Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla e11 1998 1.3 4E - Nie działa ABS ( brak testu przy zapłonie)

Game Master 22 Sty 2018 17:11 2046 13
  • #1 22 Sty 2018 17:11
    Game Master
    Poziom 8  

Witam serdecznie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Toyoty Corolli e11 z roku 1998. Silnik benzynowy 1.3 4E-FE , typ nadwozia liftback :)

Wszystko działa bez zarzutu poza jednym mankamentem który mnie nurtuje.

Nie działa ABS, nie sygnalizuje tego kontrolka! ;/
    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za działanie układu ABS. Próbowałem je wypinać , powodując przerwe w obwodzie , ale po przekręceniu na zapłon , na desce dalej nic.

Co radzicie?

Załączam zdjęcia pudełeczek z bezpiecznikami i schemat którym się sugerowałem.

0 13
  • #2 22 Sty 2018 17:30
    lukasrsv
    Poziom 19  

A żarówka od kontrolki ABS nie jest czasami uszkodzona?

0
  • #3 22 Sty 2018 17:41
    Game Master
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedz. Jak sprawdzić tę żarówkę? Trzeba rozkręcać zegary?

PS. po przekręceniu kluczyka na zapłon świeci się
    - na pomarańczowo SILNIK
    - na czerwono OLEJ, HAMULEC RĘCZNY, AKUMULATOR I AIRBAG (gaśnie po kilku sekundach)

0
  • Pomocny post
    #5 22 Sty 2018 17:44
    lukasrsv
    Poziom 19  

Niestety trzeba wymontować zegary. Wtedy wyciągasz żarówkę i możesz ją sprawdzić miernikiem lub podpinając ja do 12 V.

0
  • #6 22 Sty 2018 17:52
    Game Master
    Poziom 8  

Wow, co znaczy mieć możliwość odczytania błędów ze sterownika ABS? :) Tylko profesjonalne podłączenie pod komputer wchodzi w grę czy jakoś taki błąd można odczytać w warunkach domowych?

0
  • #7 22 Sty 2018 17:55
    rafcio_21
    Poziom 28  

Game Master napisał:
    Wow, co znaczy mieć możliwość odczytania błędów ze sterownika ABS? :) Tylko profesjonalne podłączenie pod komputer wchodzi w grę czy jakoś taki błąd można odczytać w warunkach domowych?

To znaczy czy np. masz jakiegoś znajowego (znajomy warsztat) który mógłby ci odczytać błędy .

0
  • Pomocny post
    #8 22 Sty 2018 17:57
    lukasrsv
    Poziom 19  

Do tego potrzebujesz interfejsu diagnostycznego i bez niego w domowych warunkach nic z tego nie wyjdzie.

0
  • #9 22 Sty 2018 17:58
    Game Master
    Poziom 8  

Niestety nie

0
  • Pomocny post
    #10 22 Sty 2018 18:02
    rafcio_21
    Poziom 28  

To w domu możesz dobrać się do licznika i sprawdzić żarówkę a jak się okaże że jest sprawna to pozostaje dokładne sprawdzenie wszystkich bezpieczników i jak dalej nic nie znajdziesz to warsztat i podłączenie pod sterownik.

0
  • #11 22 Sty 2018 18:02
    Game Master
    Poziom 8  

Obawiam się że poprzedniego właściciela raziła ta kontrolka w oczy i coś z nią zrobił. Chociaż, czasem jak na prawdę mocno i intensywnie wcisnę pedał hamulca to mam wrażenie jakby coś w podwoziu strzelało, jednak na pedale hamulca nie czuję odbijania. Przy delikatnym hamowaniu tego objawu nie zauważyłem :) W obu przypadkach samochód wg mnie sunie na smyka :D

0
  • #12 22 Sty 2018 18:03
    lukasrsv
    Poziom 19  

To proponuję poszukac diagnosty z takowym interfejsem bo sama wymiana przepalonej żarówki nie naprawi ABS.

0
  • #13 22 Sty 2018 18:05
    Game Master
    Poziom 8  

Z tym się zgodzę :)
    Dobrze, na razie dziękuję za pomoc. Spróbuję to ogarnąć :)

1
  Szukaj w 5mln produktów