Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa ciśnienia ciepłej wody przy ogrzewaniu grawitacyjnym

22 Sty 2018 16:31 792 14
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Zwracam się z prośba w doborze pompy ciśnienia. Ma ona służyć do zwiększenia ciśnienia w kranach. w chwili obecnej działa ogrzewanie grawitacyjne ale po zmianie baterii w łazience na pojedyncza nie mogę ustawić odpowiedniej temp wody. Chciałbym również podłączyć pralkę jako, że ma wejście na zimna i ciepłą wodę. Pompa musi być w miarę cicha gdyż będzie zamontowana pod zlewem w kuchni.
    Jakie ciśnienie było by odpowiednie na moje potrzeby (prysznic, kran, pralka)?
    Czy takie pompy maja wbudowany przepływowy włącznik?
    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    elektronicznygeniusz napisał:
    w chwili obecnej działa ogrzewanie grawitacyjne
    Co to oznacza ? czyli jakie, w/g Ciebie ?
    Zwracam się z prośba w doborze pompy ciśnienia. Ma ona służyć do zwiększenia ciśnienia w kranach.
    Wydaje m się, że pomieszałeś dwa pojęcia: ogrzewanie grawitacyjne, a ciśnienie wody w instalacji wody tzw. użytkowej ( do picia, mycia itd.)
  • Poziom 9  
    stanislaw1954 napisał:
    w chwili obecnej działa ogrzewanie grawitacyjne
    Co to oznacza ? czyli jakie, w/g Ciebie ?
    Zwracam się z prośba w doborze pompy ciśnienia. Ma ona służyć do zwiększenia ciśnienia w kranach.
    Wydaje m się, że pomieszałeś dwa pojęcia: ogrzewanie grawitacyjne, a ciśnienie wody w instalacji wody tzw. użytkowej ( do picia, mycia itd.)

Nie ponieszalem zadnych pojec. Ogrzrewanie mam grawitacyjne z pompa cyrkulacyjna aby szybciej rozprowadzic cieplo do grzejnikow . ciepla woda na krany zlatuje z wyzej polozonego wymiennika ciepla. Pompe cyrkulacyjna zalacza termostat. Chciał bym zamontowac pompe "na krany" ktora zalaczy sie gdy bedzie przeplyw wody (odkrecone korki) i podawac takie cisnienie aby rowno sie mieszala w kranach
  • Poziom 42  

Nie ponieszalem zadnych pojec. Ogrzrewanie mam grawitacyjne z pompa cyrkulacyjna aby szybciej rozprowadzic cieplo do grzejnikow
    Tylko co to ma wspólnego z poborem wody w kranie.
    ciepla woda na krany zlatuje z wyzej polozonego wymiennika ciepla.
    A kto ją tam wlał? Napisz po prostu jakie masz ciśnienie w sieci wodociągowej, lub wyjaśnij, że masz wodę z wodociągu, swojego hydroforu itd.
  • Poziom 9  
    Woda z wodociagu a wymiennik ciepla przelewowy ze spirala wody z C.O. ktora ogrzewa wode w kranach.
    Nie wiem jakie jeszcze informacje sa potrzebne?
    Pompa na ciepla wode w kranach z przelewowym wlacznikiem najlepiej wbudowanym.
    Czy ktos moze polecic konkretny model? Podobne pompy sa montowane w caravanach czy jachtach na 12V (mam taki u siebie).
  • Poziom 42  
    Woda z wodociagu a wymiennik ciepla przelewowy ze spirala wody z C.O. ktora ogrzewa wode w kranach.
    Czyli masz "jakieś"ciśnienie w sieci wody zimnej, a tym samym takie samo (pomniejszone o niewielką wartość z powodu oporów przepływu poprzez zawór zwrotny umiejscowiony na dopływie wody zimnej do wymiennika) w sieci wody ciepłej.
    Cytując z 1#
    Ma ona służyć do zwiększenia ciśnienia w kranach. w chwili obecnej działa ogrzewanie grawitacyjne ale po zmianie baterii w łazience na pojedyncza nie mogę ustawić odpowiedniej temp wody.
    Woda ciepła, szczególnie jak się ją nie pobiera przez jakiś czas, stygnie w rurach i po otwarciu baterii trzeba trochę poczekać, aby dopłynęła i dopiero za chwilę jest możliwe ustawienie takiej temp., jaka nam odpowiada. Aby uniknąć ciągłego regulowania, wygodniej jest zamontować baterie termostatyczne.
    Oczywiście, czasem przy zbyt niskim ciśnieniu wody w instalacji, ciepła woda nie chce dopływać, ale w tym przypadku należałoby raczej myśleć o podniesieniu ciśnienia wody w całym budynku, a tym samym poprawi się ciśnienie ( i przepływ)ciepłej wody.
  • Poziom 9  
    Ciepla woda "splywa" z wymiennika cipla. Przez to przy wyzszym cisnieniu zimnej wody drudno jest ja wyregulowac.
  • Poziom 42  
    jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie wody, o odpowiedniej dla nas temperaturze, jest zastosowanie baterii termostatycznej. Ustawiamy na niej wygodną dla nas temperaturę, po czym wystarczy otworzyć pokrętłem dopływ wody, a bateria "sama"ustali dopływ zimnej i ciepłej wody. Oczywiście po odkręceniu wypłynie na początku zimna, lub chłodna woda, ale za chwilę jest taka, jaką oczekujemy. Pod jednym warunkiem, że mamy "zapas ciepłej wody" w bojlerze.
    Włącz w komputerze przycisk "Pisownia"
  • Poziom 23  
    jalop napisał:
    Przeczytałem cały temat i dalej nie wiem, o co chodzi.
    Przyznam że ja też nie, a robiłem w życiu już wiele rozmaitych instalacji. Najlepiej autor niech rozrysuje jakiś schemat.
  • Poziom 15  
    Mi jedynie przychodzi na myśl, że autor ma instalacje z ciepłą wodą zrealizowana w stylu jak z wieżą ciśnień gdzie mamy tylko ciśnienie słupa wody.... Druga myśl to zakamieniona, przytkana instalacja cwu...
  • Poziom 33  
    Ciepla woda "splywa" z wymiennika cipla.

Jak spływa?, przecież wymiennik jest wpięty w instalację zimnej wody a tam masz ciśnienie. Po przejściu przez wymiennik jest już ciepła woda pod tym samym bądź zbliżonym ciśnieniem, i dalej do kranu. Chyba że jaki cudak tą instalację robił i jest inaczej?.
    Co to za wymiennik masz?.
  • Poziom 39  
    Paweł#G napisał:
    Mi jedynie przychodzi na myśl, że autor ma instalacje z ciepłą wodą zrealizowana w stylu jak z wieżą ciśnień gdzie mamy tylko ciśnienie słupa wody....

Też to mi przyszło na myśl. Tak to było rozwiązane w przedwojennym budynku w którym mieszkałem z rodzicami po wojnie. Ocieplony zbiornik otwarty na strychu, podkowa w piecu kuchennym. Zimną wodę do zbiornika dopuszczał zawór pływakowy.
    W takiej sytuacji, wg mnie, problemem nie będzie dobór pompy, a sterowanie nią, żeby się załączała przy minimalnym poborze wody i wyłączała gdy ten pobór ustanie - czujniki muszą być bardzo czułe.