Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Electrolux EOB33100X - nie działa górny wentylator chłodzenia

Kursaxx 22 Jan 2018 13:42 2190 2
    Kursaxx
    Level 15  
    Witam,
    Mam problem z piekarnikiem Electroluxa EOB33100X.
    Piekarnik sam się wyłącza gaśnie światełko w środku , po ostygnięciu jest możliwość ponownego pieczenia .
    Buczenie , trzeszczenie które wydaje panel zegara i przycisków do ustawienia czasu pieczenia .

Rozebrałem piekarnik i stwierdziłem że nie pracuje w żadnym momencie górny wentylator ( z tego co czytałem odpowiada za chłodzenie piekarnika ) Wentylator jest sprawny ponieważ podałem zasilanie na jeden z przewodów idących do cewki wentylatora i działa .
    Moje pytanie czy w tym piekarniku jest jakiś termik gdzieś ukryty który daje informacje o temp. i potrzebie załączenia tego wentylatora ?
    Między panelem zegara pokrętłami a silnikiem nie znalazłem żadnego czujnika .

Do termostatu temperatury piekarnika dochodzą dwa przewody i jest to taki mały elemencik metalowy przykręcony na dwie śrubki do metalowej części piekarnika ? dobrze myślę

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    magir
    Level 27  
    Któryś z silników jest przytarty - albo od termoobiegu albo od chłodzenia kuchenki. Na początek sprawdził bym silnik od termoobiegu czy się łożyska nie są suche i zatarte - dlatego buczy.

Dodano po 18 [godziny] 15 [minuty]:

Takiego przypadku nie przerabiałem - ale to by świadczyło o tym że bezpiecznik termiczny albo się rozjechał co temperatury max albo sam termostat nie wyłącza na zadanej temperaturze i robi to za niego wyłącznik bezpieczeństwa.
    magir
    Level 27  
    Odezwij się czy piekarnik ożył czy dalej z nim walczysz ?