Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Electrolux EOB33100X - nie działa górny wentylator chłodzenia

22 Sty 2018 13:42 1227 2
  • Poziom 15  
    Witam,
    Mam problem z piekarnikiem Electroluxa EOB33100X.
    Piekarnik sam się wyłącza gaśnie światełko w środku , po ostygnięciu jest możliwość ponownego pieczenia .
    Buczenie , trzeszczenie które wydaje panel zegara i przycisków do ustawienia czasu pieczenia .

Rozebrałem piekarnik i stwierdziłem że nie pracuje w żadnym momencie górny wentylator ( z tego co czytałem odpowiada za chłodzenie piekarnika ) Wentylator jest sprawny ponieważ podałem zasilanie na jeden z przewodów idących do cewki wentylatora i działa .
    Moje pytanie czy w tym piekarniku jest jakiś termik gdzieś ukryty który daje informacje o temp. i potrzebie załączenia tego wentylatora ?
    Między panelem zegara pokrętłami a silnikiem nie znalazłem żadnego czujnika .

Do termostatu temperatury piekarnika dochodzą dwa przewody i jest to taki mały elemencik metalowy przykręcony na dwie śrubki do metalowej części piekarnika ? dobrze myślę

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
  • Poziom 27  
    Któryś z silników jest przytarty - albo od termoobiegu albo od chłodzenia kuchenki. Na początek sprawdził bym silnik od termoobiegu czy się łożyska nie są suche i zatarte - dlatego buczy.

Dodano po 18 [godziny] 15 [minuty]:

Takiego przypadku nie przerabiałem - ale to by świadczyło o tym że bezpiecznik termiczny albo się rozjechał co temperatury max albo sam termostat nie wyłącza na zadanej temperaturze i robi to za niego wyłącznik bezpieczeństwa.
  • Poziom 27  
    Odezwij się czy piekarnik ożył czy dalej z nim walczysz ?