Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa głośniki - Co kupić do głośnika

ssutrooper 22 Sty 2018 11:49 291 8
  • #1 22 Sty 2018 11:49
    ssutrooper
    Poziom 2  

Witam. Chciałbym skonstruować głośnik do PC pod zasilanie na kabel i nie wiem jaki wzmacniacz, zwrotnice i jakie trzy głośniki wybrać około 25w
    Z góry przepraszam gdy daje post w złym dziale.

0 8
  • #2 22 Sty 2018 11:58
    osiniak75
    Poziom 28  

ssutrooper napisał:
    pod zasilanie na kabel
    Jaki kabel, jakie zasilanie. Sorry ale trochę to zagmatwane. To ma być jedna kolumna z trzema głośnikami czy coś na wzór zestawu dwie satelitki i subwoofer. Masz jakieś doświadczenie w elektronice?

0
  • #3 22 Sty 2018 12:06
    ssutrooper
    Poziom 2  

Mam małe doświadczenie w elektryce. Właśnie sam nie wiem jakie zasilanie ma być. Może być zasilane z gniazda 230 V a nad głośnikami to myślę żeby wziąć jeden wysokotonowy średnio i niskotonowy.

0
  • #4 22 Sty 2018 12:15
    osiniak75
    Poziom 28  

Skąd chcesz wziąć te głośniki? Zasilanie musi być z gniazda 230V, potrzebny będzie transformator do zasilenia wzmacniacza, to będzie jedna kolumna z trzema głośnikami? Masz coś na konstrukcję obudowy do głośników?

0
  • #5 22 Sty 2018 12:22
    ssutrooper
    Poziom 2  

Głośniki mam zamiar kupić na allegro. Obudowę mam do tego po kolumnie od głośnika przenośnego. A dało by radę zasilać to USB 2.0?

0
  • #6 22 Sty 2018 12:23
    icosie
    Poziom 27  

Witam

Do komputera głośnik mono trochę mija się z celem.

Ciężko jest zrobić dobrze grający głośnik bez pojęcia w temacie.

Na początek proponuje poczytać trochę o konstrukcji głośników, ew. obejrzeć filmiki jak liczy się obudowy, zwrotnice i inne elementy głośnika.

Na pewno będziesz potrzebował wzmacniacza do tego, bo z komputera nie dostaniesz takiej mocy żeby zasilić kolumnę 25 W. Tym bardziej nie da się tego zasilić z USB bo tam wydajność to max. 2,5 W.

Pozdrawiam

0
  • #7 22 Sty 2018 12:30
    osiniak75
    Poziom 28  

Zasilanie z USB odpada bo to tylko 5V i 500mA. Tak z doświadczenia powiem że budowa jednej kolumny nie ma sensu, do PC to przynajmniej stereo czyli 2 szt.

0
  • #8 22 Sty 2018 12:40
    ssutrooper
    Poziom 2  

A tak jakby skonstruować jaką taką w miarę dobra kolumnę przenośna z dwoma głośnikami i basem? bo chce to wykorzystać pod komputer czasem zabrać na małą imprezę

0
  • #9 22 Sty 2018 12:44
    icosie
    Poziom 27  

Potrzebujesz:

- wzmacniacz 2 kanałowy o mocy zbliżonej do głośników
    - 2 głośniki o preferowanej mocy (im większa tym krócej pogra na zasilaniu wewnętrznym)
    - baterie/ogniwa/akumulator (do wyboru)
    - obudowę z BR jeżeli chcesz basu
    - zasilanie - coś co z zasilania sieciowego naładuje Ci wbudowane akumulatory
    - okablowanie wewnętrzne i zewnętrzne

Ogólne trochę tego jest do zrobienia i nie jest to niemożliwe (można poskładać z gotowych elementów z chin), ale trzeba zdobyć trochę wiedzy w temacie, żeby sobie krzywdy nie zrobić.

Pozdrawiam

0