Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mysz do rejestratora z kablem czy bez

marcinx00 22 Jan 2018 18:55 1185 12
 • #1
  marcinx00
  Level 10  
  Witam mam takie pytanko czy każdy rejestrator obsłuży mysz bezprzewodową?
  Czy lepiej z rozdzielnicy multimedialnej zrobić przedłużacz usb ? (Tylko jak)

  Potrzeba po kablu prawie 10 metrów i jest problem z czujnikiem takiej myszki po prostu nie wykrywa sprzętu (co prawda podłączałem do PC aby sprawdzić myślę że pod rejestrator będzie to samo) ewentualnie z kablem mysz działa na tym kablu 10 m

  Jeśli myszkę bezprzewodowa obsługują rejestratory to mam możliwość wyprowadzenia kabla krótszego w inne miejsce gdzie nie będzie widać czujnika i zdecydowanie odległość przesyłanego sygnału by się skróciła.
 • #2
  michualex

  Level 24  
  marcinx00 wrote:
  Witam mam takie pytanko czy każdy rejestrator obsłuży mysz bezprzewodową?


  Tak ale nie wszystkie. Ja kupuje logitechy bo raz się sparzyłem.
 • #4
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Różne myszki różnie działają - szczególnie te najtańsze. Niektóre nie chcą działać na porcie 3.0, więc trzeba wtedy podpiąć pod 2.0. Montuję przeważnie Logitechy lub ich odpowiedniki z Lenovo i problemów brak.
 • #6
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Potwierdzam zdanie kolegi wyżej. Z 10 sztuk mam zainstalowanych i żadnych problemów z tym związanych. A samo urządzenie bardzo tanie.
 • #7
  marcinx00
  Level 10  
  Czyli 2 takie ekstendery USB-RS485 i można puścić na większą odległość (do ilu metrów)
  Jakim kablem się to łączy?
 • #8
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Zakładam takie urządzenie jak to: USB-EX-50. Działa to po skrętce komputerowej.
 • #9
  marcinx00
  Level 10  
  xury wrote:
  Myszki pięknie działają na ekstenderach USB-RS485. Nie spotkałem się z żadną, która by nie działała. Obojętnie czy przewodowa czy wireless.


  Kolego czy to normalnie podłącza się kablem 2 żyłowym i nic nie trzeba konfigurować? Działa jako przedłużacz usb i czy np. Dyski i inne życzy też mogą działać na tych ekstenderach
 • #11
  xury
  Automation specialist
  Działa jak przedłużacz usb z tym, że pomiędzy dwoma końcami pośredniczy RS485 więc prędkość dysku była by totalnie słabiutka jeśli by w ogóle było możliwe takie podłączenie.
  Co do kabla to ilość żył na pewno musi być większa niż dwa, bo dwie lub cztery żyły zajmuje sam rs485, a dodatkowo przesyłane jest też zasilanie 5V, bo podłączona mysz musi być przecież zasilana. Tak więc ile jest dokładnie żył wykorzystanych to nie wiem. Podłączam skrętkę i działa.
  Zapewne do odległości takiej do jakiej pozwoli spadek przesyłanego napięcia 5V. I również z tego właśnie powodu raczej HDD nie będzie działać.
 • #12
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Tak czytam i czytam, i dopiero teraz zauważyłem, że kolega @xury pisał o USB-RS485😁. Sądziłem, że chodzi o przedłużacz myszki po skrętce
  Mysz do rejestratora z kablem czy bez