Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E12 EGZAMIN PRAKTYCZNY - Styczeń / Luty 2018

22 Sty 2018 18:51 42264 67
  • Poziom 10  
    Witamy wszystkich zainteresowanych praktycznym egzaminem zawodowym E12.

Proszę o informacje dotyczące egzaminu praktycznego : Wytyczne z CKE ( jakie oprogramowanie będzie na przygotowanych komputerach itp.)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Z góry dziękuje,
    Miłego dnia :)
  • Poziom 10  
    witam! równiez wysuwam taka prośbę. Poprosze o znak sygnal o terminach egzaminów, oczywiści prosze o znak sygnal w co wycelowali w sesji lyty 2018 :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    jeżeli chodzi o mnie to moje 150 minut wypocin przypadlo na 17 lutego godzina 16
  • Poziom 7  
    Witam
    Czy ktoś już dziś miał praktykę ?
    Proszę, podzielcie się tym co było.

Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 1  
    Siemanko ja miałem wczoraj egzamin praktyczny z e.12 o godzinie 8:00.

Zadanie, które mieliśmy wykonać:
    Zamontować kartę graficzną, napęd optyczny oraz pamięci RAM.
    Linux:
    Utworzyć konto użytkownika wraz z hasłem. Utworzyć grupę i dodać do niej użytkownika. Kolejne zadanie dotyczyły hasła tego użytkownika. Konkretnie ci nie powiem jakie, bo nie pamiętam.
    Windows:
    Utworzenie użytkownika i grupy. Dodanie użytkownika do grupy. Jedyne, co jeszcze pamiętam to, że trzeba było na linuxie albo na windowsie dla grupy ustawić limit zapisywanych danych na dysku na 10 GB oraz w przypadku, gdy grupa / użytkownik przekroczy 90% z limitu zapisywanych danych na dysku wyświetli się jakiś komunikat.
    Kosztorys: Nowe podzespoły komputerowe, na które będzie składał się komputer. Cena netto (wraz z marżą), cenna brutto (wraz z podatkiem vat) oraz ilość podzespołów. Cenny netto należało zsumować i wyświetli jako cena całego zestawu komputerowego. Wszystkie obliczenia musiały być wykonywane automatycznie. Podczas wydruku oraz na podglądzie wydruku nie może być widoczna marża. Sądzę, że chodziło by marża była wliczona w cenę netto danego podzespołu. Podzespoły komputerowe mieliśmy dostosować tak, aby spełniała wymaganą specyfikację komputera.
    Mieliśmy również stworzyć w pliku tekstowym wskazówki dla użytkownika, jak bezpiecznie korzystać z internetu.
    Kolejnym zadaniem było przetestowanie swojego rzeczywistego komputera pod względem wydajności korzystając z wbudowanego oprogramowania. Wyniki mieliśmy zapisać w tabeli wraz z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi danej gry komputerowej do tego napisać czy dany podzespół, który mamy w komputerze spełnia minimalne wymagania gry oraz wypisać wnioski dotyczące minimalnych wymagań gry komputerowej.
    Na koniec mieliśmy stworzyć pliki wydruku do pdf bazując na poprzednich zadaniach. Trzeba było te druki odpowiednio ustawić. Np. rozdzielczość w 300 dpi, wydruk 2 stron na arkusz.
    Tyle zapamiętałem. Mam nadzieję, że ci pomogłem ;) Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Mógłby ktoś wrzucić jakieś odpowiedzi do testu z dzisiaj (tj. 30.01.2018) - bardzo podobny był a mogło by to trochę pomóc :D
  • Poziom 9  
    Witajcie.
    Ja również proszę o odpowiedzi na te zadania, będzie to bardzo pomocne. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Można jeszcze załączyć skan arkusza :)
  • Poziom 2  
    Witam dziś zdawałem arkusz 01 systemy to linux i win7 założenie kont , kosztorys i specyfikacja komputera , wydruk do pdf dwóch plików z różnymi ustawieniami
  • Poziom 18  
    matti5215 napisał:
    Witajcie.
    Ja również proszę o odpowiedzi na te zadania, będzie to bardzo pomocne. Pozdrawiam.

Zdefiniuj "odpowiedzi" - chcesz filmik jak robić przydział GB dysku do osoby? Może być w 480p czy lepiej 4k?

aadam24 napisał:
    Można jeszcze załączyć skan arkusza :)

A fotki wystarczą?
    Na E.14 nie narzekali na kiepskiej jakości zdjęcia, zwiększył się poziom wymagań? 1200 dpi styknie?

Ja mogę napisać, że na 100% były takie zadania:
    - 29.01 - 8:00 - arkusz 01
    - 29.01 - 12:00 - arkusz 01
    - 29.01 - 16:00 - arkusz 02
    Zadania 1 i 2 było bardzo podobne, prawie identyczne. Ktoś wyżej opisywał, co było.
    No ale zawsze można czekać na foto/skan ;)
  • Poziom 12  
    matti5215
    Witaj !
    Kilka pytań :Czy systemy były zainstalowane na jednym dysku,czy testy wydajności komputera były tylko na Windows 7,czy też na Linuxie.Jaki linux był zainstalowany,i ostatnie jaki był to numer arkusza 01 czy 02?

Dodano po 4 [minuty]:

Mr. eX
    Witam!
    Mógłbyś wrzucić pytania jakie miałeś,to co oczywiście pamiętasz.Piszesz że arkusz był podobny czy był to arkusz nr 01 czy nr 02 ?
  • Poziom 2  
    Witam
    na jednym dysku
    test tylko windows
    dokładnie to rodzaj grafiki ilość pamięci i procesor program był dostępny na pendraiw
    arkusz 01
  • Poziom 12  
    krispodkarpacie
    Witam!
    Dziękuje za szybką i pomocną odpowiedź,pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Ktoś miał e12 Arkusz 05? prosze o informacje
  • Poziom 2  
    Witam :D czy wiecie ile jest w sumie arkuszy ?? oraz czy ma ktoś może jakieś fotki czy coś
  • Poziom 1  
    Jutro mam egzamin o 16, jeżeli jakaś dobra duszyczka wstawi kilka poleceń byłbym niezmiernie wdzięczny!
  • Poziom 2  
    Witam bardzo serdecznie! Ja również jutro o 16 piszę poprawę i niezmiernie liczę, że do tego czasu pojawią się jakieś odpowiedzi ;]
  • Poziom 1  
    Ja piszę 03.02 o 12:00 jak by ktoś dodał co było byłbym wdzięczny
  • Poziom 12  
    Witam!
    "MarcelKowal" pisze że :"Ja mogę napisać, że na 100% były takie zadania:
    Zadania 1 i 2 było bardzo podobne, prawie identyczne." Napisałby jakie zadania były w arkuszu 01 lub 02,jeżeli dostał arkusz to mógłby go zeskanować,lu zrobić zdjęcia i wrzucić na stronę,
    Drugi "szunio322"piszę :"Ktoś miał e12 Arkusz 05? prosze o informacje"Miał arkusz 05 to co nie pamięta jakie miał pytania,nic nie pamięta.Może był na egzaminie dotyczącym domowych wypieków.
    PS.Wydaje mi się że niektóre osoby będące na forum nie są ,w porządku w stosunku do pozostałych,nie chcą pomóc tylko pośmiać się z pozostałych.Nie wierze żeby nic nie pamiętali,jak można odpowiedzieć na jakiś arkusz nie znając pytań.Z tego co wiem to w 2017 roku było najwięcej 4 arkusze,tu jest mowa o 5.
    Jeżeli nie chcecie pomóc to przynajmniej nie wprowadzajcie w błąd nie przeszkadzajcie.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !
  • Poziom 2  
    mam egzamin 03.02 o 12:00 jak by ktoś dodał co było byłbym wdzięczny !
  • Poziom 15  
    TO NIE są zadania z aktualnych egzaminów.

Ale niech ktoś ogarnięty mi wytłumaczy o co cho w KO bo IMO są z dupy w stosunku do polecenia.

Ja rozumiem polecenie tak:

Masz 7 komputerów w każdym z nich coś jest nie halo. zrob kosztorys
    Odpalam arkusz przepisuje tabele dodaje kolumne ilosc i wartosc i wypelniam "ilosciami" danych usterek/zadań które w tych 7 kompach wystapily w kolumnie wartość wymnażam ilosc * cena pod spodem jakas komórka total sumująca kolumnę wartość i po sprawie.

Allllle nie według CKE

No kurde moze tak byc ze zaden z 7 komputerów nie będzie wymagał reinstalacji os ani konfiguracji os albo skanowania albo wymiany - a w ko są za to punkty
    ale juz o co biega w tym ze w kolumnie ilosc ma byc konfiguracja systemu 14 albo wartość 120???? jak ku@##Q^ m#$% 14 razy system konfigurować na 7 komputerach i po co :)
    Montaż podzespołu tez ma być 14 - a moze kurde ja tam poszedlem zarchwizowac im (zabezpieczyc im dane) no tak zepsutego zadania to juz dawno nie bylo.

Jak ktos wybral ze na 7 kompach zabezpieczyl dane a potem skonfigurowal 7 drukarek to nie ma polowy punktow za to zadanie - bo ko tego nie uwzgledniaja

Jak ja sie cieszę że mam ten idiotyczny system nauczania/egzaminowania za sobą i jednocześnie nie zazdroszczę Wam :)

Poprosze bardziej ogarniętego o wyjasnienie o co chodzilo szanownej CKE w tym punktowaniu bo mam wrazenie ze o to by nie było 100% :D
  • Poziom 18  
    Robert Stasiak napisał:
    Witam!
    "MarcelKowal" pisze że :"Ja mogę napisać, że na 100% były takie zadania:
    Zadania 1 i 2 było bardzo podobne, prawie identyczne." Napisałby jakie zadania były w arkuszu 01 lub 02,jeżeli dostał arkusz to mógłby go zeskanować,lu zrobić zdjęcia i wrzucić na stronę,
    Drugi "szunio322"piszę :"Ktoś miał e12 Arkusz 05? prosze o informacje"Miał arkusz 05 to co nie pamięta jakie miał pytania,nic nie pamięta.Może był na egzaminie dotyczącym domowych wypieków.
    PS.Wydaje mi się że niektóre osoby będące na forum nie są ,w porządku w stosunku do pozostałych,nie chcą pomóc tylko pośmiać się z pozostałych.Nie wierze żeby nic nie pamiętali,jak można odpowiedzieć na jakiś arkusz nie znając pytań.Z tego co wiem to w 2017 roku było najwięcej 4 arkusze,tu jest mowa o 5.
    Jeżeli nie chcecie pomóc to przynajmniej nie wprowadzajcie w błąd nie przeszkadzajcie.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

Chyba troszkę nie umiesz cytować...
    Obstawiam, że nie chodzi Ci o mnie, tylko o kogoś innego.
    Nie kojarzę sesji w ciągu ostatnich kilku, że były tylko 4 zadania...

aadam24 napisał:
    może być foto :P

Czadowo! Dzięki!!! Fragment zadania nr 2
    E12 EGZAMIN PRAKTYCZNY - Styczeń / Luty 2018

Wstawiłbym więcej, ale dostałem DEBILNE ostrzeżenie od moda za to, że spytałem o podstawę unieważnienia egzaminu zawodowego - podobno nie było na temat...
    Teraz już boję się o moje konto/zdrowie/wellbeing i nie wstawię za dużo, aż strach się bać...

Robert de Clair napisał:
    Ale niech ktoś ogarnięty mi wytłumaczy o co cho w KO bo IMO są z dupy w stosunku do polecenia.

Wgraj całą treść albo wskaż nr zadania to znajdę na tym blogspot całym i może spróbuję dostrzec sens w KO.
    Nie chce mi się szukać.
  • Poziom 2  
    @MarcelKowal a możesz wysłać zagadnienia/zdjęcia na mojego maila?

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Boję się, mody nie śpiOM.
    Chociaż im chyba lotto, w temacie E.14 w trakcie egzaminu były wysłane na forum zdjęcia ze zdjęciami arkusza i dowodem osobistym w tle (widoczny nr PESEL asiora) i pewnie rozeszło się po kościach :D
    A mnie się oberwało za... niepisanie na temat?
    Ja już swoje wysłałem.
    @MakaBresk opisał egzamin.
    Ja wiem tylko coś arkuszu nr 1 i 2 - nr 2 baaaardzo podobny do nr 1.
    Reszty nie widziałem.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    I tak dzięki :)

No nic, trzeba liczyć, że się trafi na Arkusz 1 :D

Pozdrawiam i nie dziękuję!
  • Poziom 15  
    Marcel: ale to jest CAŁOŚĆ :)

kompletne zadanie nr 5 i KO do niego czyli jak jest oceniane to jest zadanie
    Jeśli potrzebujesz całego arkusza to:
    e_12_2016_01_01.pdf
    e_12_2016_01_01_ko.pdf

wklej w googla szybko znajdziesz pełne pliki :)

BTW coś się zmieniło na elektro, że nie wolno pisać o egzaminach?

Edit: Nie wiem za co ten plusik, mam nadzieję, że nie od kogoś kto pomyślał, że jest to zadanie na ten rok :D

Zadan bedzie co najmniej 6 wiec chwilowo mogą się nie powtarzać.
  • Poziom 14  
    O 8:00 Sobota zestaw nr 6
    konsola w Linux i apt-get odinstalowanie programu
    zarządzanie w Windows - uprawnienia przystawka
    Kosztorys
  • Poziom 18  
    Robert de Clair napisał:
    Marcel: ale to jest CAŁOŚĆ :)

To nie była całość. Źle się wyraziłem - chodziło mi o całe zadanie egzaminacyjne aka arkusz.
    Znalazłem i przeczytałem uważnie. Wg mnie jest dobrze.
    Wykonałeś zadania wcześniejsze i miałeś zrobić kosztorys (i zmyłka - pomnożyć x7), np.:
    - instalacja Linuksa była
    - 2x montaż był (zasilacz i twardy)
    - instalacja programu (antywirus)
    - skanowanie - wiadomo
    - 2x konfiguracja systemu była (w Win np. *.bmp i konto student, w Linuks konto egzamin itd.)

Robert de Clair napisał:
    BTW coś się zmieniło na elektro, że nie wolno pisać o egzaminach?

Chyba nic się nie zmieniło, jeden mod miał ciężki dzień chyba...
    Przeczytałem ciekawą rzecz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3425271.html#17000512
    a że temat był już zamknięty, to założyłem nowy z pytaniem do Bodzia co miał na myśli. Wg mnie o godz. 8:01 treść egzaminu nie jest już prawem chroniona.
    Zamknięto temat. Zarówno bodzio507 jak i ja byliśmy zdziwieni dlaczego zamknięto temat. Potem podobno uprawiałem "pieniactwo", bo zapytałem moda czy powiadomili kogoś o łamaniu prawa (te zdjęcia E.14 z PESELEm w tle) i dostałem ostrzeżenie :D :P
    Może znowu dostanę...