczywiście trzeba się w marę możliwości zabezpieczać ale wszystko bez przesady. Oszustowi nie myślę odpuścić i gdyby było trzeba ,jestem gotowy ponieść dodatkowe koszty aby go ujawnić.
    gajmix
    Poziom 32  
    pikarel napisał:

Dodam tylko, że wielu handlarzy (proszę nie mylić z handlowcami) nie tylko z OLX, także z Allegro - nie chce wysyłać przesyłek za pobraniem.
    Honorowanie tej formy (płatność przelewem za wysyłkę) jako jedynej tłumaczone wygodą - nie jest żadnym tłumaczeniem,
    szczególnie w sytuacji, kiedy to kupujący deklaruje poniesienie dodatkowych kosztów za pobranie pieniędzy przez kuriera.

Proszę zapamiętać: uczciwość i rzetelność handlową sprzedającego łatwo przetestować, pytając o możliwość otrzymania przesyłki za pobraniem.
    Nie wysyła? Omijać szeroko, jak zarazę.

Jakoś "zapomniałeś" o drugiej stronie medalu bo gdybyś zapytał kogokolwiek kto zawodowo prowadzi sprzedaż wysyłkową to opowiedziałby ci o dziesiątkach lub (zależnie od skali działalności) nawet setkach zwróconych przesyłek wysłanych za pobraniem. Sprzedawca nic takiemu "klientowi" nie może zrobić, płaci za zwrot, a na Allegro od pewnego czasu nawet negatywa nie może wystawić.
    Działa to zawsze w ten sam sposób: kupił, a kilka godzin później (lub dni) znalazł coś innego, lub w niższej cenie i olał paczkę czekającą na poczcie albo spławił kuriera.
    Proszę zapamiętać że jak nie wysyła za pobraniem to nie zawsze dlatego że jest nieuczciwy tylko nabrał doświadczenia i nie chce sobie blokować sprzedaży przedmiotu nawet na kilka tygodni dlatego że kupujący okazał się nieuczciwy
    pikarel
    Poziom 32  
    gajmix napisał:

Proszę zapamiętać że jak nie wysyła za pobraniem to nie zawsze dlatego że jest nieuczciwy tylko nabrał doświadczenia i nie chce sobie blokować sprzedaży przedmiotu nawet na kilka tygodni dlatego że kupujący okazał się nieuczciwy

Jeśli ktokolwiek nie wysyła za pobraniem - to świadczy tylko o tym, że jest handlarzem, a nie handlowcem (Allegro także o tym wie).
    Każdy zawód to związane z nim różne kłopoty, także koszty własne, które należy brać pod uwagę.
    Jeśli przesyłka jest zrealizowana w terminie i zgodna z wcześniejszymi ustaleniami - to jest też odbierana, bo nie ma powodu być inaczej.

Wysyłający paczki do mnie (może czytają te posty, znają mój nick) wiedzą, że kupuję towar tylko za pobraniem,
    czasem na kwoty z trzema zerami, lecz zawsze odbieram wszystkie przesyłki.
    Odesłałem towar raz, bo chipsety w kartach WiFi były inne, niż deklarowane na stronie sklepu na Allegro.

Żeby zajmować się handlem należy ukończyć szkołę ekonomiczną/handlową.
    Bez wykształcenia można być jedynie prostym handlarzem i udawać, ze jest się handlowcem.
    Skalpel w dłoni nie uczyni cię chirurgiem, tak jak do wszystkiego, do czego podchodzi się poważnie i profesjonalnie - potrzebna jest nauka oraz potrzebny jest czas na ogładę w profesji. Niestety, tak jest coraz rzadziej, ze szkodą dla wszystkich.
    iron64
    Spec Overclocking
    pikarel napisał:
    Jeśli ktokolwiek nie wysyła za pobraniem - to świadczy tylko o tym, że jest handlarzem, a nie handlowcem (Allegro także o tym wie).
    Każdy zawód to związane z nim różne kłopoty, także koszty własne, które należy brać pod uwagę.
    Jeśli przesyłka jest zrealizowana w terminie i zgodna z wcześniejszymi ustaleniami - to jest też odbierana, bo nie ma powodu być inaczej.

Jest całkowicie inaczej kolego. Jeśli ktoś nie wysyła za pobraniem to nie jest właśnie handlarzem. Jest to najczęściej normalna osoba, która owszem czasami coś sprzeda, czasami kupi, ale podczas sprzedawania nie raz trafiła już na cymbała, który zawraca gitare i prosi o wysyłkę za pobraniem a póżniej się rozmyślił. Bo przecież może.
    Handlarz ma wliczone w działalność takie ryzyko. Wyobraż sobie, że sprzedaję np laptopa wartego 400zł i paczka do mnie wraca. Płacę za to 40zł czyli 10% jego wartości już poszło. Nie mówiąc o czasie.
    Cieszę się, że ty zawsze odbierasz itd. ale życie nie jest wyłącznie czarne lub białe, zwykle jest wymieszane i g... ;)
    kkknc
    Poziom 43  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Ale nieodbieranie paczek pobraniowych to pikuś, bo przecież jest zapis ustawy mówiący o tym że sprzedaż przez Internet można zwrócić. To jest chore.
    dr.master
    Spec od drukarek
    W przypadku Allegro łącznie z kosztami najniższej wysyłki.
    To niestety działa w dwie strony.
    Ostatnio kupiłem LCD... Sprzedający zamiast wysłać tego samego dnia jak zadeklarował w aukcji zrobił to po tygodniu jak otworzyłem spór...
    Paczki nie odebrałem, informując go już w dniu zakupu wieczorem żeby nie wysyłał a i tak wysłał.
    2 tygodnie dyskusji z Allegro, Sprzedającym, Rzecznikiem Konsumenta a pieniędzy za przesyłki i tak nie oddał... :cry:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    iron64
    Spec Overclocking
    mn997 napisał:
    Bo już miał kasę i nie był zainteresowany szybką wysyłką .

Jeśli ktoś na mojej aukcji płaci natychmiast to jest znak, że mu zależy wtedy i ja wysyłam możliwie szybko.
    kkknc
    Poziom 43  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kkknc
    Poziom 43  
    Nie bardzo wiem czym się chwalisz. Znasz takie przysłowie że jedna jaskółka wiosny nie czyni? Skrzynia to specyficzny element. A firmy które handlują mają umowy z firmami kurierskimi podpisane. Kurier tańszy niż poczta.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    iron64
    Spec Overclocking
    Jeśli ktoś płaci natychmiast, to i ja wysyłam natychmiast, a jeśli to jest wieczór, to następnego dnia rano. A jeśli ktoś czeka kilka dni, to i mnie się nie spieszy. Kiedyś gość zwlekał z wpłatą, więc zapytałem, czy nadal jest zainteresowany. Odpisał, że się pieklę, a on wyjechał w tej chwili do Bangladeszu i wróci za dwa tygodnie, i wtedy zapłaci, a poza tym wg regulaminu allegro ma 14 dni na zapłatę. No OK, gdyby napisał, że za dwa tygodnie ma wypłatę, to wysłałbym mu od razu po wpłacie. A skoro wymyślił sobie Bangladesz, to paczkę nadałem również po 14 dniach od wpłynięcia kasy.