Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki wzmacniacz wifi do bloku (inne mieszkanie)

22 Sty 2018 18:45 1563 13
 • Poziom 3  
  Witam. Chcę wzmocnić sygnał wifi tak by zasięg był w innym mieszkaniu. Dotyczy bloku (z cegły jeśli to ważne) mieszkania dzielą dwa piętra i są w pionie obok siebie. Sygnał potrzebny jest do dekodera tv. Router nie starcza i myślałem na wzmacniaczem sygnału. A może jest inne rozwiązanie?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Jest tylko jedno rozwiązanie, kabel pomiędzy mieszkaniami.
 • Specjalista Sieci, Internet
  matek451 napisał:
  Jest tylko jedno rozwiązanie, kabel pomiędzy mieszkaniami.

  Wszędzie tylko piszesz o kablu jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie a reszta to kompletne dno. Przecież nie będziemy kłaść kabla między mieszkaniami.
  kecyrf napisał:
  mieszkania dzielą dwa piętra i są w pionie obok siebie. Sygnał potrzebny jest do dekodera tv. Router nie starcza i myślałem na wzmacniaczem sygnału. A może jest inne rozwiązanie?

  Pamiętaj że wzmacniacz to takie marketingowe tłumaczenie, prawidłowo to raczej powtarzacz i musi on stać tam gdzie zasięg z routera jest jeszcze dobry bo musi mieć co powtórzyć. Pobierz na telefon Wifi analyzer i w tym mieszkaniu docelowym pokaż zasięg tej sieci. Wzmacniacz musi stanąć tam gdzie zasięg jest na poziomie ok. -70dbm. Z doświadczenia wiem że zadziała nawet przy -80dbm ale wifi to sprawa indywidualna i tylko testy pokażą jak jest.
 • Specjalista Sieci, Internet
  No pewnie, a wzmacniacz postawi sobie w mieszkaniu sąsiada pośrodku. Mówimy o mieszkaniach w bloku, dwa żelbetonowe stropy i do tego na 2,4GHz pewnie niezły bałagan w eterze. W blokach to nawet w tym samym mieszkaniu bywają problemy z WiFi. Ale niech mierzy parametry sygnału i kupuje wzmacniacz. Przerabiałem temat, z dekoderem do multiroomu nc+ i repeaterem przy poziomie sygnału około -80dBm i to w obrębie jednego mieszkania. Gość poprosił o pomoc bo już nie miał siły do ciągłego restartowania i konfiguracji na dekoderze dodatkowym.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Chwila, dwa piętra i to po skosie? Umknęło mi to jakoś.
  To nie zadziała. Gdyby były nad sobą to pewnie by jeszcze było w miarę a w takiej sytuacji to nie widzę szans. Chyba że repeater stanie u sąsiada po środku :)
 • Specjalista Sieci, Internet
  Dekoder satelitarny czy może IPTV?
  Najlepiej to Kabel utp lub światłowód+konwertery.
  Albo 2x np TP Link CPE510, Ubiquiti NanoStation Loco M5
 • Poziom 3  
  Dekoder satelitarny.
  Dzięki wszystkim za pomoc czyli raczej kabel trzeba puścić. Czy jak pójdzie na zewnątrz bloku to żadnych problemów (zakłóceń) nie będzie? (chodzi o połączenie dwóch dekoderów).
 • Specjalista Sieci, Internet
  kecyrf napisał:
  Czy jak pójdzie na zewnątrz bloku to żadnych problemów (zakłóceń) nie będzie? (chodzi o połączenie dwóch dekoderów).

  Nie powinno. Na zewnątrz kładź skrętkę żelowaną UTP 5e.
 • Poziom 7  
  https://www.ceneo.pl/35261324
  jest jeszcze takie rozwiązanie ... jeśli oba mieszkania są na tej samej fazie (prąd) to zda świetnie egzamin na prędkościach do 100 Mbs , choć cenowo dość drogie to bez kabli i zabawy ... wpinasz w kontakty i masz ;)
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie muszą być na tej samej fazie ale przecież każde mieszkanie ma pewnie własny licznik a to działa tylko w obrębie jednego licznika.
 • Poziom 3  
  To jeszcze jedno mam pytanko gdyż połączę dekodery kablem. Z tego co mi w punkcie nc+ mówili to trzeba połączyć dekodery kablem z przeplotem. Mam już wypuszczony przez ścianę kabel z przeplotem i chcę przedłużyć już ten kabel. Z tym wyprowadzonym kablem ten nowy chcę połączyć przez złączkę RJ45 (żeńskie – żeńskie), a drugi koniec tego przedłużacza do dekodera. I tu mam pytanie skoro ten wyprowadzony kabel jest już z przeplotem to ten nowy co dołączam powinien być normalny (bez przeplotu)?
 • Specjalista Sieci, Internet
  No już może być bez przeplotu. W ogóle to wątpię że był potrzebny krosowany.
 • Poziom 3  
  Temat zakończył się połączeniem dekoderów po kablu.