Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool AWO/C 61203P - zatrzymuje się podczas prania.

mc_majcher 22 Sty 2018 19:31 327 7
  • #1 22 Sty 2018 19:31
    mc_majcher
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam pralkę Whirlpool AWO/C 61203P 859231349011 i mam z nią problem. Podczas prania zapala się czerwona dioda sygnalizująca zapchany filtr i pranie się zatrzymuje. Po spuszczeniu wody z pralki i wyjęciu filtra okazuje się być czysty. Zero jakichkolwiek zabrudzeń. Pomyślałem wtedy, że pompa nawaliła. Wymieniłem ją na nową. Po włożeniu nowej pompy pierwsze 3 lub 4 prania poszły normalnie bez błędu. Ale w kolejnym sytuacja się powtórzyła sprzed wymiany pompy. I tak jest do tej chwili. Więc proszę o pomoc w tej sprawie - co może być przyczyną takiego zachowania pralki, że pranie się zatrzymuję (zacina się)? Pozdrawiam.

0 7
  • #2 22 Sty 2018 19:46
    piotrdr3
    Poziom 11  

mc_majcher napisał:
    Podczas prania zapala się czerwona dioda sygnalizująca zapchany filtr i pranie się zatrzymuje. Po spuszczeniu wody z pralki i wyjęcia filtra okazuje się być czysty.
    Nie znam dokładnie tego modelu, ale w większości pralek jest komora pośrednia pomiędzy bębnem, a hydrostatem. I spotkałem się kilka razy przy info zapchany filtr, że niedrożny był króciec pomiędzy bębnem, a komorą pośrednią i hydrostatem. Jeżeli króciec niedrożny w pojemniczku będzie woda.

0
  • #3 22 Sty 2018 19:51
    mychaj
    Poziom 30  

Tam jest silnik szczotkowy? Sprawdź szczotki.

0
  • #4 23 Sty 2018 22:00
    mc_majcher
    Poziom 11  

Silnik to raczej szczotkowy, ale on działa normalnie. Bo pranie zatrzymuje się dopiero gdzieś w polowie cyklu całego prania.

piotrdr3 napisał:
    I spotkałem się kilka razy przy info zapchany filtr, że niedrożny był króciec pomiędzy bębnem, a komorą pośrednią i hydrostatem. Jeżeli króciec niedrożny w pojemniczku będzie woda.
    Może kolega mi wyjaśnić o jaki pojemniczek chodzi i o jaki króciec. Bo z kolegi wypowiedzi nie bardzo jestem w stanie się zorientować gdzie mam tych części szukać.

0
  • #5 26 Sty 2018 07:49
    piotrdr3
    Poziom 11  

Zbiorniczek jest osadzony na przedniej ściance bębna. Dojdziesz do niego po wężyku od hydrostatu i raczej nie obędzie się bez demontażu przedniej ścianki.

0
  • #6 26 Sty 2018 16:19
    Gobro
    Poziom 28  

Włącz pralkę bez wsadu i sprawdź czy wypompowuje wodę , jeszcze pytanie gdzie jest podłączony odpływ ? Jeżeli przez syfon do rury kanalizacyjnej to trzeba sprawdzić ten syfon czy jest czysty.

0
  • #7 26 Sty 2018 16:27
    robokop
    Moderator Samochody

Możliwe, że zawalony syfem sam kubek hydrostatu, bądź niesprawny sam hydrostat - widzi wodę tam, gdzie jej nie ma, stąd sygnalizacja zatkanego filtra. W momencie gdy sygnalizuje lampą, woda w pralce jest, czy jej nie ma?

0
  • #8 10 Lut 2018 13:45
    mc_majcher
    Poziom 11  

Witam.
    Problem z pralką udało się w końcu rozwiązać. Okazało się że powodem, zatrzymywania się prania i tym samym nie wypompowania wody, był zapchany wąż odpływowy. Po jego przeczyszczeniu (przepłukaniu ciśnieniem wody) wszytko wróciło do normy. Pozdrawiam wszystkich.

0